03 Eylül 2015, Perşembe 20:32:06

SON DAKİKA | THK eski başkanı Osman Yıldırım tahliye edildi

Türk hava Kurumu eski başkanı Osman Yıldırım, oğlu Emre Yıldırım ile birlikte rüşvet suçundan tutuklu bulunan 4 kişi denetimli serbestlik yasasından yararlanarak tahliye edildiler.
  • THK teknite bir grup çalışan idik bizi yönetim kurulu kararı ile tek taraflı olarak işten çıkardılar aradan altı ay geçti halen kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı paramızı ödemediler. Devam eden duruşmalarda da paramızı ödemedikleri halde parayı ödedik diyerek beyanat verip süreyi uzatıyorlar. THK mağduruyuz paramızı istiyoruz.
  • Bu ulkede adalet kadin adi diyene. Tutuklamalar olurken iste adalet deniliyor da tahliye edilince neden denilmiyor anlamis degilim
  • Para yokki ne verecekler vakıf battı vatana millete hayırlı olsun bu kadar hırsızın olduğu yerde ayakta durabilirmi kurumun malı deniz yemiyen domuz misali kurumu bitirmek için ALLAH razı olsun askerler elinden geleni yaptılar.
  • Halen daha beyni olmayan, et ten ibaret varlıkların yorumu. "Boşuna yatıyordu".yahu hiç allah korkusu yokmu içinizde gözünüzü bu kadar para pul hırsımı bürüdü. Siz de haklısınız.Syn haramzadeler n diyelim Allah bunun hesabını elbet sizlerden de sorar nankörler.

Türk Hava Kurumu eski başkanı Osman Yıldırım, oğlu Emre Yıldırım ile birlikte rüşvet suçundan tutuklu bulunan 4 kişi denetimli serbestlik yasasından yararlanarak tahliye edildiler.

Yaklaşık 11 ay önce Ankara polisinin yapmış olduğu operasyon kapsamında ihaleye fesat karıştırma ve rüşvet almak, zimmetine para geçirmek gibi suçlardan gözaltına alınan THK eski başkanı Osman Yıldırım ve diğer tutuklular, bugün Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktılar.

Sabah 10.00'da başlayan mahkeme sorguları, akşam saat 20.00 sularında sona erdi. İddianamede yer alan 41 sanıktan tutuklu olanlar ve denetim kurulu üyeleri ifade verirken diğer sanıklar 13 Ekim'de hakim karşısına çıkacaklar.

Yaklaşık 10 saat süren sorgulama sonrasında mahkeme heyeti tutuklu sanıkların delil karartamayacaklarına ve tutukluluk hallerini göz önünde bulundurarak sanıkların denetimli serbestlik yasasına göre tahliyesine karar verdi.

Sanıklar haftada bir gün bulundukları mahalin polis karakoluna giderek imza atacaklar. Ayrıca Osman Yıldırım, Emre Yıldırım, Hakan Azemoğlu'na yurtdışı çıkış yasağı konuldu. 

©AirportHaber

SON DAKİKA | THK eski başkanı Osman Yıldırım tahliye edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

THK mağduru ~ 2 yıl önce
THK teknite bir grup çalışan idik bizi yönetim kurulu kararı ile tek taraflı olarak işten çıkardılar aradan altı ay geçti halen kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı paramızı ödemediler. Devam eden duruşmalarda da paramızı ödemedikleri halde parayı ödedik diyerek beyanat verip süreyi uzatıyorlar. THK mağduruyuz paramızı istiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 3 yıl önce
Bu ulkede adalet kadin adi diyene. Tutuklamalar olurken iste adalet deniliyor da tahliye edilince neden denilmiyor anlamis degilim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çalışan ~ 3 yıl önce
Para yokki ne verecekler vakıf battı vatana millete hayırlı olsun bu kadar hırsızın olduğu yerde ayakta durabilirmi kurumun malı deniz yemiyen domuz misali kurumu bitirmek için ALLAH razı olsun askerler elinden geleni yaptılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçek Thk lı ~ 3 yıl önce
Halen daha beyni olmayan, et ten ibaret varlıkların yorumu. "Boşuna yatıyordu".yahu hiç allah korkusu yokmu içinizde gözünüzü bu kadar para pul hırsımı bürüdü. Siz de haklısınız.Syn haramzadeler n diyelim Allah bunun hesabını elbet sizlerden de sorar nankörler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000