20 Nisan 2009, Pazartesi 11:11:37

THK'dan nefes kesen gösteri

Türk Hava Kurumu (THK) vatandaşlara havacılığı sevdirmek ve kurumu tanıtmak amacıyla Çanakkale'de paraşüt gösterisi düzenledi.
  • Canımcım, ne ailemde zengin var nede THK da bir tanıdığım ama super kurslar aldım, Türkiye şartlarına göre konuşursak tabiki. Benim katıldığım kursta tam 150 kişi vardı ve hepimize bedavadan konaklama ve atlayış yaptırıldı, eee bir yerlerden para alacakki bizim gibi öğrencilere kurs verebilsin dimi.. Pilotajı kimse kimseye bedava vermiyor bildigim kadarıyla, bildiginiz bedava veren bir yer varsa banada soyleyin cok isterim bedava pilot olmayı varmı bildigin bir yer..
  • 1000 metreden paraşüt atlayışı yapmak belki zatalinizin nefesini kesememiş olabilir ama, stadyumları dolduran yüzlerce ufaklıgın nefesini kestigi ve ileride seçeçekleri mesleği bir kez daha düşünmelerini etkiledi. THK'nın amacı ve sanırım paraşütçülerimizin yaptığı gösteride sizin gibi ileri görüşlü ve tatminsiz arkadaşlara değilde , hayatlarında hiç uçaga binmemiş, paraşütçü görmemiş o cıvıl cıvıl cocuklarımızı etkilemekti.. Ellerinize sağlık arkadaşlar, çocuklar hala sizleri konuşuyor...
  • saygı değer neneni ınutmasın atlarken.. karşıdan davulun sesi hoş gelir. okadar kolayse sen bir defa dene..
  • Paraşütsüz atlasınlar ,işte o zaman nefesimizi ve nefeslerini keserler..aynı terane başka numara yok ..dedemde atlar paraşütle

Çanakkale Havaalanı'ndan kalkan Türk Hava Kurumu'na ait uçağa binen biri bayan 4 paraşütçü yaklaşık bin metre yükseklikten kendilerini boşluğa bıraktı. Vatandaşların da meraklı gözlerle takip ettiği profesyonel paraşütçüler yaklaşık 10 dakika içinde 18 Mart Stadyumunun santra çizgisinin bulunduğu bölüme başarılı bir şekilde iniş gerçekleştirdi.

Türk Hava Kurumu flaması ve Türk bayrağı ile Çanakkale semalarından 18 Mart Stadyumu'na inen paraşütçüler, Jandarmanın 170. kuruluş yıldönümü nedeniyle "Güveninizle Jandarma 170 Yaşında" yazılı pankartı da gökyüzünde dalgalandırdı.

Etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan THK Çanakkale Şube Başkanı Metin Sarf, havacılığı sevdirmek ve kurumu en iyi şekilde tanıtmak amacıyla gerçekleştirdikleri gösterinin önemine değinerek, “Etkinliklerimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz paraşüt gösterisi dışında ayrıca kurumumuza ait uçağımızla halkımız için ücretsiz tanıtım uçuşları da yapılacak. Amacımız havacılığı herkese sevdirmek” dedi.


paraşüt

THK'dan nefes kesen gösteri

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
Canımcım, ne ailemde zengin var nede THK da bir tanıdığım ama super kurslar aldım, Türkiye şartlarına göre konuşursak tabiki. Benim katıldığım kursta tam 150 kişi vardı ve hepimize bedavadan konaklama ve atlayış yaptırıldı, eee bir yerlerden para alacakki bizim gibi öğrencilere kurs verebilsin dimi.. Pilotajı kimse kimseye bedava vermiyor bildigim kadarıyla, bildiginiz bedava veren bir yer varsa banada soyleyin cok isterim bedava pilot olmayı varmı bildigin bir yer..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
1000 metreden paraşüt atlayışı yapmak belki zatalinizin nefesini kesememiş olabilir ama, stadyumları dolduran yüzlerce ufaklıgın nefesini kestigi ve ileride seçeçekleri mesleği bir kez daha düşünmelerini etkiledi. THK'nın amacı ve sanırım paraşütçülerimizin yaptığı gösteride sizin gibi ileri görüşlü ve tatminsiz arkadaşlara değilde , hayatlarında hiç uçaga binmemiş, paraşütçü görmemiş o cıvıl cıvıl cocuklarımızı etkilemekti.. Ellerinize sağlık arkadaşlar, çocuklar hala sizleri konuşuyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
saygı değer neneni ınutmasın atlarken.. karşıdan davulun sesi hoş gelir. okadar kolayse sen bir defa dene..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Paraşütsüz atlasınlar ,işte o zaman nefesimizi ve nefeslerini keserler..aynı terane başka numara yok ..dedemde atlar paraşütle

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000