12 Mart 2011, Cumartesi 16:05:56

THK PİLOTLARI İSTANBUL'DA YETİŞECEK

Türk Hava Kurumu’nun üçüncü okulu İstanbul’da açıldı.
  • Geçerli bir TOEFL skoru olmadan baslayan ve level 4 sınavından kalıp bir iki sene kurslarda sürünecek arkadaslara hayatta basarılar:)))))))
  • yaşa var ol THK.
  • thk istanbul entegre bir egitime sahip oldugu için 2 sırma arkadaşlar. ppl atpl diye bi ayrım yok istanbulda
  • güzel bir rant kapısı...hayalleri ve umutlaryla yeni işsiz arkadaşlara hayırlı olsun :))
Türk Hava Kurumu, Ankara ve İzmir’in ardından İstanbul Florya'da havacılık okulunu açtı.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım tarafından açılışı yapılan okul, yeni pilot adayları yetiştirecek.

Açılışta konuşan Genel Başkan Yıldırım, “İstikbal göklerdedir” sözüne uygun amaçlar ve hedefler çerçevesinde adım attıklarını, önümüzdeki günlerde Türk Hava Kurumu tarafından açılması planlanan Havacılık ve Uzay Üniversitesi’nin çalışmalarına Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından da destek verildiğini ifade etti. Meclisten de bu üniversiteye onay çıktığını belirten Yıldırım, havacılık sektörüne nitelikli personel yetiştirmelerine yardımcı olan Ulaştırma Bakanı’na da özellikle teşekkürlerini sundu.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, “Bölgemiz artık üniversite bölgesi olmuştur. Ayrıca bu bölgede bulunan Atatürk Havaalanı’nın eğitim açısından da önemli bir nokta olduğunu, THK tarafından yapılacak üniversitenin bir kampüsünün bu bölgeye yakışacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Bir pilot eğitiminin, kıyafetinden ders kitaplarına kadar toplam maliyetinin 62.500 dolar olduğunu belirten THK yetkilileri, şu anda 4 sınıf açıldığını ve önümüzdeki günlerde sınıf sayısının artacağını ifade etti.

AirportHaber'in “Eğitimi biten pilotlar, tip eğitimi olmadan nasıl iş bulacaklar? Bir havayolu şirketiyle böyle bir çalışmanız var mı? sorusuna THK İstanbul Okulu Müdürü Osman Alp,  "Önümüzdeki günlerde AtlasJet’in yaptığı gibi bir sistem düşünüyoruz, fakat işsiz kalmanın iş olmamasından değil kişiden de kaynaklanabildiğini düşünüyorum" şeklinde cevap verdi. Yakında 4 olan Cessna 172 tipi uçak sayısınında arttırılacağını açıklayan Alp, bu dört uçağın da glass kokpitle donatıldığını yani, ticari uçaklardan hiç bir farkın olmadığını, eğitimin burada (Florya) uçuş derslerinin ise Çorlu'da yapılacağını belirtti.

Türk Hava Kurumu İl Başkanları, TALPA, DHMİ ve havacılık sektörünün önemli isimlerinin katıldığı açılışın, müzik dinletisi ve kokteyl ile sona erdi.©AirportHaber.com

THK PİLOTLARI İSTANBUL'DA YETİŞECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 7 yıl önce
Geçerli bir TOEFL skoru olmadan baslayan ve level 4 sınavından kalıp bir iki sene kurslarda sürünecek arkadaslara hayatta basarılar:)))))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yaşa var ol THK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
thk istanbul entegre bir egitime sahip oldugu için 2 sırma arkadaşlar. ppl atpl diye bi ayrım yok istanbulda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
güzel bir rant kapısı...hayalleri ve umutlaryla yeni işsiz arkadaşlara hayırlı olsun :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000