03 Aralık 2015, Perşembe 14:48:50

THK Üniversitesi’nde rüşvet iddiası

THK Üniversitesi’ne güvenlik hizmeti sağlayan DYK Özel güvenlik şirketinin sahibi D..K., üniversite rektörü Metin Toprak ve Mütevelli Heyeti Başkanı Tacettin Güçer’in kendisinden 300 bin TL rüşvet istediğini öne sürdü.
  • Biraz hukuk yalamış gibisiniz ama tasvip etmesem de makul şüpheden bihaber siniz sanırım. Sizin dediğiniz gibi olsa herkes ispat belgesini almadan gıkını cikaramasin hirli hırsız arsız uğursuz rahatça at oynatsin. Eğer iftira ise bana bunu yapsalar soluğu anında savcılıkta alırım. Yol belli. Alni ak olana herşey vız gelir.
  • helikopter abulansda çalışan sağlıkcıların sesi çıkıyor onların maaşlarını verelim pilotlar nasılsa kolay iş bulamaz herşeye boyun eğer onların maaşını vermesek te olur diyen sayın THK yetklileri sizi bir pilot bir asker herşeyden öncede bir insan olarak şiddetle kınıyorum unutmayın makamlar kalıcı değildir pilotlar da esir değildir sayın sivil havacaılık sayın kürşat başkan gereği lütfen
  • Haydi buradan devam edelim. Ne yapiyorlar acaba universitede surekli koştur telaş :D S.Ş hanimefendi sayin hanim ağa senin gelin kiydi mi sana suc duyurusu gelmiyormus artik suc duyurulari durmus diyolrar? Hadi yine iyisin 4 ayak uzerine dustun av. Gelininle artik :)))))))))
  • Verecez maaşları şu borçları biraz eritelim . Sabreden derviş muradına ermiş biraz sabır lütfen.

THK Üniversitesi’ne güvenlik hizmeti sağlayan DYK Özel güvenlik şirketinin sahibi D..K., üniversite rektörü  Metin Toprak ve Mütevelli Heyeti Başkanı Tacettin Güçer’in kendisinden 300 bin TL rüşvet istediğini öne sürdü.

THK Üniversitesi’ne özel güvenlik hizmeti veren DYK Özel Güvenlik şirketinin sahibi hakkında Vergi Usul Kanunu ve Özel Güvenlik Kanunu’na muhalefet suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu. 

THK Üniversitesi avukatları tarafından yapılan suç duyurusunda mevzuata aykırı olarak fiilen çalışmayan Yunus Kocaoğlu, Aliye Canpolat ve Havva Karaaslan isimli şahıslara ücret ödendiği, Şeref Uçak ve Adem Cengiz adlı kişilerin ise özel güvenlik elemanı olarak DYK Özel güvenlik şirketinde çalıtırıldığı iddia edildi.

Suçlamalara ilişkin ifadesi alınan şirket sahibi D.K., yaklaşık 6 ay THK üniversitesi ile iş yaptığını ve üç yıllık sözleşme süresi olmasına rağmen üniversite yönetiminin hizmet alımını durdurduğunu ifade ederek, ”Sözleşme devam ederken üniversite yönetimi değişti. Metin Toprak’ın rektörlüğe ve Tacettin Güçer’in mütevelli heyeti başkanlığına getirilmesinden sonra beni kuruma davet ettiler.

Gittiğimde odada ikisi bulunuyordu. Metin Toprak bana Tacettin Güçer’i göstererek,  ‘Kendisi bizim mütvelelli heyet başkanımızdır. Biz yeni bir yönetim kurduk. Eğer ki bizle devam etmek istiyorsan bize 300 bin TL para vereceksin yoksa sözleşmeni feshederiz’ dedi.

Ben de kendilerine böyle bir şeyi yapamayacağımı söyledim. İki gün sonra mazeretsiz sözleşmemizi feshettiler. Ben de bununla ilgili olarak Ankara 18. Asliye hukuk Mahkemesi’nde dava açtım. Bu sebeplehakkımda asılsız iddialarda bulundular. Çalışmadan para alıyor dedikleri kişilerin tamamı fiilen şirketimde çalışmaktadır” dedi.

©AirportHaber Özel

THK Üniversitesi’nde rüşvet iddiası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

rusvet e ~ 10 ay önce
Biraz hukuk yalamış gibisiniz ama tasvip etmesem de makul şüpheden bihaber siniz sanırım. Sizin dediğiniz gibi olsa herkes ispat belgesini almadan gıkını cikaramasin hirli hırsız arsız uğursuz rahatça at oynatsin. Eğer iftira ise bana bunu yapsalar soluğu anında savcılıkta alırım. Yol belli. Alni ak olana herşey vız gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
herkes bilsin ~ 11 ay önce
helikopter abulansda çalışan sağlıkcıların sesi çıkıyor onların maaşlarını verelim pilotlar nasılsa kolay iş bulamaz herşeye boyun eğer onların maaşını vermesek te olur diyen sayın THK yetklileri sizi bir pilot bir asker herşeyden öncede bir insan olarak şiddetle kınıyorum unutmayın makamlar kalıcı değildir pilotlar da esir değildir sayın sivil havacaılık sayın kürşat başkan gereği lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vakkas ~ 10 ay önce
Tepkisiz kalan bu insanlar her türlü muameleye layıktır. Bir araya gelip hakkını aramayanlara bu az bile...
Aurir ~ 11 ay önce
Haydi buradan devam edelim. Ne yapiyorlar acaba universitede surekli koştur telaş :D S.Ş hanimefendi sayin hanim ağa senin gelin kiydi mi sana suc duyurusu gelmiyormus artik suc duyurulari durmus diyolrar? Hadi yine iyisin 4 ayak uzerine dustun av. Gelininle artik :)))))))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 11 ay önce
Verecez maaşları şu borçları biraz eritelim . Sabreden derviş muradına ermiş biraz sabır lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000