14 Şubat 2013, Perşembe 08:56:40

THK BAŞKANI'NDAN KAZA AÇIKLAMASI

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım, Mersin'de önceki gün meydana gelen kazada, THK'ya ait eğitim uçağının inişi sırasında enerji nakil hattlarına çarparak düştüğünü açıkladı.
  • yazdığım yorumu dikkatlice okuyun.sacma sapan yorum yapan isimsiz olduğu için ben dahil yorumculara sesleniyorum.1-kazada adana ve incirlik kuleden kesinlikle arıza var iniyoruz diye bir kayıt gelmemiş duyuru yapılmamıştır.arıza kesinlikle yoktur.2-kaza,mecburi iniş çalışmasında olmuştur.canlı şahit olayı yaşayan canlı kurtulan seyit isimli pilot bilmektedir.3-mecburi iniş calışmasında pilot arkma sapan yazıp kafa bulandırmayın.adaşımız,belki tam flap koyup alçaldıysa ve o alcalışta gaz verip cıkışta gec kaldığı için görmed.ğ.nden gerilim tellerine takılarak kazaya neden olmuştur.bu kesin olarak böyledir.
  • Pilot alcak uctuysa disiplinsizlik, motor durdu ve indiremediyse tecrubesizlik. Baska bir tipte binlerce saat ucusa sahip olmak, her tipte tecrubeli olmak anlamina gelmez. "Hele tayyarenin kraliyla uctuk bunlar ucurtma" zihniyetinde olan cok kimseler yanginda ilaclamada ve kucumsedikleri ucurtmalarda öldü. Deyin ki hersey 10 numara! Sansizlik, kader, takdir-i Ilahi. Baska meslek gruplarindan insanlar ölüyorda havacilik yapanlar, pilotlar hic ölmeyecek mi? Arkadaslarimiz sebebi her ne ise bir is kazasi gecirmis ve biri hakkin rahmetine kavusmustur, mekani cennet olsun.. Onu - bunu suclamanin,ne alemi var. Ucakta motor durmayacak diye bir garanti mi var. Herseyi bakim, yonetim halledecekse pilot ne ise yariyor. E cani kiymeyli olanda baska bir is yapsin.
  • osman efendi ucak emercensi deklare ediyoru arızadan dolayı , kayıtları bi dinle istersen , mecburi inis sırasında tele takılıyor. Ucaklarına adam gibi bakım yapılmıyor. Yeni ucak diyosun ama bakamazsan neye yarar yeni eski olması
  • thk iyi yönetilmiyor osman paşa

Eğitim uçağının düşmesi sonucu öğretmen pilotun hayatını kaybettiğini, öğrenci pilotun ise hafif yaralandığını söyleyen Yıldırım, "Kazanın uçak bakımsız olduğu için meydana geldiği" yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. 

THK Başkanı Osman Yıldırım, "Bu uçakları 2010- 2011 yıllarında aldık. Şu anda dünyada pilotaj eğitiminde kullanılan en yeni ve en iyi uçaklar. THK bünyesinde 20 yeni uçağımız var. Çok bakımlılar" diye konuştu.

Yıldırım, "Enerji nakil hatlarında turuncu toplar vardır. Bu toplar pilotların dikkatini çeker ama bunu bizim arkadaşlarımız herhalde fark edemediler diye düşünüyoruz" dedi. 

THK BAŞKANI'NDAN KAZA AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

yabancı pilot ~ 5 yıl önce
yazdığım yorumu dikkatlice okuyun.sacma sapan yorum yapan isimsiz olduğu için ben dahil yorumculara sesleniyorum.1-kazada adana ve incirlik kuleden kesinlikle arıza var iniyoruz diye bir kayıt gelmemiş duyuru yapılmamıştır.arıza kesinlikle yoktur.2-kaza,mecburi iniş çalışmasında olmuştur.canlı şahit olayı yaşayan canlı kurtulan seyit isimli pilot bilmektedir.3-mecburi iniş calışmasında pilot arkma sapan yazıp kafa bulandırmayın.adaşımız,belki tam flap koyup alçaldıysa ve o alcalışta gaz verip cıkışta gec kaldığı için görmed.ğ.nden gerilim tellerine takılarak kazaya neden olmuştur.bu kesin olarak böyledir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Pilot alcak uctuysa disiplinsizlik, motor durdu ve indiremediyse tecrubesizlik. Baska bir tipte binlerce saat ucusa sahip olmak, her tipte tecrubeli olmak anlamina gelmez. "Hele tayyarenin kraliyla uctuk bunlar ucurtma" zihniyetinde olan cok kimseler yanginda ilaclamada ve kucumsedikleri ucurtmalarda öldü. Deyin ki hersey 10 numara! Sansizlik, kader, takdir-i Ilahi. Baska meslek gruplarindan insanlar ölüyorda havacilik yapanlar, pilotlar hic ölmeyecek mi? Arkadaslarimiz sebebi her ne ise bir is kazasi gecirmis ve biri hakkin rahmetine kavusmustur, mekani cennet olsun.. Onu - bunu suclamanin,ne alemi var. Ucakta motor durmayacak diye bir garanti mi var. Herseyi bakim, yonetim halledecekse pilot ne ise yariyor. E cani kiymeyli olanda baska bir is yapsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
roger ~ 5 yıl önce
osman efendi ucak emercensi deklare ediyoru arızadan dolayı , kayıtları bi dinle istersen , mecburi inis sırasında tele takılıyor. Ucaklarına adam gibi bakım yapılmıyor. Yeni ucak diyosun ama bakamazsan neye yarar yeni eski olması

Yanıtla

Kalan karakter 1000
geç bunları paşa ~ 5 yıl önce
thk iyi yönetilmiyor osman paşa

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000