05 Ağustos 2008, Salı 09:41:12

UÇAK ALIMI İÇİN SEFERBERLİK İLANI

Türk Hava Kurumu (THK) yangın söndürmek için kullanılan uçakların yetersiz kalması üzerine yeni yangın söndürme uçakları almak için vatandaşlardan bağış topluyor.
  • Bana "Türk Hava Kurumu" demeyin,cinlerimi tepeme getirtmeyin...Bir zamanlar,çıkardığı "UÇANTÜRK" dergisine bakıp bakıp gözümde,gönlümde büyüttüğüm kurumun,içine girdikten sonra nasıl "SÜRÜNENTÜRK" yapıldığını gördükten sonra...Tövbe,tövbe...
  • kardeşim yıllardır fitre zekat topladınız ne iş yaptınız asker emeklilerini toplayıp hantal bir yapı olmaktan çıkabildinizmi silahlı kuvetlerin arka bahcesi olmaktan başka ne iş yaptınız akerlerin eş dostunu işe almaktan başka türk hava kurumu hhavacılık yaparken piyasada havacılık yoktu askeri zihniyetle ne borcu biter ne vatana hayırı olur atatürk türk hava kurumunu genclige teslim etmiş burası fosillerle dolu bide millette yardım bekliyorsunuz akrabalarını işe aldıklarınızdan isteyin
  • hangi işimiz doğru ki bu işimiz de doğru olsun.Devlet fon ayırmıyor, vatandaştan gelen sadakalarla uçak alınacak,alınacak uçaklara yakıt parası bulunamayacak, ya da bakımsızlıktan hangarlarda çürüyecek buraya yazıyorum.Uçak almakla iş bitmiyor,altyapı var mı,neden orman müdürlüğü bir birim, bir filo oluşturmuyor,yıllar önce yapılması gerekenler neden hep felaketlerden sonra apar topar yapılmaya çalışılıyor?Asli görevi milli değerleri ve serveti korumak olan bu devlet gerçekten nerede?Cevabı da ben vereyim,Onlar sonu belli ve geri dönüşü olmayan bir yoldalar bence..
  • 3-5 kuruşla uçak filan alınamaz. istendiği kadar bağış toplansın.. bu bağış paralarıyla thk en fazla paraşüt alabilir

THK Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Bahçeci THK’nın yeni yangın söndürme uçakları alması çerçevesinde vatandaşların banka hesap numaralarına katkıda bulunabileceklerini belirtti.

Bahçeci yaptığı yazılı açıklamada, THK'nın tüzüğünde belirtilen genel havacılık kapsamındaki görevlerinden birinin de havadan orman yangınlarının söndürülmesine katkıda bulunmak olduğunu anımsattı.

THK'nın, verilen bu görevi yerine getirebilmek için modern amfibik uçaklar alabilmek amacıyla 18 Mayıs 2007 tarihinde bir kampanya başlattığını ifade eden Bahçeci, kampanya ile ormanların yanmasında yangınlara anında müdahale edilerek söndürülmesi ve olacak deprem ve afetlerde bu uçakları kullanmanın amaçlandığını bildirdi.

Bahçeci, açıklamasında şunlara yer verdi:

''Orman varlığımızı korumak ve katkıda bulunmak isteyen vatandaşlarımız, Akbank, Finansbank, Garanti, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi ve Ziraat Bankalarında açılan 1925 numaralı hesaba, Türkiye'nin her yerinden havale masrafı ödemeden yardım kampanyasına katılabilirler. Ayrıca bu yardımlara Avea, Turkcell, Vodafone'dan gsm yangın yazarak 3919'a göndererek de bedeli 6 YTL olan kısa mesajla ya da THK'nın www.thk.org.tr adresinden kredi kartı ile yardım yaparak da katılabilirler.''

Çevre ve Orman Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı da devrede

Eroğlu, yanan alanın  yeniden ağaçlandırılacağını söyledi, Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla kiralama yerine satın alma yöntemine geçileceğini ve hava filosu kurulacağını da belirtti.
 
Veysel Eroğlu, "Uçak filosu kurulması için çalışmalara başlıyoruz. Genelkurmay 2'nci Başkanı ile de görüştüm" dedi.

Filo kurulması için Genelkurmay'dan da destek alan Çevre ve Orman Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ile birlikte çalışma yürütecek. Mevcut yangın söndürme helikopterlerine de gece görüş sistemi takılacak.
 
Böylece, yangın söndürme helikopterleri söndürme çalışmalarını sadece gündüz değil, gece de yürütebilecek.

UÇAK ALIMI İÇİN SEFERBERLİK İLANI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

MS ~ 10 yıl önce
Bana "Türk Hava Kurumu" demeyin,cinlerimi tepeme getirtmeyin...Bir zamanlar,çıkardığı "UÇANTÜRK" dergisine bakıp bakıp gözümde,gönlümde büyüttüğüm kurumun,içine girdikten sonra nasıl "SÜRÜNENTÜRK" yapıldığını gördükten sonra...Tövbe,tövbe...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
acı biber ~ 10 yıl önce
kardeşim yıllardır fitre zekat topladınız ne iş yaptınız asker emeklilerini toplayıp hantal bir yapı olmaktan çıkabildinizmi silahlı kuvetlerin arka bahcesi olmaktan başka ne iş yaptınız akerlerin eş dostunu işe almaktan başka türk hava kurumu hhavacılık yaparken piyasada havacılık yoktu askeri zihniyetle ne borcu biter ne vatana hayırı olur atatürk türk hava kurumunu genclige teslim etmiş burası fosillerle dolu bide millette yardım bekliyorsunuz akrabalarını işe aldıklarınızdan isteyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pesimist ~ 10 yıl önce
hangi işimiz doğru ki bu işimiz de doğru olsun.Devlet fon ayırmıyor, vatandaştan gelen sadakalarla uçak alınacak,alınacak uçaklara yakıt parası bulunamayacak, ya da bakımsızlıktan hangarlarda çürüyecek buraya yazıyorum.Uçak almakla iş bitmiyor,altyapı var mı,neden orman müdürlüğü bir birim, bir filo oluşturmuyor,yıllar önce yapılması gerekenler neden hep felaketlerden sonra apar topar yapılmaya çalışılıyor?Asli görevi milli değerleri ve serveti korumak olan bu devlet gerçekten nerede?Cevabı da ben vereyim,Onlar sonu belli ve geri dönüşü olmayan bir yoldalar bence..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
4444 ~ 10 yıl önce
3-5 kuruşla uçak filan alınamaz. istendiği kadar bağış toplansın.. bu bağış paralarıyla thk en fazla paraşüt alabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000