22 Ekim 2015, Perşembe 12:15:15

THK'dan 'tek yürek' mesajı

Türk Hava Kurumu'nda son genel kurulda başkan seçilen Kürşat Atılgan ve selefi Mustafa San, bugün birlikte Anıtkabir'i ziyaret ederek birliktelik mesajı verdi.
  • Geldiniz dedik ki Maaşlar ödenir herşey daha kötü oldu Maaşlar yatmıyor ikinci maaş geçti bu ne ya açız
  • Sinir sistemi felç olmuş,ne tek yüreği,dalağı
  • Seviye umarım dediğin gibi olur ama maaşlar yatmıyor üst kademede çalışanlar yöneticilerin tuzu kuru og ne ala biz icralık olduk çalışanlar ne yapasın
  • Maaşlar nerede küçüğünden büyük mevkisine kadar herkesin Ödemeleri var paşam maaşları yatır artık bankalar beklemiyor

Türk Hava Kurumu'nda son genel kurulda başkan seçilen Kürşat Atılgan ve selefi Mustafa San, bugün birlikte Anıtkabir'i ziyaret ederek birliktelik mesajı verdi.

Türk Hava Kurumu'nda kıyasıya bir yarıştan çıkan  iki başkan adayı birliktelik ve dayanışma göstergesi olarak bugün Anıtkabir'i ziyaret etti. Son genel kurulda başkanlığa seçilen Kürşat Atılgan ve rakibi Mustafa San, yeni yönetimin ilk toplantısı öncesinde bir araya geldi.

Anıtkabir'i ziyaret ederek daha güçlü bir THK oluşturulacağı imajı çizen Atılgan ve San'ın bu birlikteliği, THK'nın geleceği açısından olumlu olarak değerlendirildi.

THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan tören öncesinde yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi Türk Hava Kurumu yeni yönetimi 11 Ekim de belirlendi. THK’nın eski ve yeni yönetimi, vakıf ve üniversite kollarındaki unsurların yönetimleri, hep birlikte, kurumumuzun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkmak için toplanmış bulunuyoruz.

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Eski yönetim, yeni yönetim, yeni başkanlarımız, yeni üyelerimiz hep birlikte buradalar. Birlik beraberlik içinde Türk Hava Kurumu’nun tekrar kalkış yaptığını bütün kamuoyuna duyurmak istiyorum.Bu kurumun sahibi Millettir. 90 yıldır bu Kurum, Milletimize büyük hizmetler vermiştir. Onların yardımlarıyla ayakta kalmıştır. Bundan sonrada milletimiz için çalışmaya devam edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Havacılığı milletimize mal eden kurumumuz 1925 – 1940 yılları arasında 350 tane savaş uçağı alarak Hava Kuvvetlerine teslim etmiştir. Bundan sonrada çok daha güzel hizmetler yapacak, değişik alanlarda milletimize hizmet edecek, faaliyetlerini yürütecektir. Elbette ki bu işler Milletimizin sahiplenmesi ve desteği ile olacaktır.

KURUMUMUZ ESKİ VE YENİ YÖNETİCİLERİYLE BİR BÜTÜNDÜR

Kurumumuz eski ve yeni yöneticileriyle bir bütündür. Kurumumuz tek yürektir, tek bilektir. Önemli olan seçimi kazanmak ya da kaybetmek değildir. Bizim seçimimizin kaybedeni yoktur. Bu bir hizmet yarışıdır. Milletin emanet ettiği bu Kuruma hizmet etme azmidir ve biz bu amaçla Kurumumuzun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurundayız”.

Açıklamanın ardından THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, yeni ve eski yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyetle birlikte, Atatürk'ün mozolesine çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Atılgan, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Türk Hava Kurumunun temelini attığın tarihin üstünden 90 yıl geçti. O gün bugündür başımız dik, irademiz sarsılmaz bir şekilde yaşadık. Emanetinin şimdiki sahipleri bizler, ilk günkü şevk ve heyecanla 'istikbal göklerdedir' misyonunu sürdürüyoruz. Bugün el ele vermiş, ayrı gayrısı olmayan bir topluluk olarak huzurundayız. Daha çok ve daha büyük işler yapmanın arifesinde her zamankinden daha zinde, daha coşkulu ve daha güçlüyüz. İstiklalinden ödün vermeyen bir milletin, istikbali göklerde arayan çocukları olarak, gösterdiğin hedefi gelecek nesillere aktarmayı vazife biliyoruz. Aziz hatıran önünde saygıyla eğiliyor, sağlam temeller üzerine bina ettiğin Türk Hava Kurumu için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz."
THK'dan 'tek yürek' mesajı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Sevinemedik ~ 3 yıl önce
Geldiniz dedik ki Maaşlar ödenir herşey daha kötü oldu Maaşlar yatmıyor ikinci maaş geçti bu ne ya açız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet evet ~ 3 yıl önce
Sinir sistemi felç olmuş,ne tek yüreği,dalağı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi ~ 3 yıl önce
Seviye umarım dediğin gibi olur ama maaşlar yatmıyor üst kademede çalışanlar yöneticilerin tuzu kuru og ne ala biz icralık olduk çalışanlar ne yapasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maaş ~ 3 yıl önce
Maaşlar nerede küçüğünden büyük mevkisine kadar herkesin Ödemeleri var paşam maaşları yatır artık bankalar beklemiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000