28 Aralık 2014, Pazar 15:46:42

THK'NIN BORCU AÇIKLANDI

Türk Hava Kurumu'nda devam eden Olağanüstü Genel Kurulu Denetleme Kurulu raporlarının açıklanmasıyla devam edildi.
  • Dikkat ve ismet isimli arkadaşlara cevap adına yazıyorum.Sn.Erdoğan Karakus ve şu an Hv.Kuvvetleri komutanı Sn.Akın Özturk dünür değillerdir. Hava kuvvetleri komutanımızın kızı soyadı Karakuş olan bir subayımız ile evlidir ve Kuveyt liler ile haberler bahsi geçen subayımız ile aittir. Sn.Erdoğan Karakusun oglu sivildir.
  • Hocam ben durum gercek bir durum tespiti yaptim. Bu vakiflarla ve insanlarla surekli calisiyoruz ve cok net goruyoruz, yasiyoruz Ayrica ben profosyeneller dedim sizin saydiginiz kisiler o kategoride degil aileden zengin is adamlari... Ve basarili degiller... Asker kokenli kisilerin aldiklari egitim ve sartlar ile sirket yonetmek inanin cok farkli dinamikler icerir.
  • Yönettikleri kulüpleri batıran Ünal Aysal, Faruk Süren, Yıldırım Demirören vs bunlarda mı askerdi? Bence genelleme yapmayın, yapılan iyi ve kötü işler kişinin kendisini bağlar çalıştığı kurumu, milliyetini vs'yi değil.
  • Sorun maalesef, sirket veya vakif yonetimini askeri yonetimlerle karistiran pasalardir. Akserlik baska bisey sirket yonetmek cok baska. Iyi universitelerin isletme bolumunden mezun olup master'larini yurtdisinda yapmis yonetim, idare, muhasebe, yatirim, gelir gider ne demek oldugunu bilen insanlar is bulamazken.... Emekli olmus esasen gorevlerini tamamlamis (emekli olmus) askerleri boyle kurumlarin basina getirilmesi sayesinde bu sonuclarin olusmasi kacinilmazdir. Esasen sorun sadece burda degil meaalese kamu oyunu. Henuz farkinda olmadigi Aselsan,Havelsan , Tai gibi vakiflarda yonetim kurulunda olan emekli pasalarin neler yaptigi zamanla ortaya cikacaktir maalesef....

Türk Hava Kurumu'nda devam eden Olağanüstü Genel Kurulu Denetleme Kurulu raporlarının açıklanmasıyla devam edildi.

Denetleme Kurulu adına raporu sunan Kurul Başkanı Hilmi Kurtoğlu THK'nın toplam borcunu açıkladı.

Kurtoğlu, THK Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın faaliyetlerine ilişkin sunduğu raporunda borç tutarlarını açıkladı.

Rapora göre THK Genel Başkanlığı'nın 28 Kasım itibariyle 298 milyon ana para, 103 milyon faiz olmak üzere toplam 401 milyon lira kredi borcu olduğu açıklandı.

Bunun yanı sıra Genel Başkanlığı'n 199 bin lira kasasında, 34 milyon lira da banka hesabında olduğunun tespit edildiği açıklandı.

Denetleme Kurulu raporunda THK ve şirketlerinin toplam 732 milyon lira borcu olduğu belirtildi.

Açıklanan rakamlar sonrasında Denetleme Kurulu raporunun ibra edilmesine geçildi.

Uzun süren tartışmalar sonucunda oy çokluğuyla denetleme kurulu başkanlığının raporu ibra edildi.THK'NIN BORCU AÇIKLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Cevaben ~ 3 yıl önce
Dikkat ve ismet isimli arkadaşlara cevap adına yazıyorum.Sn.Erdoğan Karakus ve şu an Hv.Kuvvetleri komutanı Sn.Akın Özturk dünür değillerdir. Hava kuvvetleri komutanımızın kızı soyadı Karakuş olan bir subayımız ile evlidir ve Kuveyt liler ile haberler bahsi geçen subayımız ile aittir. Sn.Erdoğan Karakusun oglu sivildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hocam ben durum gercek bir durum tespiti yaptim. Bu vakiflarla ve insanlarla surekli calisiyoruz ve cok net goruyoruz, yasiyoruz Ayrica ben profosyeneller dedim sizin saydiginiz kisiler o kategoride degil aileden zengin is adamlari... Ve basarili degiller... Asker kokenli kisilerin aldiklari egitim ve sartlar ile sirket yonetmek inanin cok farkli dinamikler icerir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sivil ~ 3 yıl önce
Yönettikleri kulüpleri batıran Ünal Aysal, Faruk Süren, Yıldırım Demirören vs bunlarda mı askerdi? Bence genelleme yapmayın, yapılan iyi ve kötü işler kişinin kendisini bağlar çalıştığı kurumu, milliyetini vs'yi değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Sorun maalesef, sirket veya vakif yonetimini askeri yonetimlerle karistiran pasalardir. Akserlik baska bisey sirket yonetmek cok baska. Iyi universitelerin isletme bolumunden mezun olup master'larini yurtdisinda yapmis yonetim, idare, muhasebe, yatirim, gelir gider ne demek oldugunu bilen insanlar is bulamazken.... Emekli olmus esasen gorevlerini tamamlamis (emekli olmus) askerleri boyle kurumlarin basina getirilmesi sayesinde bu sonuclarin olusmasi kacinilmazdir. Esasen sorun sadece burda degil meaalese kamu oyunu. Henuz farkinda olmadigi Aselsan,Havelsan , Tai gibi vakiflarda yonetim kurulunda olan emekli pasalarin neler yaptigi zamanla ortaya cikacaktir maalesef....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000