27 Aralık 2014, Cumartesi 12:48:16

THK DELEGELERİNE TAVSİYEMDİR…

Türk Hava Kurumu, yarın geleceğini oylayacak. Ya karanlığa ya da aydınlığa mühür basacak. Kurumun kökten değişimden geçmesi gerekiyor. Bu değişimin anahtarı delegelerin vicdan ve geçmişten gelen vesayet duyguları arasında sıkışmış durumda. İşte tam da bu zaman ki o kilidi kırma zamanı.
  • Yeni seçilen Genel Başkanın işi çok basit.Neden mi? Çünkü sadece ve sadece Osman ağanın yaptıklarının tersini yapması THK nu düzlüğe çıkarır.O nun aldığı tüm personeli çıkarsın açtığı şirketleri kapatsın kiralanan arabalardan vazgeçsin bazı personelin altından arabayı alsın,vs .Göreceksiniz gereksiz harcamalar bitince yani irtifa kaybeden uçağın içinden gereksiz olan yükü boşaltınca önce uçak düz uçmaya başlayacak sonra irtifa almaya başlıyacağı gibi .
  • AV. VACİT ÖKTEM thk nın geleceği için çok büyük şansdır..
  • Mevcut yöneticilerin derhal değiştirilmesi ve profesyonel yöneticilerin görevlendirilmesi gerekir, yoksa gidişat felaket
  • Hepinize katiliyorum ayri ayri, ucak fabrikasi olayina da gulmekten katiliyorum. Tepe prime da lux sartlarda acilmis, ayda 10.000 TL kira masrafi ve bir o kadar personnel masrafi olan o sirketin ne yaptigini hala kamu oyuna aciklamadilar.

Türk Hava Kurumu, yarın geleceğini oylayacak. Ya karanlığa ya da aydınlığa mühür basacak. Kurumun kökten değişimden geçmesi gerekiyor. Bu değişimin anahtarı delegelerin vicdan ve geçmişten gelen vesayet duyguları arasında sıkışmış durumda. İşte tam da bu zaman ki o kilidi kırma zamanı.

İlk kez bu tür bir yazı kaleme alıyorum. Ve ilk kez bir kurumun çöküşüne giden yolda delegelere hitaben öneride bulunup tarihi sorumluluklarını bir kez daha süzgeçten geçirmelerini istiyorum.

Evet; Türk Hava Kurumu Atatürk’ün emri ile kurulan ve gençliğe havacılığı aşılama, sevdirme ve öğretme adına kurulmuş kamu derneğidir. Yediden yetmişe, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine milyonlarca insanımızın emeği ve desteği olmuştur THK’ya.

Ama gel gör ki bugün adını yolsuzluklarla, çıkar ilişkileri ile menfaatlerle anar hale geldik. Ben eminim ki hiçbir delegenin olup bitenlerin hiçbirinde kum tanesi kadar dahli yoktur. Lakin onlar kandırılmışlığın, perdelenmişliğin, süslü kelimelerin, zaman zaman tehdidin kurbanı olmuşlardır.

Düşünün, her şey perdelenmiş, her şey sır gibi saklanmış. Yönetim Kurulu üyelerinin bile dokunmasına izin verilmeyen dosyalar, gizemli işler. Halen devam etmesi istenen vesayet düzeni için kurulmuş bir takım düzenekler ve gerek mesaj yolu ile gerekse telefonlarla tehdit edilen üyeler. Bunların hepsi aşikâr ve halen bazı korsan iletişim yayın organları ile çıkar çevrelerine hizmet eden zihniyetler.

Bir düşünün neler vaat edilmişti! Hangi birini hatırlayacaksınız ki? O kadar çok ki ve o kadar yalanlarla dolu ki. Sadece Onur Air gerçeğini düşünün. Kurulan onca şirketin hangi amaçlarla kurulmuş olacağını düşünün. Bugüne nasıl gelindiğini düşünün. Her bir kıymetli malın ipotek altında olduğunu düşünün.

Delegelere önerim şudur!

Yarın, emek verdiğiniz kurumu emin ellere, hesap soracak ve kurumu ayağa kaldıracak bir yönetim mi arıyorsun yoksa vesayetin devam ettiği, kurulan bir düzenin devamlılığından yana mısın onu göz önüne alarak vereceğin oy ile kurumuna sahip çıkıp-çıkmayacağını düşünerek hareket et.

Yarın, kurumun üzerindeki lekeleri temizleyeceğine inandığınız bir adaya oy vererek tarihi sorumluluğunu hesaplayarak sandığın başına git.

Yarın, kendin olduğunu hiçbir etki altında kalmadan tamamen özgür iradeni kullanarak, tabuları yıkmak istediğini hissederek oy kullan.

Yarın, kirli tezgahların oyununa gelmeyin.

Yarın, tehditlere boyun eğmeyin.

Yarın, “kurumun sahibi şubelerdir, üyelerdir, delegelerdir” diyerek içinizdeki cesareti dışa vurun.

Yarın, THK’ya tarih yazdıracak delegelerden biri olarak sandık başına gidin.

Yarın, tarih yazın.

THK DELEGELERİNE TAVSİYEMDİR…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Sadece ~ 3 yıl önce
Yeni seçilen Genel Başkanın işi çok basit.Neden mi? Çünkü sadece ve sadece Osman ağanın yaptıklarının tersini yapması THK nu düzlüğe çıkarır.O nun aldığı tüm personeli çıkarsın açtığı şirketleri kapatsın kiralanan arabalardan vazgeçsin bazı personelin altından arabayı alsın,vs .Göreceksiniz gereksiz harcamalar bitince yani irtifa kaybeden uçağın içinden gereksiz olan yükü boşaltınca önce uçak düz uçmaya başlayacak sonra irtifa almaya başlıyacağı gibi .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OKAN ~ 3 yıl önce
AV. VACİT ÖKTEM thk nın geleceği için çok büyük şansdır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Temizlik şart ~ 3 yıl önce
Mevcut yöneticilerin derhal değiştirilmesi ve profesyonel yöneticilerin görevlendirilmesi gerekir, yoksa gidişat felaket

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ismet ~ 3 yıl önce
Hepinize katiliyorum ayri ayri, ucak fabrikasi olayina da gulmekten katiliyorum. Tepe prime da lux sartlarda acilmis, ayda 10.000 TL kira masrafi ve bir o kadar personnel masrafi olan o sirketin ne yaptigini hala kamu oyuna aciklamadilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000