24 Eylül 2010, Cuma 09:38:43

THK ÇORLU'YA EĞİTİM ÜSSÜ KURACAK

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve Çorlu Şubesi Başkanı Servet Aktaş, İstanbul'da kurulan THK Uçuş Okulu'nun eğitimler için Çorlu Havaalanı'nı kullanacağını açıkladı.
  • daha 10 yıl önce esamesi okunmuyordu.. şimdi her yerde thk adı geçiyo.. üniversite kuruyormuş.. Ben thk dan yamaçparaşütü eğitimi aldım. ne bir tanıdıpım var ne bir torpilim. babam asgari ücretle çalışan bir adam. Bana uçmayı öğreten bir thk var.. bu yorumların hiçbiri haketmiyor. çok üzüldüm
  • Seymen Köyü Muhtarı Kenan FİDAN ,Av.Ayhan CİVAN ve Ben Muzaffer İŞLEYEN ile görüşebilirsiniz.Rayiç bedeli ödedikten sonra arazi işi halledilir.Yalnız Çorlu havaalanına yapılacak demiryolu hangi güzargahtan geçecek arazi alırken dikkat edilmesi en önemli konu!
  • 1982 yilinda T.H.K. ile ilk tanistigimda bu torpillerde o zaman vardi. Beni parasüte kakaladilar. gariban ve kimsem olmadigi icin.Planörü istedim onada hayir dediler. 2 Havaci albay cocugunuda direk ucus okuluna aldilar. ikiside simdi havayollarinda. Orada dönem dolaplar ozamanda vardi. Bunlar yeni degil. O zamanki ucus okulu müdürü Sadik sindel, oglunu cocukken kucagina alir ,ucmayi ögretirdi.Bizide ucaklarin yanina bile yaklastirmazlardi.Sindelin oglu nemi oldu.Sizce ne olabilir ??? Bu kurumun her tarafindan koku geliyor.
  • Atatürkümüzün kurdugu bu kurum artik PARALI ve TORPILLIlerin hüküm sürdügü bir yer haline gelmistir. T.H.K. genel baskanligi agzina kadar personel dolu.Gidinde odalara bir bakin.. Herkes internette aksama kadar.Bu kurumu bu hale getirenlere yaziklar olsun. Size degil fitre zekat,kokmus corabimi bile vermem.

THK olarak toplam 17 eğilim uçağımız var diyen Aktaş: "11 tane eğitim uçağımız vardı 6 tane daha sıfır eğitim uçağı alındı. 20 öğrenci için bir eğitim uçağı olması gerekiyor. İstanbul'da bulunan Uçuş Okulu 100 öğrenci ile açıldı. Uçuş eğitimleri Çorlu Havaalanında yapılacak. Türk Hava Yollan da eğitimlerini Çorlu'da yapıyor. Çorlu'dan hangar yeri arıyoruz. Hangar yeri bulunduğu zaman uçuş okulunun İstanbul'da yer alan uçakları da Çorlu'ya getirilecek" dedi.

Çorlu'da 5-6 katlı bir binaya ihtiyaç duyulacağını da sözlerine ekleyen Aktaş: "THK olarak inşa edeceğiz, satın alacağız ya da kiralayacağız. Bunun ardından da İstanbul'da ki uçuş okulunu Çorlu'ya taşıyacağız. Hangar yeri olarak Havaalanına bitişik durumda bulunan ve kırmızı hat denilen bölgeden yer arıyoruz. Bu bölgede yapı izni yok ancak THK olarak satın alacağımız için hangar yapma izni veriliyor. Alt yapı hazırlanınca İstanbul'da ki uçuş okulu Çorlu'ya laşınacak. Hangar yapıldığı zaman 2 tane yangın söndürme uçağı Çorlu'da olacak. Çorlu ve çevresi başta olmak üzere Trakya bölgesi, Çanakkale ve Bulgaristan ile Yunanistan'da meydana gelen yangınlara müdahale de kullanılacak" diye konuştu. Fitre ve zekat zarflan konusunda stantlar kurduklarını ve hayırsever Çorlu halkının bağışlarını beklediklerini dile getiren Aktaş: "Fitre ve zekat zarfları ile ilgili olarak da okullar açıkken zarfları okullara dağıtıyor bu yolla da 120- 130 bin TL civarında her yıl yükselen oranda para topluyorduk. Okullar kapanınca gelir elde edemez olduk. Bununla ilgili olarak da vatandaşlanmızdan fitre ve zekat bağışlarını almak için Atatürk Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Kipa, Orion, Avantaj ve Carrefour Mağazalarında stantlar kurduk. THK halktan aldığını halka veriyor. Toplanan payın % 40'ı THK'da kalırken % 50'si Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına % 10'u da diğer kunımlara gönderiliyor.

Toplama giderlerini de çıkardığınız zaman alınan 10 liralık bağıştan 3 lirası Türk Hava Kurumuna kalıyor. İşte bizde bu 3 liralarla uçak alıyoruz" şeklinde konuştu.

THK ÇORLU'YA EĞİTİM ÜSSÜ KURACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
daha 10 yıl önce esamesi okunmuyordu.. şimdi her yerde thk adı geçiyo.. üniversite kuruyormuş.. Ben thk dan yamaçparaşütü eğitimi aldım. ne bir tanıdıpım var ne bir torpilim. babam asgari ücretle çalışan bir adam. Bana uçmayı öğreten bir thk var.. bu yorumların hiçbiri haketmiyor. çok üzüldüm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Seymen Köyü Muhtarı Kenan FİDAN ,Av.Ayhan CİVAN ve Ben Muzaffer İŞLEYEN ile görüşebilirsiniz.Rayiç bedeli ödedikten sonra arazi işi halledilir.Yalnız Çorlu havaalanına yapılacak demiryolu hangi güzargahtan geçecek arazi alırken dikkat edilmesi en önemli konu!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
1982 yilinda T.H.K. ile ilk tanistigimda bu torpillerde o zaman vardi. Beni parasüte kakaladilar. gariban ve kimsem olmadigi icin.Planörü istedim onada hayir dediler. 2 Havaci albay cocugunuda direk ucus okuluna aldilar. ikiside simdi havayollarinda. Orada dönem dolaplar ozamanda vardi. Bunlar yeni degil. O zamanki ucus okulu müdürü Sadik sindel, oglunu cocukken kucagina alir ,ucmayi ögretirdi.Bizide ucaklarin yanina bile yaklastirmazlardi.Sindelin oglu nemi oldu.Sizce ne olabilir ??? Bu kurumun her tarafindan koku geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Atatürkümüzün kurdugu bu kurum artik PARALI ve TORPILLIlerin hüküm sürdügü bir yer haline gelmistir. T.H.K. genel baskanligi agzina kadar personel dolu.Gidinde odalara bir bakin.. Herkes internette aksama kadar.Bu kurumu bu hale getirenlere yaziklar olsun. Size degil fitre zekat,kokmus corabimi bile vermem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000