18 Mayıs 2016, Çarşamba 16:30:29

Türk Hava Kurumu'ndan flaş hamle

Maaş ödemelerinde sıkıntı yaşanan Türk Hava Kurumu'nda kapasite fazlası çalışanlarla yolların ayrılmasına karar verildi. İşte Detaylar...
  • İşten çıkarılan biri olarak üzüldüm Cenabı allah yukarda aldığım paranın son kurusuna kadar helal vicdanim rahat sizleri allaha havale ediyorum hakkimida helal etmiyorum tabi biz cikarilacaz hava kuvvetlerinde amcam paşa değil şube başkanı babam amcam dayım kayinbabam abim köylum yok şu anda çalışanların aslında bankamatik memuru dese daha doğru olur araştırılsın thk da düzen böyle ama yazık işten çıkanların hepsi kusara bakmayın ama irgat gibi calisiyoduk
  • Sözde yöneticiler lafa geldiği zaman tüyü bitmemişlerin hakkından bahsediyorlar. Peki onlara soruyorum şu ana kadar tüyü bitmemişlerin hakkını ne yaptılar. sahada çalışan şube personellerine ağızlarının dolusu konuşuyorlar kimse kusura bakmasın o personellerin emeği ve hayırsever saf ve gönüllü vatandaşların yardımı olmasaydı thk diye bişey olmazdı. Ayrıca personel derken hepsi için aynı şeyi söylemek doğru değil galiba toplanan deri ve zekatlardan kendine pay çıkaran ve başkalarının hakkına göz koyanlar hariç. Ha bide personele kumpas kurarak işten çıkarmaya çalışmayın adam gibi deyin bizim sana ihtiyacımız kalmadı senin maaşını odeyemiyorum de tazminat hakkınıda ver bari adamlığın olsun. kimsenin hakkını yemeye çalışma......!
  • al birini vur ötekini son seçilen genel başkanın seçim konuşmalarını hatırlamakta fayda var işten 3 kişi çıkardı ise 13 kişi geri aldı benzer şartlarda ama tek fark kendi eş dost tanıdık akrabası beceriksizlikte sınır tanımazlar örgütüne üye oldugunu hala fark edemedi iseniz diyecek hiç bir şey yok tek çözüm ahbap çavuş ilişkisinden kurtarılmış işin uzmanı yöneticiler 6-7 bin lira emekli maaşı alan tuzu kuru hanım dırdırı çekmek yerine masa başında dedikodu üreten model yerine çalışan üreten hakkını alan aldığından fazlasını çalıştığı yere kazandırabilen temiz yöneticiler e ihtiyaç var
  • Yeni eğitim dönemi başlamadan İnönü'de temizlenmesi gereken bir köşe var. Sayın Kürşat ATILGAN ve Salim KAYA. Bilginiz dahilindeki bu hassas konunun neticelendirilmesi sizinde hak ve söz verdiğiniz üzere THK için önem arz ediyor. Gereğini ivedilikle tekrar rica ediyoruz. Sözünüzü tutunuz.

Maaş ödemelerinde sıkıntı yaşanan Türk Hava Kurumu'nda kapasite fazlası çalışanlarla yolların ayrılmasına karar verildi.

Son yıllarda yaşanan yolsuzluk olaylarıyla gündeme gelen THK'da Kürşat Atılgan'ın göreve gelmesinden sonra ağır borç batağındaki kurumun ekonomik sıkıntıları bir türlü çözülemedi. İçi boşaltılan kurumun yeniden eski günlerine kavuşabilmesi için çabalayan Atılgan, kurumda tasarruf tedbirlerini devreye koydu.

İlk olarak kurum içerisinde ve Gazi Üniversitesi'nde çalışan verimi konusunda çalışma yaptıran Atılgan, istihdam fazlası personel bulunduğunu tespit etti. 46 kişinin kurumda görev almasınının verimi artırmak yerine fazladan gider oluşturduğunun tespit edilmesiyle bu isimlerle yolların ayrılmasına karar verildi.

Sadece genel başkanlıkta 46 ismin belirlendiği diğer birimlerde de bankamatik memuru olarak adlandırılan çalışanlarla yolların ayrılacağı kaydedildi.

©AirportHaber ÖZEL

Türk Hava Kurumu'ndan flaş hamle

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

Gercekler ~ 3 ay önce
İşten çıkarılan biri olarak üzüldüm Cenabı allah yukarda aldığım paranın son kurusuna kadar helal vicdanim rahat sizleri allaha havale ediyorum hakkimida helal etmiyorum tabi biz cikarilacaz hava kuvvetlerinde amcam paşa değil şube başkanı babam amcam dayım kayinbabam abim köylum yok şu anda çalışanların aslında bankamatik memuru dese daha doğru olur araştırılsın thk da düzen böyle ama yazık işten çıkanların hepsi kusara bakmayın ama irgat gibi calisiyoduk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamsız ~ 3 ay önce
Sözde yöneticiler lafa geldiği zaman tüyü bitmemişlerin hakkından bahsediyorlar. Peki onlara soruyorum şu ana kadar tüyü bitmemişlerin hakkını ne yaptılar. sahada çalışan şube personellerine ağızlarının dolusu konuşuyorlar kimse kusura bakmasın o personellerin emeği ve hayırsever saf ve gönüllü vatandaşların yardımı olmasaydı thk diye bişey olmazdı. Ayrıca personel derken hepsi için aynı şeyi söylemek doğru değil galiba toplanan deri ve zekatlardan kendine pay çıkaran ve başkalarının hakkına göz koyanlar hariç. Ha bide personele kumpas kurarak işten çıkarmaya çalışmayın adam gibi deyin bizim sana ihtiyacımız kalmadı senin maaşını odeyemiyorum de tazminat hakkınıda ver bari adamlığın olsun. kimsenin hakkını yemeye çalışma......!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
paşa ~ 5 ay önce
al birini vur ötekini son seçilen genel başkanın seçim konuşmalarını hatırlamakta fayda var işten 3 kişi çıkardı ise 13 kişi geri aldı benzer şartlarda ama tek fark kendi eş dost tanıdık akrabası beceriksizlikte sınır tanımazlar örgütüne üye oldugunu hala fark edemedi iseniz diyecek hiç bir şey yok tek çözüm ahbap çavuş ilişkisinden kurtarılmış işin uzmanı yöneticiler 6-7 bin lira emekli maaşı alan tuzu kuru hanım dırdırı çekmek yerine masa başında dedikodu üreten model yerine çalışan üreten hakkını alan aldığından fazlasını çalıştığı yere kazandırabilen temiz yöneticiler e ihtiyaç var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir Dost ~ 5 ay önce
Yeni eğitim dönemi başlamadan İnönü'de temizlenmesi gereken bir köşe var. Sayın Kürşat ATILGAN ve Salim KAYA. Bilginiz dahilindeki bu hassas konunun neticelendirilmesi sizinde hak ve söz verdiğiniz üzere THK için önem arz ediyor. Gereğini ivedilikle tekrar rica ediyoruz. Sözünüzü tutunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000