02 Temmuz 2011, Cumartesi 08:44:09

"ÜNYE'DE GÜZEL BİR PİSTİMİZ VAR"

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım, Ünye Havaalanı'nda incelemelerde bulundu.
  • Sevgili Paşam bu Ordu şu Eskişehirde Planör Kazası geçiripte Vefat eden gencin Eskişehir'den bu sıcak havada 10 saatte cenaze arabasıyla perişan bi vaziyette,senin ve ekibinin ise THK ya ait uçakla rahat rahat gittiğin Ordumuydu?
  • Samsun üzerinden, orduya gidip gelirken ucundan köşesinden ben yıllardır görüyorumda, sahipleri yenimi görmüş bu pisti.?
  • Şahsen kalıbımı basıyorum Osman paşa THK nın son asker paşasıdır. Milletin, Devletin bunca parasını heba eden bu kuruma hükümetin müdahalesi gecikmeyecek. Yeter artık bu showlar bitsin ve bu kurumun başına gerçekten bu işi bilen bu işe gönül vermiş ve hava kuvvetleri komutanı tarafından değil, hak etmiş şekilde atanan kökeni bu iş olan bir işletmeci gelsin.Çok zayıfsınız çok
  • THK yi gercekten hak ettigi yere artik getirmek istiyorsan kurmaylarini askerlerden secme, kurumsal yapinin kokusturdugu, uretim yapamayan personelinin, dalkavuklarin arasindan secme arastir bak piyasada ne insanlar var bu isin erbabi olan kurmaylarinin hepsini bir kerede cebinden cikartacak arslan gibi kac tane genel havaci var. THK dunyadaki genel havaciligin 100 yil gerisinde hala farkinda degilmisin? Asker mi kurtaracak THK yi ? isi bilenler sadece hava kuvvetlerinden cikmiyor pasam. Biraz sivillesmeye calis biraz dunya standardinda genel havaciliga yaklasmaya calis. bunu sende biliyor ve istiyorsun ama nasil yapacagina dair hic fikrin yok degilmi? Merak etme az kaldi basbakan cok yogun biraz rahatlasin bu konuya da el atacak,ogretecek
Eskişehir'de eğitim uçuşu sırasında içinde bulunduğu planörün piste sert iniş yaparak takla atması sonucu hayatını kaybeden eğitmen pilot Semih Uzunlar'ın Ordu'daki cenaze törenine katılan Osman Yıldırım, daha sonra Ünye Havaalanı'nda incelemeler yaptı. Beraberindekilerle, THK'ya ait 1100 metre uzunluğunda ve 45 metre enindeki havaalanını gezen Yıldırım, "Ünye'de güzel bir pistimiz var. Burayı derhal bir eğitim pisti haline getireceğiz. İlk olarak burada radyo kontrollü model uçak kurslarımızı açarak eğitimlere başlayabiliriz. Daha sonra ise eğitim daire başkanlığımız burada bir çalışma yaparak, bu pisti en iyi şekilde gençlerimizin hizmetine açacağız" diye konuştu.

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım ve beraberindeki heyet, daha sonra Türk Hava Kurumu Ünye Şubesi'ni ziyaret etti. heyet, ziyaretin ardından ilçeden ayrıldı.
"ÜNYE'DE GÜZEL BİR PİSTİMİZ VAR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
Sevgili Paşam bu Ordu şu Eskişehirde Planör Kazası geçiripte Vefat eden gencin Eskişehir'den bu sıcak havada 10 saatte cenaze arabasıyla perişan bi vaziyette,senin ve ekibinin ise THK ya ait uçakla rahat rahat gittiğin Ordumuydu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Samsun üzerinden, orduya gidip gelirken ucundan köşesinden ben yıllardır görüyorumda, sahipleri yenimi görmüş bu pisti.?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Şahsen kalıbımı basıyorum Osman paşa THK nın son asker paşasıdır. Milletin, Devletin bunca parasını heba eden bu kuruma hükümetin müdahalesi gecikmeyecek. Yeter artık bu showlar bitsin ve bu kurumun başına gerçekten bu işi bilen bu işe gönül vermiş ve hava kuvvetleri komutanı tarafından değil, hak etmiş şekilde atanan kökeni bu iş olan bir işletmeci gelsin.Çok zayıfsınız çok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THK yi gercekten hak ettigi yere artik getirmek istiyorsan kurmaylarini askerlerden secme, kurumsal yapinin kokusturdugu, uretim yapamayan personelinin, dalkavuklarin arasindan secme arastir bak piyasada ne insanlar var bu isin erbabi olan kurmaylarinin hepsini bir kerede cebinden cikartacak arslan gibi kac tane genel havaci var. THK dunyadaki genel havaciligin 100 yil gerisinde hala farkinda degilmisin? Asker mi kurtaracak THK yi ? isi bilenler sadece hava kuvvetlerinden cikmiyor pasam. Biraz sivillesmeye calis biraz dunya standardinda genel havaciliga yaklasmaya calis. bunu sende biliyor ve istiyorsun ama nasil yapacagina dair hic fikrin yok degilmi? Merak etme az kaldi basbakan cok yogun biraz rahatlasin bu konuya da el atacak,ogretecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000