06 Aralık 2012, Perşembe 09:35:55

THK ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Türkiye’de ilk kez yapılacak olan hava işletmeciliği konferansına Türk Hava Kurumu Üniversitesi ev sahipliği yapacak.
  • Siz önce 25 yaşın üzerinde olan T 67 leri uçuştan kaldırın daha sonra hedeflerinizi belirleyin daha inandırıcı olursunuz.
  • kurumların bu tür toplantılarının tanıtımları günler,hatta haftalar öncesinden yapılır.bu konudaki organizasyon basın yayın birimlerinin işidir.haberde belirtildiği gibi öneme sahip ise neden insanların bunu öğrenip hazırlık yaparak,katılabilecekleri tarihte bildirilmiyor?thk bu konularda maalesef sınıfta kalıyor.ne yaparsanız yapın eğer kamuoyunu ikna edemiyorsanız başarısız damgası yersiniz.önemli olan yaptığınız iş değil onu nasıl tanıttığınızdır.saygılar.
  • Uzay calismalari ne alemde, prototip 2013'te ucacak dediniz acaba ne kadari bitti ogrenmek mumkun mu? Yoksa askeri sir mi?
  • 7 Aralık yapılacak ve bu haber 1 gün evel yayımlanıyor. sanki milletin haberi son anda olsun ve katılma fırsatı olmasın gibi...

Yapılan açıklamada:

Türk Hava Kurumu Üniversitesi 7 Aralık’ta hava işletmecilerini buluşturuyor. Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Ali Yülek'in koordinatörlüğünde yapılacak olan Uluslararası Hava İşletmeciliği Konferansına 5 ülkeden 100’ün üzerinde yabancı konuşmacı katılacak. Uluslararası Hava İşletmeciliği Konferansı Türkiye’de ilk kez yapılacak.

Konferans, Uluslararası Sivil Havacılık Günü olan 7 Aralık 2012 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecektir. INTAVIC 2012 Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği alanında ilk uluslararası konferans olma özelliğini taşıyan ve 19’ uncusu kutlanacak olan Uluslararası Sivil Havacılık Gününde yapılacak olması nedeniyle ayrı bir önem arz etmektedir

“Türkiye son yıllarda hızlı bir değişim sürecine girmiştir”

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ünsal BAN,  Uluslararası Hava İşletmeciliği Konferansına ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. BAN, “Öğrencilerimize yüksek kariyer potansiyeli, güvenli bir gelecek ve kaliteli bir yaşam sunmak için bütün öğretim üyelerimizle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye, son yıllarda hızlı bir değişim sürecine girmiştir. Özellikle ekonomik alanda yaşanan gelişmeler, dünyanın önde gelen ülkeleri tarafından dikkatle izlenmektedir. Üniversiteler, bilgi ve araştırmayı uluslararası ve ulusal düzeyde geliştirmek ve ülkemiz için ekonomik kıymetlere dönüştürmenin lokomotifidir. Özellikle bizim gibi ihtisas üniversiteleri, dünyadaki bütün teknolojiyi ve alt yapıyı öğrencilerin imkânlarına sunarak çağı daha çabuk yakalar. Araştırma ve diğer profesyonel gelişim aktivitelerini teşvik ederek, toplum ve endüstride ihtiyaç duyulan bilimsel bilgiyi ve bu bilginin pratik olarak uygulama imkânını öğrencilerine sunmaktadır. İşte bu konferansta edinilen her şey öğrencilerimize bilgi ve birikim olarak geri dönecektir. Konferansın öğrencilerimizin hava işletmeciliği alanında yapacakları kariyerlerine çok olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

5 adet paralel oturum yapılacak ve her bir oturum yaklaşık 90 dakika sürecektir.

Konferansı Oluşturacak Konular: Hava İşletmeciliği, devletin rolü, yap-işlet-devret uygulamaları, düzenleyici kurumlar, uluslararası düzenleme taslakları, yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, vergilendirme sorunları ve çözüm önerileri, insan kaynaklarının rolü, endüstri mühendisliği uygulamaları, hava taksi, ulaştırma iktisadı, hava trafik yönetimi simülasyon ve modelleme, karar destek sistemleri, işbirlikçi karar verme, operasyonel güvenlik, hava taşıtı yörünge yönetim, havayolu ve havalimanı yönetimi, havacılık endüstrisinde iş modelleri gibi başlıca konular ele alınacaktır.

THK ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

takipci ~ 5 yıl önce
Siz önce 25 yaşın üzerinde olan T 67 leri uçuştan kaldırın daha sonra hedeflerinizi belirleyin daha inandırıcı olursunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eksiklik ~ 5 yıl önce
kurumların bu tür toplantılarının tanıtımları günler,hatta haftalar öncesinden yapılır.bu konudaki organizasyon basın yayın birimlerinin işidir.haberde belirtildiği gibi öneme sahip ise neden insanların bunu öğrenip hazırlık yaparak,katılabilecekleri tarihte bildirilmiyor?thk bu konularda maalesef sınıfta kalıyor.ne yaparsanız yapın eğer kamuoyunu ikna edemiyorsanız başarısız damgası yersiniz.önemli olan yaptığınız iş değil onu nasıl tanıttığınızdır.saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzay ve milli ucak n'oldu ~ 5 yıl önce
Uzay calismalari ne alemde, prototip 2013'te ucacak dediniz acaba ne kadari bitti ogrenmek mumkun mu? Yoksa askeri sir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
7 Aralık yapılacak ve bu haber 1 gün evel yayımlanıyor. sanki milletin haberi son anda olsun ve katılma fırsatı olmasın gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 5 yıl önce
dosttum bunları demokratik secimleride böylei, kendilerine zıt subeleri kaparlar.kendi adamlarını yerleştirirler adam 429 sayıyı tam hatırlayamadım 429 G.K. üyelerin hepsi tek adama verir hiçmi tereddüt olmaz hiçmi yanlış oy atılmaz. işler böyle 1gün önce 1 gün sonrası işler bunlar.Organize yani.Tarihe NOT!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000