09 Ağustos 2015, Pazar 17:06:30

THK uçağı tarlaya zorunlu iniş yaptı

Çorlu Havalimanı'ndan havalanan Cesna 172 tipi eğitim uçağı, motor arızası nedeniyle Tekirdağ’ın Saray ilçesinde ayçiçeği ekili tarlaya zorunlu iniş yaptı.
  • Geçmiş olsun Timocan, Çorlu ve çevresi eğitim için çok uygundur. Her yet tarla.Seni tebrik eder ve emniyetli uçuşlar dilerim.
  • Değerli dostum öncelikle geçmiş olsun.Rabbim seni eşine ve çocuğuna bağışlamıs Rabbim bundan sonra böyle bir imtihan başına getirmesin Ayrıca gurur duydum timo
  • Uçuştan anca geldim yeni haberim oldu. Haberide arşivden buldum timocum senin bir lafın vardır dersinya aklımın milyonda birini sana versem alim olursun diye. Bence milyonda biri sende kalsın gerisini dağıt gitsin. O sana yeter. Çok ihtiyacı olanlar var. Çok öpüyorum. Sana öğrencine ve şirketine çok geçmiş olsun
  • Kardeşim geçmiş olsun.Bilende yazıyor bilmeyende.Sen bir Dalaman yap ılmadı inlice dinlenirsin.

Bu sabah saat 09.45 sıralarında Çorlu Havalimanı'ndan havalanan Türk Hava Kurumu okuluna ait TC-CCS tescilli Cesna 172 tipi eğitim uçağı, motor arızası nedeniyle, kalkıştan yaklaşık bir saat sonra Saray ilçesi Göçerler Mahallesi'nde bir ayçiçeği tarlasına zorunlu iniş yaptı.

Uçağın pilotu T.Ç. ve öğrencisi S.T. zorunlu iniş yapan uçaktan yara almadan çıktı. Kısa sürede bölgeye sevk edilen itfaiye ve sağlık ekiplerinin yaptıkları kontrollerin ardından olay yerine gelen Türk Hava Kurumu yetkilileri, havanın rüzgarlı olması nedeniyle uçağı demir kazıklar yardımı ile yere bağladılar.

Türk Hava Kurumu yetkilileri, gerekli kontrollerin ardından uçağın karayolu ile Çorlu Havalimanı'na götürüleceğini bildirdi.

Jandarma ekipleri prosedür gereği uçak pilotunu ve öğrencisini alkol testi ve sağlık kontrolünden geçirmek üzere Çorlu Devlet Hastanesi’ne gönderdi.

THK uçağı tarlaya zorunlu iniş yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (60)

kamyoncu ~ 3 yıl önce
Geçmiş olsun Timocan, Çorlu ve çevresi eğitim için çok uygundur. Her yet tarla.Seni tebrik eder ve emniyetli uçuşlar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esat şenol ~ 3 yıl önce
Değerli dostum öncelikle geçmiş olsun.Rabbim seni eşine ve çocuğuna bağışlamıs Rabbim bundan sonra böyle bir imtihan başına getirmesin Ayrıca gurur duydum timo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geçmiş olsun ~ 3 yıl önce
Uçuştan anca geldim yeni haberim oldu. Haberide arşivden buldum timocum senin bir lafın vardır dersinya aklımın milyonda birini sana versem alim olursun diye. Bence milyonda biri sende kalsın gerisini dağıt gitsin. O sana yeter. Çok ihtiyacı olanlar var. Çok öpüyorum. Sana öğrencine ve şirketine çok geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Escape ~ 3 yıl önce
Kardeşim geçmiş olsun.Bilende yazıyor bilmeyende.Sen bir Dalaman yap ılmadı inlice dinlenirsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000