27 Mart 2012, Salı 18:02:28

THK'DA ŞOK İDDİA!

Türk Hava Kurumu (THK) Disiplin Kurulu Başkanı ve Kayseri Şube Başkanı Erhan Eğilmez, Orman Bakanlığı'nın orman yangınlarına müdahale konusunda yaptığı ihaleyi uçağı olmayan bir firmaya verdiğini iddia etti...
  • cl ile ne alakası var. konu dromaderlar ile ilgili.onları uçuramayacaksınız işte.
  • Sen şimdi orman ihalesinde usulsüzlükten bahsediyor ve Uçağı olmayan bir firmaya ihale verdiler diyorsunya..iki sene önce CL215 lerin Türkiyeye gelmeden hatta daha satın alınmadan orman bakanlığından aldığın ihaleyi niye söylemiyorsun...araştır da gerçeği bir gör!gerçi siz bu kör gözlerinizle gerçeği gizlesenizde Türk Milleti sizin rezilliğinizi biliyor..Helikopter ihalesini aldın,varmı elinde helikopterin??sen ne yapacaksın KİRALAYACAKSIN DİMİ??cocukmu var karşınızda kimi kandırıyorsunuz siz,Atatürk hayatta olsaydı emanet ettiği Havacılığın kimlerin eline düştüğünü görüp kahrolurdu ama sizin ne kadar umrunuzdaki bu..
  • devletin ve çalıştığı kurumun menfaatine kullanacak adam gibi adamlar lazım. Parsadan da zekasını, çalışkanlığını ve başarısını kanıtlamış birisiydi. Ama dolandırıcılıkta. Hala anlayamıyorum "nasıl olur da elinde hazır uçağı olan bir kurum başkasından uçak kiralayarak iş yapacak bi firmaya bu işi 184.000€ gibi bir farkla kaptırır" hakkaten büyük başarı yani. Yoksa Kanada dan alınıp İtalya daki fason firma aracılığıyla kuruma yüksek fiyattan fatura edildiği söylenen eski uçaklar artık uçamayacak duruma geldi de tepki olmasın diye, bilerek mi böyle yaptılar. Bu kurum bu beceriksizlikleri hak etmiyor. Sağlanan bu imkanlarla çok daha iyi bir durumda olması gerekirdi. Çabamız bunun için. THK yı sizden çok seviyorum. Bu kurum bizim.
  • "Devletin karlı olduğu iş" dediğiniz,İhaleyi THK ya verip 184.000 € fazla ödemek midir? Bakan' ın yaptığı açıklama gayet net. Ben THK yı seviyor ve doğru kişiler tarafından, tüzüğünde belirtilen amaçlar doğrultusunda yönetilmesini istiyorum. Böyle olsa devlete kazık atmaya kalkmazdılar. Bakan da açıkladı zaten; bu işi para için yapıyorlar. Bu uçakları da OGM yani devlet sayesinde aldılar. Ama ihanet ettiler. "Hata yaptık" diyeceklerine, gazeteci tutup çamur attılar. Yetmedi, THK DKB E.E. OGM'yi suçladı. Aynı gün THK girdiği HLK ihalesini 32$ farkla hiç hlk olmadığı halde ihaleye girerek kazandı. Çelişkilerle, yolsuzluklarla dolu bir kurum. Uçak için de uygun fiyat verseler bunlar olmazdı. Bu mu başarı.Bize zekasını ve çalışkan
İhalenin geçen hafta içinde gerçekleştiğini söyleyen Erhan Eğilmez, "Orman Bakanlığı her yıl orman yangınlarını söndürme konusunda uçak ihalesi düzenliyor. Geçen hafta ihaleyi uçağı olmayan bir firmaya verdiler" iddiasında bulundu.

Erhan Eğilmez, bu firmanın yangın sırasında uçağı yurt dışından kiralayacağını ileri sürerek, "Ormanlarımızda her yıl ciddi yangınlar çıkıyor. Bu yangınlara hemen müdahale edilmeli. O nedenle ormanlarımız bir deneme tahtası olmaktan çıkarılmalıdır" diye konuştu.
 
Türk Hava Kurumu'nun 9 adet uçağı bulunduğunu ve bu uçaklardan 2'sinin gece görüşlü olduğunu açıklayan Eğilmez, "Türk Hava Kurumu'nda orman yangınlarına müdahale konusunda bütün kabiliyetler mevcuttur" dedi.
THK'DA ŞOK İDDİA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 6 yıl önce
cl ile ne alakası var. konu dromaderlar ile ilgili.onları uçuramayacaksınız işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sen şimdi orman ihalesinde usulsüzlükten bahsediyor ve Uçağı olmayan bir firmaya ihale verdiler diyorsunya..iki sene önce CL215 lerin Türkiyeye gelmeden hatta daha satın alınmadan orman bakanlığından aldığın ihaleyi niye söylemiyorsun...araştır da gerçeği bir gör!gerçi siz bu kör gözlerinizle gerçeği gizlesenizde Türk Milleti sizin rezilliğinizi biliyor..Helikopter ihalesini aldın,varmı elinde helikopterin??sen ne yapacaksın KİRALAYACAKSIN DİMİ??cocukmu var karşınızda kimi kandırıyorsunuz siz,Atatürk hayatta olsaydı emanet ettiği Havacılığın kimlerin eline düştüğünü görüp kahrolurdu ama sizin ne kadar umrunuzdaki bu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
devletin ve çalıştığı kurumun menfaatine kullanacak adam gibi adamlar lazım. Parsadan da zekasını, çalışkanlığını ve başarısını kanıtlamış birisiydi. Ama dolandırıcılıkta. Hala anlayamıyorum "nasıl olur da elinde hazır uçağı olan bir kurum başkasından uçak kiralayarak iş yapacak bi firmaya bu işi 184.000€ gibi bir farkla kaptırır" hakkaten büyük başarı yani. Yoksa Kanada dan alınıp İtalya daki fason firma aracılığıyla kuruma yüksek fiyattan fatura edildiği söylenen eski uçaklar artık uçamayacak duruma geldi de tepki olmasın diye, bilerek mi böyle yaptılar. Bu kurum bu beceriksizlikleri hak etmiyor. Sağlanan bu imkanlarla çok daha iyi bir durumda olması gerekirdi. Çabamız bunun için. THK yı sizden çok seviyorum. Bu kurum bizim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
"Devletin karlı olduğu iş" dediğiniz,İhaleyi THK ya verip 184.000 € fazla ödemek midir? Bakan' ın yaptığı açıklama gayet net. Ben THK yı seviyor ve doğru kişiler tarafından, tüzüğünde belirtilen amaçlar doğrultusunda yönetilmesini istiyorum. Böyle olsa devlete kazık atmaya kalkmazdılar. Bakan da açıkladı zaten; bu işi para için yapıyorlar. Bu uçakları da OGM yani devlet sayesinde aldılar. Ama ihanet ettiler. "Hata yaptık" diyeceklerine, gazeteci tutup çamur attılar. Yetmedi, THK DKB E.E. OGM'yi suçladı. Aynı gün THK girdiği HLK ihalesini 32$ farkla hiç hlk olmadığı halde ihaleye girerek kazandı. Çelişkilerle, yolsuzluklarla dolu bir kurum. Uçak için de uygun fiyat verseler bunlar olmazdı. Bu mu başarı.Bize zekasını ve çalışkan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000