20 Ocak 2011, Perşembe 17:07:52

THK'DA YOLSUZLUK İDDİALARI

Türk Hava Kurumu (THK) Merkez Yönetim Kurulu'na gönderilen bir ihbar mektubu, kurumu karıştırdı.
  • Misafir rumuzlu yorumcunun Sayfa 1 den 9`a kadar olan yorumlarını okudum. Yazılanların doğruluğuna inanıyorum ve katılıyorum. Serzenişte bulunduğunuz ve seslendiğiniz hükümet yetkilileri ve yetkili makamlar feryadınıza cevap vereceklerine inanıyor ve sizi gönülden destekliyorum. Bende o bahsettiğiniz Atatürkü sevenlerdenim, emin olun her ortamda yazdıklarınızı paylaşacağım ve sizi destekleyeceğiz.
  • Lütfen bizi yalnız bırakmayın, THK büyüyor diye reklam edilirken aslında küçültülüyor ve içi boşaltılarak tüm mal varlığı, gelirleri ve uçakları Gökçen Havacılık şirketi ile yeni kurulan vakıfa aktarılıyor. Gökçen Havacılıkta yapılan harcamaların bir kontrolü yok ve sınırsızca harcama yapılıyor. Lütfen bu yaşananlara kayıtsız kalmayın ve yardım edin!
  • O kadar çok ki işe alınan emekli asker sayısı, çalışan siviller parmakla gösterilecek kadar az, mesaide bir tek sabah iştiması eksik. THK’nın mal varlığı, uçakları Gökçen Havacılık adı altında kurulan ticari şirkete aktarılarak THK’nın içi boşaltılıyor. Sadece göstermelik olarak Amatör branşlar bırakılıyor. Bu branşlarda zaten bu nedenle Eskişehir İnönü’ye tayin ediliyor, dağıtılıyor.Kimse bu işe dur diyemeyecek mi? Bizlerin engellemek için artık gücü yetmiyor, çaresizce olup bitenleri izlemek zorunda kalıyoruz. Emekli askerler karşısında sivil çalışanlar olarak bizler çaresiziz. Atatürk’ü seven herkesi, hükümet yetkililerini, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünü, Muhalefet Partilerini ve adli makamları bu durumu düzel
  • bir kurumun, vefalı personeline böyle davranamazsınız. Türk Hava Kurumunun mal varlığını ticari şirkete aktararak bu kurumun içini boşaltamazsınız, bölemezsiniz! Buna hakkınız yok. Birileri, özellikle Atatürk ü gerçekten seven birileri buna bir dur diyecektir, eminim! Bundan sizlerde emin olabilirsiniz. Hükümet yetkililerine, adli mercilere ve Atatürk’ü sevenlere sesleniyorum. Atatürk’ün kurmuş olduğu bu kurum “Türk Hava Kurumu” bölünmek ve zaman içinde pasifleştirilmek isteniyor. Çalışan sivil personel azaltılmaya ve sindirilmeye edilmeye çalışılıyor. İnanmayan kadroda çalışan emekli asker sayısını ve Genel Başkan Osman Yıldırımın işe aldırdığı akrabaların sayısını araştırsın. O kadar çok ki hesap edilemiyor bile.
Mektupta THK bünyesindeki Türkkuşu ve Gökçen Havacılık'ta yolsuzluk yapıldığı iddia ediliyor. Bazı yöneticilerin özel harcamalarını kurum gideri olarak gösterdiği, kuruma alınan bilgisayarların kişisel ihtiyaçlar için kullanıldığı ve ihalelerde usulsüzlük yapıldığı ileri sürülüyor. Mektubun varlığını doğrulayan THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, iddiaların bazılarının yargıya intikal ettiğini, bazılarının ise Denetleme ve Teftiş Kurulu'nca soruşturulduğunu açıkladı.

Mektupta, THK'nın Ürgüp'te hava turizmi için kullanılan balonların ihalesindeki yolsuzluk iddiası şöyle anlatılıyor: "Ürgüp'te kurumun balonları var. Bu balonlar ihale ile birilerine verilir. Gökçen Havacılık'tan ihale işlerini yapan 3 veya 4 personelin suçlu bulunduğunu ve işten atıldığını, bunların işten atılma yazılarının Genel Başkan tarafından imzalandığını, kurum içinde dağıtıldığını, dağıtıldıktan sonra Gökçen Havacılık'tan birilerinin devreye girmesi sonucu işten atılma yazılarının tekrar toplatıldığını duyduk."

Bazı yöneticilerin özel harcamalarını kuruma mal ettiğini iddia eden ihbarcı, "Gökçen Havacılık'ta olanlar, insanı hapse attıracak durumda ama buna kimse dur diyemiyor. Gökçen Havacılık'ta çalışan yöneticilerin, özel benzin harcamalarını belge alarak nasıl kapattıklarını bilmeyen yok." diyor. Türkkuşu ve Gökçen Havacılık Genel Müdürü emekli Tuğgeneral Necdet Şendil'in yolsuzluk iddialarında ismi geçiyor. Şendil'in, kuruma alınan dizüstü bilgisayarları başkalarına verdiği iddia ediliyor: "Yeni alınan dizüstü bilgisayarların Necdet Şendil'in orman yangınındaki hatalarının kapatılması için kimlere verildiğini bilmeyen yok."

Şendil'in, Türkkuşu'nun sosyal fon parasının kullanımında usulsüzlük yaptığı da ileri sürülüyor: "Şendil'in Türkkuşu'ndaki sosyal fonda bulunan parayı da nasıl kullandığını bilmeyen yoktur. Daha önce de işe aldırdığı ve işten çıkartılmış olan Macit Albay'ın kendi evinin ve İstanbul'daki oğlunun evinin mobilyalarını Türkkuşu'nda yaptırarak kurum arabalarıyla götürdüğünü bilmeyen yok. Yazılanların hepsinin de insanlarda belgesi var. İnsanlar kuruma zarar gelmesin diye susuyorlar."

Mektubun bir karalama kampanyası olduğunu düşünen Şendil ise iddiaların asılsız olduğunu savundu. İhbarcının kurumda hâlâ çalıştığını ifade eden Şendil, şahsın kendi önünü açmak için böyle bir mektup yazdığını öne sürdü. Şendil, "Bu işi yargıya intikal ettirmek zorundayım." dedi.
THK'DA YOLSUZLUK İDDİALARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Misafir ~ 7 yıl önce
Misafir rumuzlu yorumcunun Sayfa 1 den 9`a kadar olan yorumlarını okudum. Yazılanların doğruluğuna inanıyorum ve katılıyorum. Serzenişte bulunduğunuz ve seslendiğiniz hükümet yetkilileri ve yetkili makamlar feryadınıza cevap vereceklerine inanıyor ve sizi gönülden destekliyorum. Bende o bahsettiğiniz Atatürkü sevenlerdenim, emin olun her ortamda yazdıklarınızı paylaşacağım ve sizi destekleyeceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Lütfen bizi yalnız bırakmayın, THK büyüyor diye reklam edilirken aslında küçültülüyor ve içi boşaltılarak tüm mal varlığı, gelirleri ve uçakları Gökçen Havacılık şirketi ile yeni kurulan vakıfa aktarılıyor. Gökçen Havacılıkta yapılan harcamaların bir kontrolü yok ve sınırsızca harcama yapılıyor. Lütfen bu yaşananlara kayıtsız kalmayın ve yardım edin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
O kadar çok ki işe alınan emekli asker sayısı, çalışan siviller parmakla gösterilecek kadar az, mesaide bir tek sabah iştiması eksik. THK’nın mal varlığı, uçakları Gökçen Havacılık adı altında kurulan ticari şirkete aktarılarak THK’nın içi boşaltılıyor. Sadece göstermelik olarak Amatör branşlar bırakılıyor. Bu branşlarda zaten bu nedenle Eskişehir İnönü’ye tayin ediliyor, dağıtılıyor.Kimse bu işe dur diyemeyecek mi? Bizlerin engellemek için artık gücü yetmiyor, çaresizce olup bitenleri izlemek zorunda kalıyoruz. Emekli askerler karşısında sivil çalışanlar olarak bizler çaresiziz. Atatürk’ü seven herkesi, hükümet yetkililerini, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünü, Muhalefet Partilerini ve adli makamları bu durumu düzel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bir kurumun, vefalı personeline böyle davranamazsınız. Türk Hava Kurumunun mal varlığını ticari şirkete aktararak bu kurumun içini boşaltamazsınız, bölemezsiniz! Buna hakkınız yok. Birileri, özellikle Atatürk ü gerçekten seven birileri buna bir dur diyecektir, eminim! Bundan sizlerde emin olabilirsiniz. Hükümet yetkililerine, adli mercilere ve Atatürk’ü sevenlere sesleniyorum. Atatürk’ün kurmuş olduğu bu kurum “Türk Hava Kurumu” bölünmek ve zaman içinde pasifleştirilmek isteniyor. Çalışan sivil personel azaltılmaya ve sindirilmeye edilmeye çalışılıyor. İnanmayan kadroda çalışan emekli asker sayısını ve Genel Başkan Osman Yıldırımın işe aldırdığı akrabaların sayısını araştırsın. O kadar çok ki hesap edilemiyor bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000