29 Ekim 2012, Pazartesi 10:11:39

THK’DAN ÇOK KONUŞULACAK PROJE!

Türk Hava Kurumu, Ankara sokaklarını dikkat çekici afişlerle donattı. Pilot olma hayalleri olan gençler için THK hangi sürprizi yapmaya hazırlanıyor?
  • SAS isimli yorumcunun dikkatine sunuyorum. SAYIN YORUMCU THK'NIN BAŞINDAKİLERE TEŞEKKÜRLERİNİZİ SUNMUŞSUNUZ. ACABA ŞU NEDENLERDEN DOLAYI MI SUNUYORSUNUZ: 1. OSMAN YILDIRIMIN 3 YIL İÇERİSİNDE THK'NA BANKALARDAN 64 MİLYON TL KREDİ KULLANDIRDIĞI İÇİNMİ, 2. OSMAN YILDIRIM, KARDEŞLERİNİ, KAYINBİRADERLERİNİ, BUNLARIN DA YAKINLARI VE ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE SAYISI 200 Ü GEÇEN KİŞİYİ VASIFLARINA BAKILMAKSIZIN KURUMA DOLDURDUĞU İÇİNMİ, 3. LOJMANINDA ÇALIŞTIRDIĞI HİZMETLİNİN MAAŞINI MİLLETİN FİTRE ZEKAT PARASINDAN ÖDETTİRDİĞİ İÇİNMİ, 4. EŞİNİN UÇAK BİLETİNİ MİLLETİN FİTRE ZEKAT PARASINDAN ÖDETTİRDİĞİ İÇİNMİ, 5.ECZANELERDEN ALDIĞI İLAÇ ÜCRETLERİNİ MİLLETİN FİTRE ZEKATINDAN ÖDETTİRDİĞİ İÇİNMİ, 6.DAHA ÖNCE TEK ŞİRKET OLAN GÖKÇENİ EN AZ 12 ŞİRKETE AYIRIP HEPSİNDEN AYRI AYRI HER AY YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAAŞI ALDIĞI İÇİNMİ. DAHA BURAYA ONLARCASI SIRALANIR. AMA BİLMEK İSTİYORSANIZ ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA YAPILMIŞ SUÇ DUYURUSU DOSYASINI BİR İNCELEYİN, SONRA DAHA ÇOK TEŞEKKÜR EDERSİNİZ.
  • Bu kadar soz soyleniyorsa, demek ki ortada gercek bir basari var... Dunyada niye su soz baska bir ulkede yok: Meyve veren agaci taslarlar!!! Ne yazik ki bizim ulkemizde boyle... Calisanlar calismayanlara kotu ornek oluyorda ondan!!!! Ayni universiteden cikan binlerce muhendis, isletmeci, vb. var ulkemizde!!!! Hepsi is mi buluyor??? Sadece calisanlar ve azimli olanlar!!!! Ben THK yi en azindan bu kadar kiskanilir yaptiklari icin basindakilere tesekkur sunuyorum...
  • Pilotaj kursiyerine değilde THK.ya para sağlamak için bulmuşlar bu yolu galiba.THK.nun reklam amaçlı böyle haberlerini ciddiye almamak lazım.Son 2 yılda meydana gelen 8 kaza ve bu kazalarda ölen Allah rahmet eylesin 5 pilot ile hurdaya çıkan uçaklar nedeniyle THK uçuş okulları sektörde en son sıraya geriledi.THK parasını alabileceği pilotaj talebesi bulamıyor artık.Aşırı harcamaları kısa sürede karşılayacak para bulmak için yapılan çaresiz reklam faaliyetleri bunlar.THK ne yazıkki uçuş okullarına talebe bulmak için artık böyle reklamlar hazırlayıp sokaklara asmak zorunda kalıyor.Saygınlığını kurum olarak yönetici olarak bir kere yitirdikten sonra ne kadar reklam yapsan boşa gider.Kursları bitirince işsiz kalacak pilotlar yetiştirmek için insanları bu şekilde yanlış yönlendirmemek, paralarını sokağa atmalarını istememek gerekir.2 yıldır mezun olup iş bulamayan bir sürü genç pilot varken insanları bu tür reklamlarla yanlışa sürüklemek yazıktır günahtır.
  • ücretsiz olan atpl eğitimi değil, sınavlardan basarı ile gecen ve dönemini 1,2,3lük ile bitiren pilot adaylarına sunulan bir fırsat projesiymiş. uçuş okullarını aradığınızda bilgi veriyorlar...

Türk insanına havacılığı sevdirmek ve geniş kitlelere havacılık aşkını aşılamak amacıyla Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türk Hava Kurumu, pilot olmak isteyen ancak maddi durumu el vermeyen gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için dev bir adım atıyor. THK tarafından hazırlanan ve Ankara caddelerinin çeşitli bölgelerine asılan afişlerde pilot olmak isteyenler için heyecan verici ayrıntı dikkat çekiyor.

Türk Hava Yolları ve Anadolu Üniversitesi haricindeki uçuş okullarında binlerce dolar harcamak zorunda kalan pilot adayları, Türk Hava Kurumu’nda ücretsiz pilot lisansı alma şansı yakalayabilecek. Üstelik ATP-A  eğitimi ile birlikte Boeing 737 tip eğitimi de katılımcılara ücretsiz sağlanacak. THK’nın açtığı bu kursu bitirenlere iş garantisi de sunulacak. Projenin ayrıntılarına ilişkin henüz detaylı bilgi verilmezken, THK’nın bir kaç gün içinde heyecan yaratan bu projeyle ilgili kamuouyunu bilgilendireceği kaydedildi.

İşte Ankara sokaklarına asılan o ilan:

©AirportHaber

THK’DAN ÇOK KONUŞULACAK PROJE!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

soner ~ 6 yıl önce
SAS isimli yorumcunun dikkatine sunuyorum. SAYIN YORUMCU THK'NIN BAŞINDAKİLERE TEŞEKKÜRLERİNİZİ SUNMUŞSUNUZ. ACABA ŞU NEDENLERDEN DOLAYI MI SUNUYORSUNUZ: 1. OSMAN YILDIRIMIN 3 YIL İÇERİSİNDE THK'NA BANKALARDAN 64 MİLYON TL KREDİ KULLANDIRDIĞI İÇİNMİ, 2. OSMAN YILDIRIM, KARDEŞLERİNİ, KAYINBİRADERLERİNİ, BUNLARIN DA YAKINLARI VE ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE SAYISI 200 Ü GEÇEN KİŞİYİ VASIFLARINA BAKILMAKSIZIN KURUMA DOLDURDUĞU İÇİNMİ, 3. LOJMANINDA ÇALIŞTIRDIĞI HİZMETLİNİN MAAŞINI MİLLETİN FİTRE ZEKAT PARASINDAN ÖDETTİRDİĞİ İÇİNMİ, 4. EŞİNİN UÇAK BİLETİNİ MİLLETİN FİTRE ZEKAT PARASINDAN ÖDETTİRDİĞİ İÇİNMİ, 5.ECZANELERDEN ALDIĞI İLAÇ ÜCRETLERİNİ MİLLETİN FİTRE ZEKATINDAN ÖDETTİRDİĞİ İÇİNMİ, 6.DAHA ÖNCE TEK ŞİRKET OLAN GÖKÇENİ EN AZ 12 ŞİRKETE AYIRIP HEPSİNDEN AYRI AYRI HER AY YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAAŞI ALDIĞI İÇİNMİ. DAHA BURAYA ONLARCASI SIRALANIR. AMA BİLMEK İSTİYORSANIZ ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA YAPILMIŞ SUÇ DUYURUSU DOSYASINI BİR İNCELEYİN, SONRA DAHA ÇOK TEŞEKKÜR EDERSİNİZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAS ~ 6 yıl önce
Bu kadar soz soyleniyorsa, demek ki ortada gercek bir basari var... Dunyada niye su soz baska bir ulkede yok: Meyve veren agaci taslarlar!!! Ne yazik ki bizim ulkemizde boyle... Calisanlar calismayanlara kotu ornek oluyorda ondan!!!! Ayni universiteden cikan binlerce muhendis, isletmeci, vb. var ulkemizde!!!! Hepsi is mi buluyor??? Sadece calisanlar ve azimli olanlar!!!! Ben THK yi en azindan bu kadar kiskanilir yaptiklari icin basindakilere tesekkur sunuyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık oluyor masum insanlara ~ 6 yıl önce
Pilotaj kursiyerine değilde THK.ya para sağlamak için bulmuşlar bu yolu galiba.THK.nun reklam amaçlı böyle haberlerini ciddiye almamak lazım.Son 2 yılda meydana gelen 8 kaza ve bu kazalarda ölen Allah rahmet eylesin 5 pilot ile hurdaya çıkan uçaklar nedeniyle THK uçuş okulları sektörde en son sıraya geriledi.THK parasını alabileceği pilotaj talebesi bulamıyor artık.Aşırı harcamaları kısa sürede karşılayacak para bulmak için yapılan çaresiz reklam faaliyetleri bunlar.THK ne yazıkki uçuş okullarına talebe bulmak için artık böyle reklamlar hazırlayıp sokaklara asmak zorunda kalıyor.Saygınlığını kurum olarak yönetici olarak bir kere yitirdikten sonra ne kadar reklam yapsan boşa gider.Kursları bitirince işsiz kalacak pilotlar yetiştirmek için insanları bu şekilde yanlış yönlendirmemek, paralarını sokağa atmalarını istememek gerekir.2 yıldır mezun olup iş bulamayan bir sürü genç pilot varken insanları bu tür reklamlarla yanlışa sürüklemek yazıktır günahtır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ücretsiz olan atpl eğitimi değil, sınavlardan basarı ile gecen ve dönemini 1,2,3lük ile bitiren pilot adaylarına sunulan bir fırsat projesiymiş. uçuş okullarını aradığınızda bilgi veriyorlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000