11 Mart 2012, Pazar 12:23:08

THK'DAN DESTEK...

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım, THK Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ünsal Ban ve beraberindeki heyet, dost ve kardeş ülke Azerbaycan'da havacılığın yaygınlaştırılması ve sevdirilmesi için önemli bir adım attı...
  • uzay mekiğini fırlatmak için azerbaycana gitmiştir.osmandır ne yapsa yeridir
  • hepsi kendilerine yakın kişiler.bunda bilemeyecek ne var?onu bırakında şu kazalarını nasıl azaltacaklar bu konuda hiç bir çalışmaları yok.uçaklar,uzay projesi,astronot,üniversite falan derken en basit ve temel işlerini unutmuş gibiler.
  • paramız yok diyosun,olmadık yerden kısıyosun, sonrada binlerce kilometre uzağa gidiyosun?allah akıl versin
  • Aman haaa Azerbeycanı da kendinize benzetmeyin...siz devam edin arpalığınızı yemeye...
Azerbaycanlı gençlerin sportif havacılığın bütün dallarında eğitim alabilmesinin yanı sıra gençlere Havacılık ve Uzay alanında gerekli altyapıyı kazandıracak proje kapsamında Türk Hava Kurumu Bakü Şubesi kurulacak. Şubenin başkanlık görevini ise Türkiye Üniversiteleri Mezunları İçtimai Birliği (TUMİB) Başkanı Çingiz Bayramov'un yürüteceği belirtildi. THK Azerbaycan Bakü Şubesinin yanı sıra Türk Hava Kurumu Üniversitesinin ilk yurtdışı temsilciliği de yine Azerbaycan'da hizmete girecek. 

Azerbaycan'dan Türkiye'ye getirilecek öğrencilere Türk Hava Kurumu tarafından yamaç paraşüt, yelken kanat, paraşüt, planör ve model uçak dallarında eğitim verilecek. Gerekli kriterleri taşıyan öğrenciler diledikleri takdirde Türk Hava Kurumu Üniversitesi bünyesinde Havacılık ve Uzay eğitimi alabilecek. Eğitimini tamamlayan öğrenciler iş garantisine sahip olacak ve Azerbaycan'da havacılığın gelişmesine katkı sağlayacak. 
 
Temaslar kapsamında; Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, üst düzey Azeri yetkililer ve beraberindeki heyet eski Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in Bakü Fahri Hiyaban'daki mezarını ziyaret etti. Heyet ayrıca, Bakü'nün Hatai semtinde bulunan Hocalı Soykırımı anıtını ve Türk Şehitliğini de ziyaret etti. 
THK'DAN DESTEK...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 6 yıl önce
uzay mekiğini fırlatmak için azerbaycana gitmiştir.osmandır ne yapsa yeridir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
hepsi kendilerine yakın kişiler.bunda bilemeyecek ne var?onu bırakında şu kazalarını nasıl azaltacaklar bu konuda hiç bir çalışmaları yok.uçaklar,uzay projesi,astronot,üniversite falan derken en basit ve temel işlerini unutmuş gibiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
paramız yok diyosun,olmadık yerden kısıyosun, sonrada binlerce kilometre uzağa gidiyosun?allah akıl versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Aman haaa Azerbeycanı da kendinize benzetmeyin...siz devam edin arpalığınızı yemeye...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000