19 Ekim 2010, Salı 12:50:02

THK "DOKUZ" UÇAĞINI SATIYOR!

Türk Hava Kurumu dokuz adet uçağını ihaleyle satışa çıkaracağını duyurdu. Peki, hangi uçaklar satılacak?
  • Arkadaşlar, haksızlık yapmayalım, oğlu Hava Harp Okuluna gidemeyip babası gibi pilot olmak isteyen general çocuklarının aynı parayı ödeyip kurs alması neden acaip? Ekonomik ömrünü dolduran uçakların değiştirilmesi neden acaip, Üniversite sınavında ilk 50.000 e girerek Hava Harp Okuluna gidip mühendis olanve dışarıda bunun 2-3 katı maaşa iş bulabilecek iken burada çalışan havacı askerlerin THK'da olması neden kötü? Onlar da mavi göklere aşık değil mi?
  • yıgma bir bina gibisin thy...elle tutulur gözle görünür hiç bir yerin kalmamış...
  • Yönetim zafiyetinden verilmek zorunda olan kurslara ve yangın söndürme ye bir bakın. 1sorti atlayiş, 5sorti ucuş.. :) burun üstü inen m18 ler. :)) Türk Hava Kurumunun başarısı oraya gönüllerini verip yıllardır çalışan sivil personele aittir. Ulu önder M.Kemal ATATÜRK bu kurumun başına askerlerin geçmesini isteseydi. İlk Genel başkanı asker yapardı. Bizler ait olduğumuz yeri biliyoruz THK nın yanındayız. ama artık askerler ait oldukları yerlerde kalsınlar. Şanlı Türk ordusuna yakışır şekilde hizmetlerini devam ettirip 15 yili tamamlayip, Soluğu Türk sivil havacılığında almasınlar ve Türk milletinin onlar için harcadıkları paranın hakkını versinler.
  • Gencleri parasütcü,pilot ,planörcü yetistir.Orman yanginlarini söndür,muhtaca et,as dagit.Yüzbinlere hitap et. Ister hirlayin,ister gürleyin.1925 ten beri ,THK yi dünya taniyor,ya SIZI...Su anda ait oldugunuz yerdesiniz......

İşte Türk Hava Kurumu tarafından yapılan o ihale duyurusu:

“TÜRK HAVA KURUMU GENEL BAŞKANLIĞINDAN

UÇAK SATILACAKTIR

İHALE TARİHİ : 08.11.2010 Saat:16:00

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı envanterinde bulunan 1 adet CESSNA 421 C ve 8 adet AN-2 Antonov uçakları KAPALI TEKLİF usulü ile satılacaktır.

1. İştirakçiler teklif mektubunu 08.11.2010 ihale gün ve 16:00 saat’ına kadar Atatürk Bulvarı No:33 Opera-ANKARA adresindeki THK. Evrak kısmına teslim edecektir.

2. İhale şartnamesi ve Teknik Şartname, İhl.ve Kont.Ynt.Md 20,00 TL. bedel ile temin edilebilir.

3. Uçaklar, Türkkuşu Genel Müdürlüğü, Etimesgut-ANKARA adresindeki tesislerimizde görülebilir.

4. Kurumumuz İhale Yasasına tabi değildir.”
 

THK "DOKUZ" UÇAĞINI SATIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşlar, haksızlık yapmayalım, oğlu Hava Harp Okuluna gidemeyip babası gibi pilot olmak isteyen general çocuklarının aynı parayı ödeyip kurs alması neden acaip? Ekonomik ömrünü dolduran uçakların değiştirilmesi neden acaip, Üniversite sınavında ilk 50.000 e girerek Hava Harp Okuluna gidip mühendis olanve dışarıda bunun 2-3 katı maaşa iş bulabilecek iken burada çalışan havacı askerlerin THK'da olması neden kötü? Onlar da mavi göklere aşık değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yıgma bir bina gibisin thy...elle tutulur gözle görünür hiç bir yerin kalmamış...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yönetim zafiyetinden verilmek zorunda olan kurslara ve yangın söndürme ye bir bakın. 1sorti atlayiş, 5sorti ucuş.. :) burun üstü inen m18 ler. :)) Türk Hava Kurumunun başarısı oraya gönüllerini verip yıllardır çalışan sivil personele aittir. Ulu önder M.Kemal ATATÜRK bu kurumun başına askerlerin geçmesini isteseydi. İlk Genel başkanı asker yapardı. Bizler ait olduğumuz yeri biliyoruz THK nın yanındayız. ama artık askerler ait oldukları yerlerde kalsınlar. Şanlı Türk ordusuna yakışır şekilde hizmetlerini devam ettirip 15 yili tamamlayip, Soluğu Türk sivil havacılığında almasınlar ve Türk milletinin onlar için harcadıkları paranın hakkını versinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Gencleri parasütcü,pilot ,planörcü yetistir.Orman yanginlarini söndür,muhtaca et,as dagit.Yüzbinlere hitap et. Ister hirlayin,ister gürleyin.1925 ten beri ,THK yi dünya taniyor,ya SIZI...Su anda ait oldugunuz yerdesiniz......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000