26 Temmuz 2011, Salı 11:30:05

THK YANGINLARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Geçtiğimiz günlerde Balıkesir ve İznik gölü çevresinde meydana gelen orman yangınlarına Türk Hava Kurumu yangın söndürme ekibi 1 adet CL-215 amfibik uçağı ve 6 adet personeli ile havadan müdahale etti...
  • Hava kuvvetlerinden binlerce saat jet ucusu ile emekli olup THK'de goreve baslayan ve yangin sondurme ucaginin koltuguna kurulup "n'olcak ucururum ben bunu" deyip kaza yapan emekli pasamizin ismi nedir? :)
  • THY sivilleşti ya gördük imamın askerleri gibi besmeleyle uçurmaya çalışıyorlar uçakları.
  • En azından sen kuyruğunu kurtarmışın galiba . Zaten sende o kuyruk olaydı oturuğun yerden ahkam kesmezdin.Keşke o görevi yapanlar kadar bile olmasada onların ondabiri kadar kuyruğuna güvensende bir hayrın dokunsa ama nerdeeeee sende o kuyruk.
  • Bu uçaklar çok iyi. Manavgattaki yangında biz deniz kenarında yemek yerken uçaklar denizden kısa sürede su alıp yangına müdahale ediyorlardı. Çok kısa sürede defalarca sorti yaptılar. MEA
THK orman yangını ekipleri,  Balıkesir bölgesinde meydana gelebilecek orman yangınlarına müdahale amacıyla 21 Temmuz 2011 tarihinden itibaren 1 adet CL-215 amfibik yangın söndürme uçağı ve 6 kişilik personeli ile Edremit bölgesine konuşlandırıldı. 
 
Bölgeye konuşlandırılan ekip 23 Temmuz 2011 günü Balıkesir Selimiye ve aynı gün İznik gölü yakınlarında meydana gelen orman yangınlarına başarı ile müdahale etmiştir.
 
Türk Hava Kurumu özellikle İstanbul, Çanakkale, Edremit, İzmir, İzmir-Selçuk, Bodrum, Antalya ve Adana’da 6 adet CL-215 amfibik yangın söndürme uçağı, 11 adet M-18 Dromader yangın söndürme uçağı ve 3 adet C-206 keşif uçağı ile, orman yangınlarına havadan müdahale etmeye başarı ile devam ediyor.
THK YANGINLARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
Hava kuvvetlerinden binlerce saat jet ucusu ile emekli olup THK'de goreve baslayan ve yangin sondurme ucaginin koltuguna kurulup "n'olcak ucururum ben bunu" deyip kaza yapan emekli pasamizin ismi nedir? :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THY sivilleşti ya gördük imamın askerleri gibi besmeleyle uçurmaya çalışıyorlar uçakları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
En azından sen kuyruğunu kurtarmışın galiba . Zaten sende o kuyruk olaydı oturuğun yerden ahkam kesmezdin.Keşke o görevi yapanlar kadar bile olmasada onların ondabiri kadar kuyruğuna güvensende bir hayrın dokunsa ama nerdeeeee sende o kuyruk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu uçaklar çok iyi. Manavgattaki yangında biz deniz kenarında yemek yerken uçaklar denizden kısa sürede su alıp yangına müdahale ediyorlardı. Çok kısa sürede defalarca sorti yaptılar. MEA

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000