06 Eylül 2008, Cumartesi 00:54:03

THK'nın Yelken Kanat'ı düştü: 2 ölü

Eskişehir İnönü Türk Kuşu Eğitim Merkezi'nden kalkan yelken kanat motorlu uçuş aracı, Bilecik'e bağlı Kandilli köyü yakınlarında düştü. Kazada 2 kişi hayatını kaybetti.
  • Sevgili kardeşim çok büyük bi acı yaşattın bizlere,hala aramızdasın seni asla unutmayacağız.... ın
  • Çok hazin bir son. Kanat kopması bir pilotun başına gelebilecek en kötü emergency, yapabileceğiniz hiç birşey yok. Pilot kardeşimize ve yolcusuna Allah'tan rahmet dilerim. Bir hususu da belirtmeden geçemeyeceğim, biz görevde hayatlarını kaybeden meslekdaşlarımızın 'şehit' diye anılmasını isteriz 'ölü' değil.
  • Ailesine ve Akrabalarına Başsağlığı diliyorum.Allah Sabırlar Versin.Gerçekten Çok üzücü bir Durum...
  • Yelkenkanat ve buna benzer hafif hava araçlarda tabiki bir bakım cetveli var. Ancak, bir sertifikalı uçak kadar titizlikle üstünde durulmuyor. Aracın sahibi ve pilotu aracın nekadar bakımlı olduğunu bilir. Ya bakar, ya da bakmaz. Yasal pek bağlayıcı bir madde yoktur.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde pilot Altan Aydın (28) idaresinde İnönü Türk Kuşu Eğitim Merkezi'nden kalkan yelken kanat motorlu uçuş aracı, Bilecik'e bağlı Kandilli köyü yakınlarında bilinmeyen bir sebeple irtifa kaybederek düştü. Olayda pilot Altan Aydın (28 ) ile ismi belirlemeyen bir kişi hayatını kaybetti.

 

THK'nın Yelken Kanat'ı düştü: 2 ölü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Rumuz ~ 10 yıl önce
Sevgili kardeşim çok büyük bi acı yaşattın bizlere,hala aramızdasın seni asla unutmayacağız.... ın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peacemaker737 ~ 10 yıl önce
Çok hazin bir son. Kanat kopması bir pilotun başına gelebilecek en kötü emergency, yapabileceğiniz hiç birşey yok. Pilot kardeşimize ve yolcusuna Allah'tan rahmet dilerim. Bir hususu da belirtmeden geçemeyeceğim, biz görevde hayatlarını kaybeden meslekdaşlarımızın 'şehit' diye anılmasını isteriz 'ölü' değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havadelisi ~ 10 yıl önce
Ailesine ve Akrabalarına Başsağlığı diliyorum.Allah Sabırlar Versin.Gerçekten Çok üzücü bir Durum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenap ~ 10 yıl önce
Yelkenkanat ve buna benzer hafif hava araçlarda tabiki bir bakım cetveli var. Ancak, bir sertifikalı uçak kadar titizlikle üstünde durulmuyor. Aracın sahibi ve pilotu aracın nekadar bakımlı olduğunu bilir. Ya bakar, ya da bakmaz. Yasal pek bağlayıcı bir madde yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000