16 Aralık 2014, Salı 10:02:22

THK’DA SEÇİM ÖNCESİ KIYIM

Türk Hava Kurumu’nda genel kurula sayılı günler kala Dromader M18 uçaklarında görev yapan 9 pilotun işine son verildi. İşlerine son verilen pilotlar hangi iddiada bulundu?
  • Paraşüt öğretmeni arkadaşlarıma sesleniyorum.Birileri ortami proveke edip hedef saptirmaya ve esas suc ve suclularin üstünü örtmeye,unutturmaya calisiyor.Bu isi bilenler buna 5. kol derler.Tahriklere kulak asmayin ve cevap verip birilerinin ekmeğine yağ surmeyin.Sabirli olun.Biz büyük bir camiayiz.Bunun da altından kalkmasini biliriz.Kimin ne olduğu, kim olduğu belli.Durumlar duzelince zaten o tipler gelip yine yüzünüze gulerler.O zaman sizde layik olduklari gibi davranirsiniz.Gitsinler Rusya'da Amerika'da atlayis yspsinlar.100 luye 200luye girsinler.Yeterki bizden uzak olsunlar.
  • Konuşulması gereken nedir, ne olmalıdır sorusundan uzak yorumlara bakınca yazmadan edemedim.. Yok o pilot iyi şu kötü, yok paraşüt öğretmenlerine çakan, şu uçağı tutmak zor şu kolay o yüzden ben senden iyiyim çıkarımları.. Çok afederainiz ama yorumların bazılarından gerçekten tiksinti duydum ! Paraşüt öğretmenlerinin mi kabahat?Yoksa uçamayan uçakları uçurmayan pilotlar mı? Bırakın Allah aşkına.. Kim nasıl yolsuzluk yaptı? Neden bizim insanımız bu ladar aç !! Yolsuzluğa teşne ? Neden dürüst insan çıkmıyor bu sistemden? Yoksa 2 kuruş maaş alan paraşüt öğretmenlerinin veya diğer emekçilerin bozulan moralleri üzerine tepinen bir oh olsun bakışı en hafif ithamla tiksindirici.. Hangi alanda dünya standartlarını biz belirledik de paraşüt ögretmenleri geri kaldı? Tek sorum sizce THK hiç iyi yönetildi mi?
  • Paraşütçülere ve paraşüt öğretmenlerine saldıranlar.. ne büyük kuyruk acınız varmış sizin ya. Arkadaş madem bu kadar sıkıntılarınız var ve delikanlısınız, yazsanıza adam gibi isminizi ?Yemez ama değil mi ? Çünkü yazarsanız ipliğiniz pazara çıkar kim olduğunuz öğrenildiği anda milletin maskarası olursunuz. Sizi gidi tatlı su paraşütçüleri sizi. iyi ki refüze edilmişsiniz...
  • 1-uçuş okuluna kendi devrelerini yerleştirdi,sertifa aldırdı şimdi onlar nerdeler hepsi dışarıda.bunun hesabı sorulmalı.2-gider ayak bir genel md neden FI alıyor.3-gn md muavini ne yapar kendide bilmez.

Genel Başkan Osman Yıldırım’ın yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklanmasından sonra genel kurul kararı alınan THK’da kıyım başladı.

Genel Kurul’a iki haftadan az bir zaman kala THK Gökçen Havacılık Genel Müdürü Volkan Yılmazer tarafından 9 pilotun işine son verildi.

Pilotlarınn işlerine son verilme gerekçesi olarak bu pilotların görev yaptığı Dromader M18 uçaklarının uçamaz hale gelmesi gösterilirken işten çıkarılan bazı pilotlar işten çıkarmalarında farklı gerekçeler olduğunu öne sürdü. İşten çıkarılan 9 pilottan 5’inin  ATPL lisansı ve dil yeterlilikleri olmasına rağmen işten çıkarılmalarının manidar olduğu iddia edilirken görevine devam eden 8 pilottan 7’sinin İngilizce yeterliliklerinin gerekli seviyede olmadığı ve 5’inin sadece CPL lisansı bulunduğu kaydedildi.

Seçim öncesinde işçi kıyımı yapılmasının kalanların yerlerinin sağlamlaştırılmak istenmesinden kaynaklandığı iddia edildi. 

©AirportHaber

THK’DA SEÇİM ÖNCESİ KIYIM

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (119)

Yeter ~ 3 yıl önce
Paraşüt öğretmeni arkadaşlarıma sesleniyorum.Birileri ortami proveke edip hedef saptirmaya ve esas suc ve suclularin üstünü örtmeye,unutturmaya calisiyor.Bu isi bilenler buna 5. kol derler.Tahriklere kulak asmayin ve cevap verip birilerinin ekmeğine yağ surmeyin.Sabirli olun.Biz büyük bir camiayiz.Bunun da altından kalkmasini biliriz.Kimin ne olduğu, kim olduğu belli.Durumlar duzelince zaten o tipler gelip yine yüzünüze gulerler.O zaman sizde layik olduklari gibi davranirsiniz.Gitsinler Rusya'da Amerika'da atlayis yspsinlar.100 luye 200luye girsinler.Yeterki bizden uzak olsunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amatör ~ 3 yıl önce
Konuşulması gereken nedir, ne olmalıdır sorusundan uzak yorumlara bakınca yazmadan edemedim.. Yok o pilot iyi şu kötü, yok paraşüt öğretmenlerine çakan, şu uçağı tutmak zor şu kolay o yüzden ben senden iyiyim çıkarımları.. Çok afederainiz ama yorumların bazılarından gerçekten tiksinti duydum ! Paraşüt öğretmenlerinin mi kabahat?Yoksa uçamayan uçakları uçurmayan pilotlar mı? Bırakın Allah aşkına.. Kim nasıl yolsuzluk yaptı? Neden bizim insanımız bu ladar aç !! Yolsuzluğa teşne ? Neden dürüst insan çıkmıyor bu sistemden? Yoksa 2 kuruş maaş alan paraşüt öğretmenlerinin veya diğer emekçilerin bozulan moralleri üzerine tepinen bir oh olsun bakışı en hafif ithamla tiksindirici.. Hangi alanda dünya standartlarını biz belirledik de paraşüt ögretmenleri geri kaldı? Tek sorum sizce THK hiç iyi yönetildi mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AKÖ :) ~ 4 yıl önce
Paraşütçülere ve paraşüt öğretmenlerine saldıranlar.. ne büyük kuyruk acınız varmış sizin ya. Arkadaş madem bu kadar sıkıntılarınız var ve delikanlısınız, yazsanıza adam gibi isminizi ?Yemez ama değil mi ? Çünkü yazarsanız ipliğiniz pazara çıkar kim olduğunuz öğrenildiği anda milletin maskarası olursunuz. Sizi gidi tatlı su paraşütçüleri sizi. iyi ki refüze edilmişsiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GİRAY BEY ~ 4 yıl önce
1-uçuş okuluna kendi devrelerini yerleştirdi,sertifa aldırdı şimdi onlar nerdeler hepsi dışarıda.bunun hesabı sorulmalı.2-gider ayak bir genel md neden FI alıyor.3-gn md muavini ne yapar kendide bilmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000