25 Ekim 2009, Pazar 07:15:29

THK'dan model uçak kursu

Türk Hava Kurumu (THK) tarafından düzenlenen eğitime katılanlar, eğitmenlerle birlikte model uçak uçurdu...
  • Biz istanbulda bir THK ya model uçak kursu için başvuralım dedik de bin dereden su getirip sonunda almamışlardı , sözde THK genel başkanıda kapımız herkese açık der, terbiyesiz herifler ...

Türk Hava Kurumu (THK) tarafından düzenlenen eğitime katılanlar, eğitmenlerle birlikte model uçak uçurdu.

Urgan Mahallesi'nde verilen eğitimi THK Karaman Şube Başkanı Mahmut Büyükyağcı ile şube sekreteri Bekir Erdoğan ve kursiyerler izledi. Eğitmenlerden Tolga Karaduman, yakıt sistemi ile çalışan model uçağın 20 dakikalık uçuş yapabildiğini, elektrikli model uçakların ise daha az maliyetli ancak kumanda mesafelerinin sınırlı olduğunu söyledi.

THK atölyesinde, kursiyerle teorik ve ardından uçuş sahasında uygulamalı gösteri uçuşları yapan eğitmenler Karaman'da 10 kursiyere 10 gün sürecek eğitim verecek.

THK Şube Başkanı Mahmut Büyükyağcı, kursun henüz Karaman'da yeterince yayılmadığını ancak kendilerine hem valilik, hem de belediye tarafından eğitimlerin verilebileceği bir pist bulunması halinde kursların daha da yoğun bir katılımla devam edebileceğini söyledi.

THK'dan model uçak kursu

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
Biz istanbulda bir THK ya model uçak kursu için başvuralım dedik de bin dereden su getirip sonunda almamışlardı , sözde THK genel başkanıda kapımız herkese açık der, terbiyesiz herifler ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000