09 Haziran 2015, Salı 19:06:16

THK Üniversitesi rektöründen skandal tavır

Türk Hava Kurumu Üniversitesi rektörlüğüne sürpriz bir şekilde atanan Prof. Dr. Metin Toprak, üniversiteye yanına Osman YIldırım'ın gözaltına alınması sırasında adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Volkan Yılmazer'i de alarak, baskın bir giriş yaptı.
  • Ben öğrenci velisiyim allah askina bu universitede neler oluyor birileri anlatsin yazık o kadar çocuk emek veriyor inşallah sonu hüsran olmaz......
  • kendime olağanüstü bayiliyom...
  • mehmet mercan i kim mudur yapmis onceden bi bakilsin. Karisini yani nursen mercan i isten attirip tazminati alip universiteye ise sokturmasi karsiligi bu yanar donerlik bosuna degil.
  • Cok dogru bi gir de facebook sayfalarina bak bakalim osman yildirimi desteklemis mi desteklememis mi zamaninda. Silmislerdir gerci. Simdi hicbir ise yaramayip maas almalari ve disari cikmalarindan korktuklarindan boyle seylere basladilar cunku birileri cikti tunelin ucu gozuktu. Siz bu yanar donerlikle kalin aferin

Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde kaos sona ermiyor. THK Vakfı eski başkanı Osman Yıldırım'ın tutuklanmasının ardından belirsizlik devam ediyor. THK Üniversitesi eski rektörü Ünsal Ban'ın milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından yerine rektör vekilliğine getirilen Prof. Dr. Nevin Yörük, görevinin başındayken asalet yazısı yazılmış, ancak Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), Osman Yıldırım ekibinin bu eğitim kurumunun başından gitmeden,atama yapılmayacağı şeklinde sözlü uyarısı üzerine Nevin Yörük asaleten rektör olamamıştı. 

Osman Yıldırım, bu durumu öğrenir öğrenmez THK Vakfı'na kendi adamlarını getirerek kurumdaki varlığını sürdürmek istedi. Dün mütevelli heyeti kendi arasında toplanarak üniversiteye rektör olarak Prof. Dr. Metin Toprak'ın atanmasını kararlaştırdı. Aynı gün YÖK'e müracaat edildi ve YÖK aynı gün bu atamayı onaylayarak kuruma bildirdi.

Bu hızlı atamanın arkasında çeşitli iddialar konuşulurken, Metin Toprak'ın YÖK Başkanı ile yakın ilişki içinde olduğu kaydedildi. Toprak, bu akşam saatlerinde yanına cumhuriyet savcılığı tarafından adli kontrol ile serbest bırakılan Volkan Yılmazer'i de alarak THK Üniversitesi'ne geldiği, üniversiteye girişi sırasında Yılmazer'in ağıza alınmayacak küfürler savurduğu iddia edildi.

Türk Hava Kurumu (THK) Vakfı'na kayyum atanması için açılan davanın yarın görüşülmesi öncesinde gerçekleşen bu olaylar manidar bulundu.

©AirportHaber

THK Üniversitesi rektöründen skandal tavır

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

thku velisi ~ 3 yıl önce
Ben öğrenci velisiyim allah askina bu universitede neler oluyor birileri anlatsin yazık o kadar çocuk emek veriyor inşallah sonu hüsran olmaz......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
metin torpak ~ 3 yıl önce
kendime olağanüstü bayiliyom...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mudur ~ 3 yıl önce
mehmet mercan i kim mudur yapmis onceden bi bakilsin. Karisini yani nursen mercan i isten attirip tazminati alip universiteye ise sokturmasi karsiligi bu yanar donerlik bosuna degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havuz ~ 3 yıl önce
Cok dogru bi gir de facebook sayfalarina bak bakalim osman yildirimi desteklemis mi desteklememis mi zamaninda. Silmislerdir gerci. Simdi hicbir ise yaramayip maas almalari ve disari cikmalarindan korktuklarindan boyle seylere basladilar cunku birileri cikti tunelin ucu gozuktu. Siz bu yanar donerlikle kalin aferin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000