24 Ekim 2012, Çarşamba 08:02:24

THK'DAN UYARI GELDİ

Türk Hava Kurumu Burdur Şube Saymanı Adnan Büyüktekin, makbuzsuz kurban derisi verilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.
  • İçinizde ne kadar nefret varmış sizin, bir de inaçlıyız diye geçinirsiniz, bari iftira atmayın bu ülkede herşeye rağmen işini düzgün yapan kurumlar var Türk Hava Kurumu gibi, asıl derileri zorla gasp eden cemaatleri söyleyelim hani şu paralarını da hortumladıkları..
  • çok değil 15 sene önce okula gitmesine bile izin verilmeyen inançlı insanların kurban derilerini zorla gasp eden kurum değil mi bu...
  • istedigime makbuzlu/-suz veririm
  • her görevde belli kişiler anlaşılan diğerleri yatışa devam

Kurban Bayramı süresinde THK deri toplama ekiplerinin, THK logolu araç ve THK üniformalı personel ile deri toplayacaklarını dile getiren THK Burdur Şube Saymanı Adnan Büyüktekin, "Türk Hava Kurumu Burdur Şubesi olarak 2012 yılı kurban derisi toplama faaliyetlerimiz için tüm hazırlıklarımız tamam. Araçlarımız ve işçilerimiz bayrama hazır. Bayramda Türk Hava Kurumu’nun işçilere ve şoförlerine vermiş olduğu geçici yetki belgemiz var. Kurban deri bağışında bulunacak olan vatandaşlar yetki belgesini görüp, verdiği derinin karşılığı olan koyun, keçi, sığır hangi deriyi teslim ettiyse görevlilerimizden makbuzlarımı teslim alacaklar. Bunun haricinde kurumumuzun adını kullanan, makbuzsuz deri toplayanlara kimsenin itibar göstermemesini rica ediyoruz. Ayrıca işçilerimizin tulumlarını Türk Hava Kurumu logosunu taşıyan, üstünde yeleklerimiz var, araçlarımız da keza bayraklarımız ve Türk hava Kurumu’nun bezleri olacak" dedi.

Türk Hava Kurumu’nun 2010 yılında 190 bin TL gelir elde ettiğini belirten Büyüktekin; "Geçen 2010 yılında THK olarak 190 bin TL civarında bir gelir elde ettik, bunun yaklaşık 100-110 bin TL’sini Burdur Valiliği’ne aktarıldı, Çocuk Esirgeme Kurumunun payı aktarıldı, yani Burdur’dan toplamış olduğumuz gelir yine Burdur’a döndü. Kuruma düşen pay ile THK Üniversitesi kuruldu. Artık çocuklarımız üniversite sınavına girip, THK Üniversitesi'ni tercih edebiliyorlar. Yine kuruma kalan payla 1950 yılında kapatılan uçak fabrikamız THK Kurumu tarafından yeni açıldı. Uçaklarımızın yerli imal edileceği Tük uçaklarımızın çizimleri hazır, 2013 yılı sonu-2014 yılı başlarında kendi uçaklarımız, Türk Hava Kurumu’nun imalatı olan Türk uçakları Türk semalarında gezecek. THK verilecek fitre ve zekatlarla, deri bağışlarıyla bu hizmetler yapılmaktadır yine Isparta Havaalanı'nda THK bir hangar sahibi, 3 adet yolcu uçağının bakımı ve boyaması yapılabilecek ayrıca yangın uçakları Isparta Havaalanı'nda konuşlanacak. Artık havacılık alanında da Burdur Şubesi Kurban Bayramı’ndan sonra model uçak yapım kursu başlayacak" şeklinde konuştu.

THK'DAN UYARI GELDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

vatandaş ~ 6 yıl önce
İçinizde ne kadar nefret varmış sizin, bir de inaçlıyız diye geçinirsiniz, bari iftira atmayın bu ülkede herşeye rağmen işini düzgün yapan kurumlar var Türk Hava Kurumu gibi, asıl derileri zorla gasp eden cemaatleri söyleyelim hani şu paralarını da hortumladıkları..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 6 yıl önce
dinime küfür ediyorsun bari müslüman olsan. sana eski thk yönetiminde biri olarak söylüyorum.biz Ankara'da gördük İstanbul'da gördük
keser döner sap döner ~ 6 yıl önce
çok değil 15 sene önce okula gitmesine bile izin verilmeyen inançlı insanların kurban derilerini zorla gasp eden kurum değil mi bu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sana ne..? ~ 6 yıl önce
istedigime makbuzlu/-suz veririm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
her görevde belli kişiler anlaşılan diğerleri yatışa devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000