19 Aralık 2012, Çarşamba 12:03:19

THK'DAN TEKNOLOJİYE YATIRIM

Türk Hava Kurumu sivil havacılıkla ilgili yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekliyor. THK Havacılık Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren GÖKBİL Bilişim Güvenlik Hizmetleri Şirketi ve IBM arasında yapılan çözüm ortaklığı anlaşması kapsamında uçuş emniyeti ve bakım ikmal disiplini açısından büyük önem taşıyan bakım ikmal faaliyetlerinin otomasyonu amacıyla bir proje başlatıyor.
  • Biri emekli albay mı dedi?
  • Sayın vatandaş. Siz neden cezaya bu kadar taktınız anlamadım . O pilotlar canla başla çalışıp işlerini yapıyorlar . Çalışılan yerde hata olur buda çok önemli değil . Ayrıca siz hiç merak etmeyin bu operasyonda sizin bağışlarınıza dokunulmuyor . Kendileri kazanıp cezasınıda kendileri ödüyor ayrıca icra edilen yüzlerce sortiden sadece üç veya beş adet ceza çıkıyor buda devede kulak bile sayılmaz . Çamur atmak istiyrsanız başka kulvarda şansınzı deneyin . Bu çocuklar Türkiyenin ormanlarını koruyorlar hemde çok iyi koruyorlar ....
  • Sayın vatandaş adlı kullanıcı ceza vermek yada vermemek . Sorun bu değilki. Görevin yaptığı her ortamda ceza verilir lakin ceza niye verildi yada neden cezaya düşüldü ben söyleyeyi. BAKIM BİRİMİ yüzünden . Evet THK nın içindeki İRLANDALILAR bakım birimidir Sezona bir senede 4 tane faal uçak veremeyen? Yada vermeyen, daha sezon açılır açılmaz ilk görevde geçmiş yıllardan taşınan arızalar dolayısıyla ceza yendi. Arka arkaya aynı arızalardan ceza yendi ve bunlar olurken bakım yetkilileri yada sorumlularının kullandığı ibare çok manidardı BU PARAYA BU KADAR BAKIM ... Arkadaş kimse kimseyi bulunduğu yerde zorla tutmaz buyur git ..... Gitmeye yemiyorsa maçan yada kendine güvenemiyorsan o vakit işini adam gibi yap tabiii adamsan ... Şimdi bu açıllama altında bakarsanız biz içimizde beslediğimiz hainlere rağmen çok ama çok az bile ceza yemişiz diyebiliriz. Saygılar
  • Sen belliki kurumda çalışan bu işleri bilen birisin...teknik olduğuna göre cezayıda biliyorsun. mademki biliyorsun facebook tan yaz. cezalar bağış değildir; o görevi yapmakta aksaklık olursa sana eksik ödeme yapar. Bağış falan diyerek milleti kandırma.

THK Teknik Uçak Bakım Faaliyetleri ile İlgili Tüm İşlemleri Otomasyon Ortamına Taşıyor.

Başlatılan proje ile THK, bünyesindeki uçakların Konfigürasyon Yönetimi, Bakım Yönetimi, Malzeme Yönetimi ve Üretim Yönetimi (MRO) faaliyetleri IBM-Tivoli ürünü olan Maximo for Aviation yazılımı ile otomasyon ortamına taşınıyor.

Bu proje ile birlikte malzeme yönetim süreçleri otomasyon ortamında gerçekleştirilirken, envanterde ve uçak üzerinde bulunan özellikle tamir malzemelerin anlık olarak izlenebilirliği sağlanıyor.

Konfigürasyon yönetim süreçleri kullanılarak, uçaklara ait temel konfigürasyonlar birbiriyle ilişkilendirilebilecek ve uçakların bakımına yönelik bilgiler bu yazılım üzerinden takip edilebilecektir.

Web tabanlı yazılım, havacılık sektörüne yönelik özel düzenlemeler ve çözümlere sahip.

İş süreçlerinde iyileşme ve birimler arası etkin koordinasyon sağlayacak olan bu proje ile kolay ve erişilebilir bilgi sayesinde sivil havacılık sektöründe uluslararası düzeyde kalite yönetim sisteminin oluşumunun sağlanması planlanmaktadır.

THK'DAN TEKNOLOJİYE YATIRIM

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

adas ~ 5 yıl önce
Biri emekli albay mı dedi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcu ~ 5 yıl önce
Sayın vatandaş. Siz neden cezaya bu kadar taktınız anlamadım . O pilotlar canla başla çalışıp işlerini yapıyorlar . Çalışılan yerde hata olur buda çok önemli değil . Ayrıca siz hiç merak etmeyin bu operasyonda sizin bağışlarınıza dokunulmuyor . Kendileri kazanıp cezasınıda kendileri ödüyor ayrıca icra edilen yüzlerce sortiden sadece üç veya beş adet ceza çıkıyor buda devede kulak bile sayılmaz . Çamur atmak istiyrsanız başka kulvarda şansınzı deneyin . Bu çocuklar Türkiyenin ormanlarını koruyorlar hemde çok iyi koruyorlar ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcu ~ 5 yıl önce
Sayın vatandaş adlı kullanıcı ceza vermek yada vermemek . Sorun bu değilki. Görevin yaptığı her ortamda ceza verilir lakin ceza niye verildi yada neden cezaya düşüldü ben söyleyeyi. BAKIM BİRİMİ yüzünden . Evet THK nın içindeki İRLANDALILAR bakım birimidir Sezona bir senede 4 tane faal uçak veremeyen? Yada vermeyen, daha sezon açılır açılmaz ilk görevde geçmiş yıllardan taşınan arızalar dolayısıyla ceza yendi. Arka arkaya aynı arızalardan ceza yendi ve bunlar olurken bakım yetkilileri yada sorumlularının kullandığı ibare çok manidardı BU PARAYA BU KADAR BAKIM ... Arkadaş kimse kimseyi bulunduğu yerde zorla tutmaz buyur git ..... Gitmeye yemiyorsa maçan yada kendine güvenemiyorsan o vakit işini adam gibi yap tabiii adamsan ... Şimdi bu açıllama altında bakarsanız biz içimizde beslediğimiz hainlere rağmen çok ama çok az bile ceza yemişiz diyebiliriz. Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AMANIN AMANIN ~ 5 yıl önce
VAY BE THK NEYMİŞ HABERİMİZ YOKMUŞ.TAMAM İRLANDALILARI ANLADIK PEKİ MOZAMBİKLİ VE UZAYLIDA VARMIKİ KURUMUN İÇİNDE?
Vatandaş ~ 5 yıl önce
Yorumcu ve İsmail Çınar; Gerçekleri söylemekle kötü niyetli olunmaz.Asıl kötü niyetlilik milletin gözünün içine baka baka milleti kandırmaktır. İş yapıyor görünüpte sonuçta ciddi anlamda zarar ediyor yada ettiriyorsanız bunun sorgulanması gerekir. Kimin parası ile yapıyorsunuz bunları öncelikle bunun ortaya konulması gerekir. Zamanında yapılmayan işlemlerden dolayı Orman bakanlığına dünyanın cezasını ödüyorsanız eğer devletin bunu sorması gerekir. özel sektör olsanız hataların sonucuna bireysel olarak katlanır cezaları da cebimden verdim dersiniz. peki zamanında yapılmamış olan işlemlerden dolayı muhatap kaldıağınız cezaları kimin cebinden ve nerden veriyorsunuz. karadenizli temel ben öldüğümde beni denizin dibine gömün demiş, sonrasını biliyorsunuz, vasiyet yerine getirilmiş ama bir sürü insan da telafat verilmiş. bu iş buna benzemiş gibi.
MR.Teknik ~ 5 yıl önce
Sen belliki kurumda çalışan bu işleri bilen birisin...teknik olduğuna göre cezayıda biliyorsun. mademki biliyorsun facebook tan yaz. cezalar bağış değildir; o görevi yapmakta aksaklık olursa sana eksik ödeme yapar. Bağış falan diyerek milleti kandırma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sende kimsin ~ 5 yıl önce
Heralde kurumda çalışan esas sensin ve sorularda hoşuna gitmemiş belli, belli çok bilmiş cevabi yazından,topu taca atmada adam gibi cevaplandır alay etme kimseyle

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000