23 Ekim 2012, Salı 08:09:07

THK'DAN SIRADIŞI UYGULAMA

Türk Hava Kurumu (Thk), Kurban Bayramı'nda deri toplama işlemini kolaylaştırabilmek amacıyla "Alo Kurban" hattı kurdu...
  • Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum ki şube başkanlarını Osman YIldırımın ataması mümkün değil. Çünkü o şubedeki kayıtlı üyelerin, başkan adaylarına seçim ortamında gizli oy vermesi usulüne göre yani seçimle şube başkanlığına geliniyor. Üstelik bu başkanlar da Genel Başkanı seçiyor. Ayrıca bu başkanlarda herhangi bir maaş, pirim veye huzur hakkı almadan kendi boş zamanlarından özveri yaparak çalışıyorlar. Üstelik te bu sene olduğu gibi 500 civarında şube başkanları ve delegeler Osman Yıldırım'a oy vererek yeniden seçtik. Antalya şubesinde çalışanlara gelince; evet emekli bir astsubay Karain Meydanında müdürlük yapıyor. Ama emin olunuzki hayatımda ilk defa burada kendisiyle tanıştım ve daha önce niye tanışmadığıma üzülüyorum. Kendisi son derece yetenekli, becerikli, azimli ve mesai mefhumu gözetmeden çalışan bir insan. Eğer THK da çalışmıyor olsa çok daha iyi imkanlarla özel sektörde çalışabilecek kabiliyette. Keşke kendisini kopyalayıp bütün meydanlara müdür olarak bir tane versek.
  • 2010 yılına ait Çek bizzat benim tarafımdan ilgili kaymakamlara elden verildi ve fotoğraflarını da Facebook ta yayınladım. Oradan bulabilirsiniz. Ancak 2011 yılına ait çekleri çok yoğun olmam sebebi ile görevli sayman arkadaşım ile gönderdim. Bu ve diğer illere ait ödeme belgelerin asıllarını Ankara THK Genel Merkez'den isteyebilirsiniz. THK'nın eski THK olmadığını açık kalbimle ifade edebilirim. Aksi takdirde benimde bu kurumda gönüllü olarak görev yapmam benim karakterime ve bunca yıldır Hv.K.K.lığında gösterdiğim performansıma, ve saygınlığıma yakışmazdı. Şu anda ise gururla THK nn üyesiyim diyebiliyorum.
  • %50 si toplandığı ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Kaymakam bu vakfın başkanı), %4 ü Kızılay, %3 ü Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, %3 ü Diyanet Vakfı na devrediliyor. Kalan %40 pay sadece THK ya devrediliyor. Vasıf Yüceliş
  • sn Vasıf bey kamu kuruluşları derneklerinin isimlerini açıkça yazar mısınız ADD, ÇYDD ler mi?

Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi Başkanı Vasıf Yüceliş, yaptığı yazılı açıklamada, kurum olarak bu yıl da kurban derilerini özel olarak kurdukları ekipleriyle titiz şekilde toplayacaklarını bildirdi. Bu konuda mahalle muhtarlarının yardımlarıyla ekipler oluşturduklarını belirten Yükseliş, ayrıca Alo Kurban Hattı'nı da devreye soktuklarını anlattı.
İsteyen vatandaşların Thk'ya 05412564883 numaralı Alo Kurban Hattı'ndan ulaşabileceğine değinen Yükseliş, havacılığın gelişmesi için kurban derilerinin Thk'ya verilmesini istedi.

Thk'nın sadece fitre ve zekat toplayan bir kurum olarak bilindiğine de işaret eden Vasıf Yükseliş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Tabii ki Thk'nın amacı bu değil. Bizim amacımız Büyük Önder Atatürk'ün söylediği gibi havacılığı seven bir gençlik oluşturmak. Özellikle son 2-3 yıldır havacılık alanında büyük adımlar atıldı. Thk Üniversitesi'nin açılışını yaptık. Bu üniversite dünyanın 37. Havacılık ve İstasyon Üniversitesi ve Türkiye'nin ilk istasyon üniversitesi. Bu üniversitenin değişik yerlerde fakülteleri, yüksekokulları ve kolejleri için planlamalara başlanmış vaziyette. Thk yangın söndürme çalışmalarında ve bünyesine kattığı özel uçakları ile Avrupa'nın en büyük yangın söndürme filosuna sahip. Thk yine 3 ilde pilotaj eğitimi veren bir kurum haline geldi. Ayrıca sportif havacılıkta planör, yelken, paraşüt, serbest paraşüt, radyo kontrolü uçak, motor uçak gibi pek çok alanda başlangıç eğitimini ücretsiz veren dünyadaki tek kurumuz. Dolayısıyla Thk, bu özellikleri halkımıza duyurmak için kolları sıvadı. 2 sene önce Antalya'da Karain Havaalanı'nda havacılık ve eğitim merkezini kurduk ve 2 yıl içinde binin üzerinde gence radyo kontrollü uçak, paraşüt ve yamaç paraşütü konularında ücretsiz kurslar verdik."

THK'DAN SIRADIŞI UYGULAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Soner Rumuza cevap ~ 6 yıl önce
Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum ki şube başkanlarını Osman YIldırımın ataması mümkün değil. Çünkü o şubedeki kayıtlı üyelerin, başkan adaylarına seçim ortamında gizli oy vermesi usulüne göre yani seçimle şube başkanlığına geliniyor. Üstelik bu başkanlar da Genel Başkanı seçiyor. Ayrıca bu başkanlarda herhangi bir maaş, pirim veye huzur hakkı almadan kendi boş zamanlarından özveri yaparak çalışıyorlar. Üstelik te bu sene olduğu gibi 500 civarında şube başkanları ve delegeler Osman Yıldırım'a oy vererek yeniden seçtik. Antalya şubesinde çalışanlara gelince; evet emekli bir astsubay Karain Meydanında müdürlük yapıyor. Ama emin olunuzki hayatımda ilk defa burada kendisiyle tanıştım ve daha önce niye tanışmadığıma üzülüyorum. Kendisi son derece yetenekli, becerikli, azimli ve mesai mefhumu gözetmeden çalışan bir insan. Eğer THK da çalışmıyor olsa çok daha iyi imkanlarla özel sektörde çalışabilecek kabiliyette. Keşke kendisini kopyalayıp bütün meydanlara müdür olarak bir tane versek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tayyareci Mustafa'ya ~ 6 yıl önce
2010 yılına ait Çek bizzat benim tarafımdan ilgili kaymakamlara elden verildi ve fotoğraflarını da Facebook ta yayınladım. Oradan bulabilirsiniz. Ancak 2011 yılına ait çekleri çok yoğun olmam sebebi ile görevli sayman arkadaşım ile gönderdim. Bu ve diğer illere ait ödeme belgelerin asıllarını Ankara THK Genel Merkez'den isteyebilirsiniz. THK'nın eski THK olmadığını açık kalbimle ifade edebilirim. Aksi takdirde benimde bu kurumda gönüllü olarak görev yapmam benim karakterime ve bunca yıldır Hv.K.K.lığında gösterdiğim performansıma, ve saygınlığıma yakışmazdı. Şu anda ise gururla THK nn üyesiyim diyebiliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tayyareci Mustafa ~ 6 yıl önce
İlginiz için teşekkür ederim.THK nı eski THK olmadığı kesin, Çünku Sayın Osman YILDIRI'ın tüm akraba ve dostları kuruma ve Üniversiteye dolduğunu biliyoruz. ( Talip Bölükbaşı internette ismen tek tek açıkladı). Paydaş kuruluşların paylarının 2 yıldır aksadığınıTHK Mali işler çalışanları söylüyorlar. Demek yanlış biliyorlar. Sizin askeri geçmiş başarı ve saygınlığınızı bilen arkadaşlar söylüyorlar. umarım THK yönetiminde diğer (Eski) yöneticiler gibi sadece el kaldıranlardan olmazsınız.İzmir'e Gelirseniz ya da ben Antalya'ya geldiğimde mutlaka çayınızı içmeye geleceğim. Son satırlarınız üzerine sohbet etmek için. Saygılarımla...
Halil rumuza cevap ~ 6 yıl önce
%50 si toplandığı ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (Kaymakam bu vakfın başkanı), %4 ü Kızılay, %3 ü Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, %3 ü Diyanet Vakfı na devrediliyor. Kalan %40 pay sadece THK ya devrediliyor. Vasıf Yüceliş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tayyareci Mustafa ~ 6 yıl önce
Sayın Yüceliş, 2010 ve 2011 gelirlerinin paydaş kuruluşlara verildiğine dair belgenin aslını kendi face sayfanızda herkese açık olarak yayınlayabilirmisiniz lütfen. Saygılarımla İyi bayramlar...
halil ~ 6 yıl önce
sn Vasıf bey kamu kuruluşları derneklerinin isimlerini açıkça yazar mısınız ADD, ÇYDD ler mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000