05 Şubat 2015, Perşembe 00:02:34

THK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ÜNSAL BAN İSTİFA ETTİ

THK Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.
  • It ürür kervan yürür ünsal hocam calışmalarınızı yakından takıp edıyorum yolunuz bahtınız açık olsun durmak yok yola devam
  • yılmaz camdalı yaşlılıktan ne yazdığını bılmıyo turk hava kurumu unıversıtesının nasıl yukseldıgını gormuyor herhalde oda normal yaşlılıktan seker gozlerıne vurmuş hocam meyve veren ağaç taşlanır durmak yok yola devam allah yolunu acık etsın
  • Uünsal hocam cıktıgın bu yolda allah Yar ve yardımcın olsun akp senınle Oyunu yukseltecektır
  • Ne Nevin ne de Giray gelmesin. Su okula havaciliktan anlayan biri gelsin artik. Giray bey uçuş akademisine ne katti şimdiye kadar da üniversiteyi yurutsun. Nevin hoca da birşey katamaz.

7 Haziran genel seçimleri öncesinde Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban, milletvekilliği adaylığı için istifa etti.

AK Parti'den milletvekili aday adayı olacak olan Ban, 9 Şubat'ta sona erecek yasal süreye 5 gün kala görevini bıraktı.

Aslen Nevşehirli olan Ban'ın Ankara birinci bölgeden aday olacağı öğrenildi.

Prof. Dr. Ünsal Ban, kuruluşundan bu yana THK Üniversitesi'nde rektör olarak görev yapıyordu.

ÜNSAL BAN KİMDİR?

Ünsal Ban, Ankara'da 1970 yılında doğdu. Çocukluğu Ankara'da geçti, ilk, orta ve lise tahsilini doğup büyüdüğü Başkent'te tamamladı. 1990 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Lisans, l996 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Finansman Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans, 1999 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe-Finansman Ana Bilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamlamıştır.

Ünsal BAN, 1993 yılında Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi, Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Akademik kariyerini bu fakültede yürüten Ünsal BAN, 2005 yılında Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Muhasebe/Finansman Anabilim Dalında Doçentlik kadrosuna, 2011 yılında da Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde profesörlük kadrosuna atanmıştır.

05 Nisan 2011 tarihinden itibaren Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü olarak görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Ünsal BAN, Almanca ve İngilizce bilmektedir. 

İstifası ile ilgili bir açıklamada bulunan Ünsal Ban şu ifadeleri kullandı:

5 Nisan 2011 tarihinden bugune kadar buyuk bir onur ve gururla yuruttugum Turk Hava Kurumu Universitesi Rektorlugu gorevimden 5 Subat 2015 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkinma Partisi'nden Milletvekili Aday Adayi olmak icin ayriliyorum.

Bu surecte benden desteklerini esirgemeyen basta Cumhurbaskanimiz Sayin Recep Tayyip ERDOGAN ve Basbakanimiz Sayin Ahmet DAVUTOGLU olmak uzere, burada isimlerini sayamayacagim beraber yurudugumuz dostlarimiza, tum yonetici ve calisma arkadaslarima cani yurekten tesekkur ediyorum. Allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun.

Saygilarimla. Prof. Dr. Unsal BAN.

©Airporthaber.com

THK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ÜNSAL BAN İSTİFA ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (86)

Mustafa akbay ~ 3 yıl önce
It ürür kervan yürür ünsal hocam calışmalarınızı yakından takıp edıyorum yolunuz bahtınız açık olsun durmak yok yola devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cengız tobel ~ 3 yıl önce
yılmaz camdalı yaşlılıktan ne yazdığını bılmıyo turk hava kurumu unıversıtesının nasıl yukseldıgını gormuyor herhalde oda normal yaşlılıktan seker gozlerıne vurmuş hocam meyve veren ağaç taşlanır durmak yok yola devam allah yolunu acık etsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cankaya ~ 3 yıl önce
Uünsal hocam cıktıgın bu yolda allah Yar ve yardımcın olsun akp senınle Oyunu yukseltecektır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dokunma ~ 3 yıl önce
Ne Nevin ne de Giray gelmesin. Su okula havaciliktan anlayan biri gelsin artik. Giray bey uçuş akademisine ne katti şimdiye kadar da üniversiteyi yurutsun. Nevin hoca da birşey katamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000