13 Eylül 2015, Pazar 12:40:09

SON DAKİKA | THK'da anlaşma sağlanamadı; Seçim ertelendi

Türk Hava Kurumu, Osman Yıldırım'ın enkazını bir türlü kaldıramıyor. Yaklaşık 10 ay önce olağan üstü kurulda seçilen Vacit Ötem'in de "çetelere yenik düştüm" diyerek istifa etmesinin ardından yeniden seçim yapıldı. Ancak sonuç yine hüsran oldu. Bir ay sonra yeniden seçime gidilecek...
  • İşte bu sofra efendiler Bu sofra kan ağlayan Can çekişen halkımızın sofrası Nesi var nesi yoksa hepsi bu Bekler sizi bu sofra efendiler Nasılda durur nasılda titrer karşınızda Aman canım utanacak ne var efendiler Yiyin yutun hapur hupur şapur şupur Yiyin efendiler yiyin Bu iştah açan sofra sizin Vallahi yiyin doyuncaya kadar yiyin Patlayıncaya, çatlayıncaya kadar yiyin Bütün bu nazlı beylerindir ne varsa ortalıkta Hasef nesef şeref şatafat oyun düğün konak saray Hepsi sizihn efendiler konak saray gelin alay Hepsi sizin hepsi hazır hepsi kolay Yiyin efendiler yiyin bu hanı iştiha sizin Duyuncaya tıksırıncaya çatlayıncaya kadar yiyin Nasılsa bu fukara halk verir nesi var nesi yoksa Verir malını canını ümidini tüm güzelliğini Servetini istikbalini sağlığını rahatını İçinde kaynayan mahşeri Verir bu memleket verir hiç tasalanmayın Hiç düşünmeyin harammıdır yoksa helal mi Yiyin efendiler yiyin ama biraz çabuk yiyin Bu harmanın gelir sonu kapıştırın giderayak Yarın bi bakarsınız sönmüş bu gün çıtırdayan ocak Bu gün mideniz hazırken bu gün çorbalar sıcak Atıştırın tıkıştırın kapış kapış kucak kucak Götürün efendiler götürün bu yağma sizin Bu ihanet sizin bu hıyanet sizin Gün sizin efendiler şölenler törenler sizin Gelin görün ki ne yapsanız ne etseniz de Çare yok efendiler sizde gelip geçersiniz Gelmiş ve geçmiş efendileriniz gibi Çün bu memleket bizim efendiler bizim Söylemek zorunda kaldığım için özür dilerim Siz yine de yiyin efendiler yiyin Bu iştah açan sofra sizin yiyin yiyin
  • 11 Ekimde yine körler sağırlar birbirini ağırlamasın lütfen genel başkanlık çalışanlarının gaz verdiği Şube başkanı ile vekil eskisi paşa değil delegelerden eğitimli kendi işi olan ( aktif çalışan ) emekli olup nemalanmanın peşinde olmayan işini bırakacak havacılığa ve gençlere örnek olacak bir aday etrafında birleşelim Örn Simav şube başkanı yada Muş şube başkanını tanıyın derim kurum ve ülke yararı için bırakın bu miadı geçmiş amcaları profesyonel adam lazım bize
  • Aglamayin herkes hakettiği şekilde yönetilir muamele görür...
  • He asker ve paşalar durdukyere itibar kaybetti sanki. Kafayi kumdan bi cikaramadiniz gitti. Hem paşa diye bir unvan varmı?? Sözüm dürüst namuslulardan disari.

Türk Hava Kurumu, Osman Yıldırım'ın enkazını bir türlü kaldıramıyor. Yaklaşık 10 ay önce olağan üstü kurulda seçilen Vacit Ötem'in de "çetelere yenik düştüm" diyerek istifa etmesinin ardından yeniden seçim yapıldı. Ancak sonuç yine hüsran oldu.

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı için dün başlayan 43'üncü Olağan Genel Kurul, adayların eşit oy alması sebebiyle yeni bir seçim kararıyla farklı bir boyuta büründü.

Genel başkanlığa aday olan Safranbolu Şube Başkanı Mustafa San ile THK Vakfı Başkanı Kürşat Atılgan yarıştılar. Dün gece geç saatlere kadar yapılan genel kurul sonunda genel başkanlık seçimine gidildi. Ancak her iki başkan adayı da 252'şer oy alarak seçimin galibi olamadılar.

Mustafa San, Kürşat Atılgan'ın seçilmesi halinde birçok kişiyi işten atacağını ve bazı şubeleri kapatacağı argümanı ile delegelerden oy toplamaya çalıştı. Atılgan ise iddiaların tümünü reddederek kurum adına işini yapan hiçkimsenin işine son verilmeyeceğini aksine yeni istihdamlar yaratmak için kurumu büyütmek ve özellikle Türkkuşu'nu yeniden canlandıracağını söyleyerek delegelerden destek istedi.

Birçok şube başkanının "şubemiz kapaılır" korkusuyla hangi adaya oy vereceğini sır gibi sakladığı genel başkanlık seçimleri sonucunda iki aday da yarışı başa baş tamamladı. Bu sonuçlardan sonra San ve Atılgan'ın birleşip tek liste halinde bugün yeniden genel başkanlık seçimi yapılabilmesi için gece boyu görüşmeler devam etti. Ancak özellikle Mustafa San grubunun uzlaşmaz tutumu nedeniyle ortak nokta bulunamadı. 

Bu gelişmelerin ardından sabah saatlerinde devam eden genel kurul görüşmelerinde 11 Ekim'de yeniden seçim kararı alındı.

Türk Hava Kurumu (THK) 43'üncü Olağan Genel Kurulu sona erdi. 11 Ekim Pazar günü genel kurul yeniden toplanarak THK genel başkanını belirleyecek.

©AirportHaber

SON DAKİKA | THK'da anlaşma sağlanamadı; Seçim ertelendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (78)

Han-ı Yağma ~ 3 yıl önce
İşte bu sofra efendiler Bu sofra kan ağlayan Can çekişen halkımızın sofrası Nesi var nesi yoksa hepsi bu Bekler sizi bu sofra efendiler Nasılda durur nasılda titrer karşınızda Aman canım utanacak ne var efendiler Yiyin yutun hapur hupur şapur şupur Yiyin efendiler yiyin Bu iştah açan sofra sizin Vallahi yiyin doyuncaya kadar yiyin Patlayıncaya, çatlayıncaya kadar yiyin Bütün bu nazlı beylerindir ne varsa ortalıkta Hasef nesef şeref şatafat oyun düğün konak saray Hepsi sizihn efendiler konak saray gelin alay Hepsi sizin hepsi hazır hepsi kolay Yiyin efendiler yiyin bu hanı iştiha sizin Duyuncaya tıksırıncaya çatlayıncaya kadar yiyin Nasılsa bu fukara halk verir nesi var nesi yoksa Verir malını canını ümidini tüm güzelliğini Servetini istikbalini sağlığını rahatını İçinde kaynayan mahşeri Verir bu memleket verir hiç tasalanmayın Hiç düşünmeyin harammıdır yoksa helal mi Yiyin efendiler yiyin ama biraz çabuk yiyin Bu harmanın gelir sonu kapıştırın giderayak Yarın bi bakarsınız sönmüş bu gün çıtırdayan ocak Bu gün mideniz hazırken bu gün çorbalar sıcak Atıştırın tıkıştırın kapış kapış kucak kucak Götürün efendiler götürün bu yağma sizin Bu ihanet sizin bu hıyanet sizin Gün sizin efendiler şölenler törenler sizin Gelin görün ki ne yapsanız ne etseniz de Çare yok efendiler sizde gelip geçersiniz Gelmiş ve geçmiş efendileriniz gibi Çün bu memleket bizim efendiler bizim Söylemek zorunda kaldığım için özür dilerim Siz yine de yiyin efendiler yiyin Bu iştah açan sofra sizin yiyin yiyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
11 Ekimde yine körler sağırlar birbirini ağırlamasın lütfen genel başkanlık çalışanlarının gaz verdiği Şube başkanı ile vekil eskisi paşa değil delegelerden eğitimli kendi işi olan ( aktif çalışan ) emekli olup nemalanmanın peşinde olmayan işini bırakacak havacılığa ve gençlere örnek olacak bir aday etrafında birleşelim Örn Simav şube başkanı yada Muş şube başkanını tanıyın derim kurum ve ülke yararı için bırakın bu miadı geçmiş amcaları profesyonel adam lazım bize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olmadi ~ 3 yıl önce
Aglamayin herkes hakettiği şekilde yönetilir muamele görür...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
astrolog ~ 3 yıl önce
He asker ve paşalar durdukyere itibar kaybetti sanki. Kafayi kumdan bi cikaramadiniz gitti. Hem paşa diye bir unvan varmı?? Sözüm dürüst namuslulardan disari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000