11 Temmuz 2014, Cuma 11:16:59

THK'DAN ŞOKE EDEN DEĞİŞİKLİK!

Türk Hava Kurumu’nun zor durumda olduğunu gösteren yeni bir gelişme daha yaşandı. 1925 yılında Atatürk’ün emri ile kurulan Türk Hava Kurumu’nun içler acısı durumunu gösteren şok bir değişiklik yapıldı. İşte değişikliğin detayları.
  • 60 YILLARDA SOKAK SOKAK DOLAŞARAK DERİ TOPLADIĞIMIZ GÜNLERİ HİÇ UNUTAMADIM..
  • Kesinlikle cok haklisiniz bir olay olsa ucusu kim planladi belli degil eğitimi kim onayladi belli değil cunku hemen atarlar ustlerinden bizim asaletimiz yok biz sadece ucus ogretmeniyiz derler ama simdi baksaniz kral dirlar kral kendilerini tanimam ama kesin herseyin en iyisini bilirler
  • Ölüyü diriyi biraktilar gozu planore diktiler kredi borclarini okuldan mi cikarmaya calisiyolar.Ama gerci önemli degil İnönü'de kurt calar cingen oynar planor okulu bitmisokulun harekat planlamacisi eğitim sefi bile kafasina gore goreve getirilmis kurum tarafindan atanmamis SHGM bu konuyu arastiriyormus.ogrencilerin söyledikleri ne gore planor okulunun kapasitesi eksiye dusmus egitim sifirmis adaylar bile 20 senelik ogretmen gibi davraniyormus yazik yazik bitirmisler canim okulu insallah ölüm olmaz.SHGM yetkililerine sesleniyoruz bu kisi yada kisiler hakkinda kutfen sorusturma baslatsin ne gore yoneticilik yapip ahkam kesiyorlar planor okulunda
  • Bugüne kadar Planör B, C ve Ç zaten ucretliydi. Thk nın amacı biz gençlere havaciligi sevdirmek. Planör A başlangıç seviyesidir gepsi bitincede öğretmenlik başvurusunda bulunursunuz. Tabikode onlarda ücretsiz verilmek istenirdi Fakat imkanlar bunlar. Yıllardır aynı olan şeyleri şimdi yeni gibi gostermeyin!!!!

Türk hava Kurumu’nun mali zorluk içine girdiğinin en açık delillerinden biri de Türk Hava Kurumu’nda verilen ve bugüne kadar tamamen ücretsiz olan planör kurslarının bazı bölümlerinin ücretli hale getirilmesi oldu.

Türk Hava Kurumu’nun web sitesinin http://egitim.thk.org.tr/#Planor_pilotlisans url adresindeki bilgiye göre Planör B, C ve Ç brövesi almak isteyenler karşılığında para ödeyecekler. Planör B brövesi, çarpma rüzgar ile irtifa alma eğitimi ve solo yelken uçuşu, Planör C Brövesi kuru ve bulut termiği ile irtifa alma eğitimini ve solo termik uçuşu, Planör Ç Brövesi ise çeker uçak ile kalkış, seyrüsefer eğitimleri ve lisans alma uçuşu eğitimlerinden oluşuyor.

Türk Hava Kurumu’nun kuruluş amaçlarından biri olan sportif havacılığı geliştirme görevi olmasına ve bu eğitimleri bedava vermesi zorunluluğu olmasına rağmen THK bu eğitimleri ücretli yaparak gençleri şaşkına uğrattı.

Airporthaber’i arayan çok sayıda öğrenci, yapılan değişikliğin gençlerin bu eğitimine vurulan darbe olarak değerlendirilmesi gerektiğini söylediler.

Türk Hava Kurumu aylardır ekonomik darboğaz ile uğraşıyor ve maaşlarını da zaman zaman aksatarak kredi ile ödüyor. Maaşlardan dolayı meydana gelen stopaj vergisi ise ödenemiyor.

©Airporthaber.com

THK'DAN ŞOKE EDEN DEĞİŞİKLİK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

ESKİ EMEKTAR ~ 3 yıl önce
60 YILLARDA SOKAK SOKAK DOLAŞARAK DERİ TOPLADIĞIMIZ GÜNLERİ HİÇ UNUTAMADIM..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
heyyavrum yazana ~ 4 yıl önce
Kesinlikle cok haklisiniz bir olay olsa ucusu kim planladi belli degil eğitimi kim onayladi belli değil cunku hemen atarlar ustlerinden bizim asaletimiz yok biz sadece ucus ogretmeniyiz derler ama simdi baksaniz kral dirlar kral kendilerini tanimam ama kesin herseyin en iyisini bilirler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hey yavrum hey ~ 4 yıl önce
Ölüyü diriyi biraktilar gozu planore diktiler kredi borclarini okuldan mi cikarmaya calisiyolar.Ama gerci önemli degil İnönü'de kurt calar cingen oynar planor okulu bitmisokulun harekat planlamacisi eğitim sefi bile kafasina gore goreve getirilmis kurum tarafindan atanmamis SHGM bu konuyu arastiriyormus.ogrencilerin söyledikleri ne gore planor okulunun kapasitesi eksiye dusmus egitim sifirmis adaylar bile 20 senelik ogretmen gibi davraniyormus yazik yazik bitirmisler canim okulu insallah ölüm olmaz.SHGM yetkililerine sesleniyoruz bu kisi yada kisiler hakkinda kutfen sorusturma baslatsin ne gore yoneticilik yapip ahkam kesiyorlar planor okulunda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir öğrenci ~ 4 yıl önce
Bugüne kadar Planör B, C ve Ç zaten ucretliydi. Thk nın amacı biz gençlere havaciligi sevdirmek. Planör A başlangıç seviyesidir gepsi bitincede öğretmenlik başvurusunda bulunursunuz. Tabikode onlarda ücretsiz verilmek istenirdi Fakat imkanlar bunlar. Yıllardır aynı olan şeyleri şimdi yeni gibi gostermeyin!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pardonnn ~ 4 yıl önce
rüyalardamı yaşıyorsun anlayamadım.planör kursları 45 gündü ve hepsi bir arada verilrdi,temel eğitimle başlar yanlız uçuşla biterdi.ücretlide değildi.şimdi temel eğitim sonrası ücretli oldu.kabul edin ki bu kurum bitiirildi koca bir havacılık devi çöktü..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000