10 Şubat 2011, Perşembe 13:00:13

THK, İSTANBUL'DA EĞİTİMLERE BAŞLIYOR

İstanbul’da uçuş okulu şubesi açan Türk Hava Kurumu, 14 Şubat'ta Çorlu'da eğitimlerine başlıyor.
  • JAA iyi ama ben asıl 40.000 dolar a 6 ayda FAA ATPL almanı (hemde 250 saatin 220 saatini çok motor da uçuruyorlar) sonra da ingiltere de JAA e çeviriyorsun tüm dünyaa iş alanın haline dönüyor, ister git körfez ülkelerinde çalış ister buradakilerin en önüne geçmiş olarak işe girerken tercih edil. Türkiye de çekilen fiyatlar ciddi yüksek hele THK gibi bir kurumun benzin vb avantajlarına rağmen özel okullarla fiyatta yarışması anlaşılır bir şey değil. Ha bun anlattığımı fiilen uygulayanklar var en fazla 6 değil 8 aya uzar işin tek risk bu ama burada sana zaten kaç ayda verebilecekler ki. .
  • Arkadaşım ingilizceni yazmamışsın ama Bu dediğim şimdi şirketleri ireti edecek ama birebir yapanlar var. ABD ye gidip dirk JAA ATPL veren ingilizlere ait (Orlando Flight iyi mesela) okullardan birinde oradaki yemen içmen yatman dahil, çok daha uygun fiyata bu eğitimi alır ayrıca dil vb bir çok konuyu bir kenara koymuş olarak döner (ABD de JAA IR verilemediği için onları çevirirsin atla deve değil) ve burada çok daha avantajlıolarak işe girebilirsin. Bence iyi araştır iyi düşü n...
  • uzun yillar airline kaptani olarak gorev yapmis ve THK mezunlariyla ucmus biri olarak THK istanbul ucus okulu yoneticileri , ogretmen kadrosu ve ucaklariyla en iyi iki ucus okulundan biri, tavsiye ederim. hayirli olsun - IU
  • THK eğitimini alan bütün genç havacılarımıza başarılar dilerim. Bu kurumun adının hakkını verin. Buradaki disiplin, havacılık tecrübesini daha Türkiye'de hiç bir okulla kıyaslayamazsınız. Sizi çok zorlayacaklar ama unutmayın hepsi sizin yararınıza. Emniyetli uçuşlar genç havacı kardeşlerim.

Uzun süredir İstanbul şubesini faaliyete geçirmek için çaba gösteren Türk Hava Kurumu, 14 Şubat'tan itibaren resmen eğitimlerine başlıyor.

Türk Hava Kurumu, açılış sebebiyle görkemli bir törene hazırlanıyor. 14 Şubat Pazartesi günü Çorlu Havaalanı’nda THK Genel Müdürü Osman Yıldırım ve Gökçen Havacılık Genel Müdürü Necdet Şendil'in de katılımıyla eğitim  uçuşları başlayacak.

Uçuşlar öncesinde kurban kesilecek, basın mensupları eğitim uçakları ile Çorlu üzerinde tanıtım turu atacak.

THK İstanbul Şubesi'nin Sefaköy'deki merkezinin açılışı ise 5 Mart Cumartesi günü yapılacak.

Türk Hava Kurumu’nda pilotluk eğitimleri fabrika çıkışlı glass kokpite sahip Cessna 172 tipi 4 uçakla yapılacak. Eğitimler Çorlu Havaalanı’nda verilecek.  Şu ana kadar THK’da 24 öğrenci teorik eğitimlere başladı.  14 Şubat’ta 12 pilot adayı daha kursa katılacak. Böylelikle üçüncü grup eğitim sınıfları tamamlanmış olacak. Bu sırada dördüncü grup eğitimleri için kayıtlar sürecek.

THK’da pilot eğitim ücretleri ise peşin 63 bin 250 dolar, 14 taksitle 66 bin 500 dolar olarak belirlendi.

THK, İSTANBUL'DA EĞİTİMLERE BAŞLIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 7 yıl önce
JAA iyi ama ben asıl 40.000 dolar a 6 ayda FAA ATPL almanı (hemde 250 saatin 220 saatini çok motor da uçuruyorlar) sonra da ingiltere de JAA e çeviriyorsun tüm dünyaa iş alanın haline dönüyor, ister git körfez ülkelerinde çalış ister buradakilerin en önüne geçmiş olarak işe girerken tercih edil. Türkiye de çekilen fiyatlar ciddi yüksek hele THK gibi bir kurumun benzin vb avantajlarına rağmen özel okullarla fiyatta yarışması anlaşılır bir şey değil. Ha bun anlattığımı fiilen uygulayanklar var en fazla 6 değil 8 aya uzar işin tek risk bu ama burada sana zaten kaç ayda verebilecekler ki. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşım ingilizceni yazmamışsın ama Bu dediğim şimdi şirketleri ireti edecek ama birebir yapanlar var. ABD ye gidip dirk JAA ATPL veren ingilizlere ait (Orlando Flight iyi mesela) okullardan birinde oradaki yemen içmen yatman dahil, çok daha uygun fiyata bu eğitimi alır ayrıca dil vb bir çok konuyu bir kenara koymuş olarak döner (ABD de JAA IR verilemediği için onları çevirirsin atla deve değil) ve burada çok daha avantajlıolarak işe girebilirsin. Bence iyi araştır iyi düşü n...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
uzun yillar airline kaptani olarak gorev yapmis ve THK mezunlariyla ucmus biri olarak THK istanbul ucus okulu yoneticileri , ogretmen kadrosu ve ucaklariyla en iyi iki ucus okulundan biri, tavsiye ederim. hayirli olsun - IU

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THK eğitimini alan bütün genç havacılarımıza başarılar dilerim. Bu kurumun adının hakkını verin. Buradaki disiplin, havacılık tecrübesini daha Türkiye'de hiç bir okulla kıyaslayamazsınız. Sizi çok zorlayacaklar ama unutmayın hepsi sizin yararınıza. Emniyetli uçuşlar genç havacı kardeşlerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000