12 Ağustos 2015, Çarşamba 15:32:55

THK'da yeni genel başkan belli oldu

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Vacit Öktem’in görevinden istifa etmesinin ardından toplanan yönetim kurulu, THK Genel Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa San’ı Genel Başkanlığa seçti.
  • Kardeş. Malesef zaman Tamer Bey'i haklı çıkardı. O kadar laf söyledik adama ama "çalışınca oluyormuş" demekten başka çare kalmadı. Adam önceki müdürlerden farklı olarak çalışkan çıktı.
  • gerçekleri zerresine kadar ortaya net bir şekilde ÇIKACAKTIR. adayların ışığa tutulması gerekiyor, içlerinin ve asıl düşüncelerinin görülmesi gerekiyor. Biliyorsunuz güneş balçıkla sıvanmaz. Adayları ışığa tuttuğumuzda ortaya çıkacak görüntüyü az çok tahmin edebiliyorum. Kürşat Atılganın içinde Büyük Önder ATATÜRK ve Türk Milleti sevgisi, diğerinin içinde ise bunun tam tersi bir görüntü çıkacağından çok eminim. Bu bir iddia değil, adayların şöyle bir bir geçmişlerine, yaptıkları işlere, kimlerle birlikte olduklarına bakmak yeterli olacaktır. Türk Hava Kurumunun başında sadece kendini ve etrafındaki bir kaç insanın sorumluluğunu almış biri değil; HAVACILIĞI BİLEN, DEVLET TECRÜBESİ OLAN, YÖNETİCİLİK KONUSUNDA UZUN YILLAR DENEYİMİ OLAN, SORUN ÇÖZMEDE PRATİK ZEKAYA SAHİP OLAN BİRİNİN OLMASI ZORUNLUDUR. YOKSA SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ TÜRK HAVA KURUMUNDA YA TAMAM, YA DEVAM OLACAKTIR. ANCAK BENİM HİÇ ENDİŞEM YOK. BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'ÜN EMANETİ OLAN BU KURUMA ŞUBE BAŞKANLARI SAHİP ÇIKACAKTIR.
  • Ya arkadaş bırakın hikayeyi, büyük kurummuş, şuymuş buymuş. Hangi kurum olursa olsun ciğeri beş para etmez adamları sırf Hava Kuvvetlerinin arka bahçesi diye yönetime getirirsen olacağı budur. Bir kurum, kuruluş istediği kadar güçlü olsun, yönetime yeteneksiz ve basiretsiz birilerini koyduğun zaman yanlış alınan kararlar ile o kurum para da kaybeder, iflas da eder, yok olup da gider. En çok parayı kazandıran Hava Ambulans görevi yapan Helikopter pilotları, 5 aydır maaşlarını eksik alıyor. 2 aydır maaşlarını hiç alamıyor, harcırah vs. onları zaten ödemiyorlar. Asker ve devlet memuru mantığıyla bir halt olmaz bu kurumdan ancak nemalananlar nemalanmaya devam eder. Yazık..
  • Saglik bakanligi ambulans helikopterde calisan saglik personeli pilot hickimseye 2 aydir maas verilmiyor.calisanlar borc icinde zor durumda.. Saglik bakanligi sivil havacilik yetkilileri bi zahmet gorevinizi yapin el atin artik bu konuya.neyi bekliyorsunuz daha.

Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Vacit Öktem'in istifasının ardından başkan vekilliğine seçilen Mustafa San, 12 Eylül'de yapılacak THK Olağan Genel Kurulu'nda başkanlık için THK Vakfı Başkanı Kürşat Atılgan ve Isparta Şube Başkanı Zafer Çağlar aday olduğunu bildirdi.

THK'nın 42. Olağanüstü Büyük Genel Kurulu'nda genel başkanlığa seçilen Vacit Öktem'in 10 Ağustos itibarıyla başkanlık görevinden istifa ettiğini anımsatan Mustafa San, THK Yönetim Kurulu kararıyla seçim gününe kadar THK Başkanlığına vekaleten kendisinin getirildiğini söyledi.

Ekim ayında yapılması planlanan THK Olağan Genel Kurulu'nun yönetim kurulu kararıyla 12 Eylül'e çekildiğini açıklayan San, "Atatürk'ün bize emaneti olan THK dimdik ayaktadır. Bu süreç içinde yönetim kurulumuzla görevimizin başındayız. Tüm faaliyetlerimiz en üst seviyede devam ediyor. Türk Hava Kurumu çok büyük bir camia. Biz yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla görevimizin başındayız. Kurumuz tarafından sürdürülen faaliyetler hiçbir aksaklık olmadan devam edecek" diye konuştu.

THK'nın ülkenin geleceği ve gençlerin nitelikli olarak yetişmesine yaptığı katkılar noktasında çok önemli görevler üstlendiğini anlatan San, halkın kendilerine olan desteği ve inancıyla gelecekte çok daha önemli faaliyetlere imza atılacağına inandıklarını bildirdi.

THK Genel Başkanlığı için sadece delegelerin aday olabileceğini ifade eden San, "Şu anda görünen iki aday var. Türk Hava Kurumu Vakfı Başkanı Kürşat Atılgan ve Isparta Şube Başkanı Zafer Çağlar. Delegelerden en çok oyu alan aday başkanlığa seçilecek" dedi.

MUSTAFA SAN KİMDİR?

1957 yılında Safranbolu’da dünyaya gelen Mustafa San ilk, orta ve lise tahsilini Karabük’te tamamladı. 1979 yılında Gazi Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun olan SAN 1978-1982 yılları arasında ticaretle uğraştı.

1983 yılında özel bir kurumda müdür olarak görev yapmaya başlayan SAN 30 yıl bu görevi devam ettirdi. 2006-2009 yılları arasında THK Merkez Denetleme Kurulu Üyeliği yapan Mustafa San 2014 yılı THK Olağanüstü Genel Kurulda Genel Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

San ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarında başkan ve yönetim kurulu üyelikleri yaptı. Mustafa San evli ve 2 çocuk babasıdır.

THK'da yeni genel başkan belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (69)

Yorumcuya ~ 1 yıl önce
Kardeş. Malesef zaman Tamer Bey'i haklı çıkardı. O kadar laf söyledik adama ama "çalışınca oluyormuş" demekten başka çare kalmadı. Adam önceki müdürlerden farklı olarak çalışkan çıktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 2 yıl önce
gerçekleri zerresine kadar ortaya net bir şekilde ÇIKACAKTIR. adayların ışığa tutulması gerekiyor, içlerinin ve asıl düşüncelerinin görülmesi gerekiyor. Biliyorsunuz güneş balçıkla sıvanmaz. Adayları ışığa tuttuğumuzda ortaya çıkacak görüntüyü az çok tahmin edebiliyorum. Kürşat Atılganın içinde Büyük Önder ATATÜRK ve Türk Milleti sevgisi, diğerinin içinde ise bunun tam tersi bir görüntü çıkacağından çok eminim. Bu bir iddia değil, adayların şöyle bir bir geçmişlerine, yaptıkları işlere, kimlerle birlikte olduklarına bakmak yeterli olacaktır. Türk Hava Kurumunun başında sadece kendini ve etrafındaki bir kaç insanın sorumluluğunu almış biri değil; HAVACILIĞI BİLEN, DEVLET TECRÜBESİ OLAN, YÖNETİCİLİK KONUSUNDA UZUN YILLAR DENEYİMİ OLAN, SORUN ÇÖZMEDE PRATİK ZEKAYA SAHİP OLAN BİRİNİN OLMASI ZORUNLUDUR. YOKSA SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ TÜRK HAVA KURUMUNDA YA TAMAM, YA DEVAM OLACAKTIR. ANCAK BENİM HİÇ ENDİŞEM YOK. BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'ÜN EMANETİ OLAN BU KURUMA ŞUBE BAŞKANLARI SAHİP ÇIKACAKTIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Simitçay ~ 2 yıl önce
Ya arkadaş bırakın hikayeyi, büyük kurummuş, şuymuş buymuş. Hangi kurum olursa olsun ciğeri beş para etmez adamları sırf Hava Kuvvetlerinin arka bahçesi diye yönetime getirirsen olacağı budur. Bir kurum, kuruluş istediği kadar güçlü olsun, yönetime yeteneksiz ve basiretsiz birilerini koyduğun zaman yanlış alınan kararlar ile o kurum para da kaybeder, iflas da eder, yok olup da gider. En çok parayı kazandıran Hava Ambulans görevi yapan Helikopter pilotları, 5 aydır maaşlarını eksik alıyor. 2 aydır maaşlarını hiç alamıyor, harcırah vs. onları zaten ödemiyorlar. Asker ve devlet memuru mantığıyla bir halt olmaz bu kurumdan ancak nemalananlar nemalanmaya devam eder. Yazık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorummcu ~ 2 yıl önce
Saglik bakanligi ambulans helikopterde calisan saglik personeli pilot hickimseye 2 aydir maas verilmiyor.calisanlar borc icinde zor durumda.. Saglik bakanligi sivil havacilik yetkilileri bi zahmet gorevinizi yapin el atin artik bu konuya.neyi bekliyorsunuz daha.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tavsiye ~ 2 yıl önce
yorumcuya; eğer orayı ben yöneteyim arayıp bulup ilk seni mezun ederdim.artık normal hayata geç askerlik bitti.başarın çalışmanla gelsin hem bir şeyler öğrenirsin hemde çalışarak kazanmanın zevkine varırsın.Duvara sırtını dayama o duvarlar kalıcı değil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000