24 Ekim 2012, Çarşamba 09:31:22

THK BAŞKANI YILDIRIM "BAŞKAN YARDIMCISI" OLDU

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım, Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) başkan yardımcılığına seçildi. Ayrıca iki Türk sporcuya dünyanın en saygın havacılık ödüllerinden Paul Tissander Diploması verildi.
  • tipik thk klasiği.yaptığı hangi iş düzgün ki?
  • KOSKOCANANNNN FAI TOPLANTISINDA GÜNLERCE GÖRÜŞMELER YAPILDI.HANGİ KONULARDA? TOPLANTI NEREDE YAPILDI TÜRKİYEDE DEĞİLMİ PEKİ SPORTİF HAVACILIKTAN SORUMLU BAKANLIK ALT BİRİMİ THSF ORADA MI İDİ? KOCA FAI T.C DEVLET KURULUŞUNDAN HABERSİZ NASIL YAPTI BU TOPLANTIYI? BURASI BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TOPRAĞIMI TÜRKİYEMİ? PEKİ BAKANLIK BÜROKRATLARINDAN KİMSE VARMI İDİ ? BIRAKIN BAKANIN KENDİSİNİ.PEKİ BU DEVLET YETKİLİLERİNE RESMİ DAVET GÖNDERİLDİMİ ? NEZAKETENDE OLSA. KAÇ KİŞİ ORADA İDİ ? BASININ NEDEN HABERİ YOK ? DA SADECE DOĞAN HABER AJANSI ORADA SADECE ONLARMI HASSAS HAVACILIĞA ? TOPLANTI FATURASI FAININ Mİ THK NIN MI? BAKIN BAŞKAN BİLE ŞOKE OLMUŞ NE MUHTEŞEM TOPLANTI DEMİŞ , EĞER BÖYLE İSE DİĞER FAI TOPLANTILARI YER ALTINDA MI YAPILMIŞ? BU TOPLANTI ORGANİZASYONU İLE TÜRKİYE NE KAZANMIŞ? + - X = 0
  • Haluk ve Arif Hocalarımı tebrik ederim.
  • Bu adam cesitli donemlerde fai baskanindan sonra ikinci adammis gibi lanse etti kendini be hala millet bunu yemekte. FAI nin web sitesine girip bakmak kimsenin aklina gelmiyor. Tum fai uyesi ulkeler zaten vice president olarak geciyor ozel bir durum yok. Asil ilginci Turk havacilik camisonda bu vasofsiz sportif havaci emekli generali kim bu makama oturtuyor? Biz yeterince saygin ve taninmis havaciya sahip bir toplumuz jet pilotu lazim degil. Ne hocalarimiz var parasutcu, planorcu, yelkenatci, model ucakci. Bu general kim? Zubuk!

Türk Hava Kurumu’nun ev sahipliğinde 16-22 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen “106. FAI Genel Konferansı” dünya sivil havacılığına yön veren 100 ülkeden 130 ülke başkanını ve üst düzey isimlerini bir araya getirdi. Antalya’da gerçekleştirilen toplantıda dünya sivil havacılığı ile ilgili çok önemli konular karara bağlandı. Havacılık alanında yapılacak düzenlemeler, sivil ve uzay havacılığının gelişimi için yapılması gereken ARGE çalışmaları, ülkenin hava sahası kullanımlarının yenilenmesi, hava sporlarının gelişimi gibi önemli konular masaya yatırıldı.

Dünya havacılık otoritelerinin katıldığı konferansta FAI Başkanlığı görevine tekrar seçilen John Grubbström 106. FAI Genel Konferansı’nın önemine değinerek, “Böyle büyük bir konferansın Türkiye’de yapılmasından dolayı çok mutluyum. Şu ana kadar birçok ülkede birbirinden güzel organizasyonlar gerçekleştirdik. Ancak Türkiye’deki kadar misafirperver, hoşgörülü ve mükemmel denebilecek kadar iyi bir organizasyonla ilk defa karşılaştık. Şu aşamadan sonra FAI olarak Türkiye’ye çok daha fazla önem göstereceğiz” dedi.

Grubbström, Türkiye’yi FAI’de temsil eden Türk Hava Kurumu’nun 6 olan oy hakkının 10’a çıkarıldığını ifade etti.

Amatör-sportif havacılık faaliyetlerinin Türkiye’deki öncüsü olan Türk Hava Kurumu’nun gerçekleştirdiği konferansta Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Yıldırım, FAI başkan yardımcılığına seçildi. Konferans kapsamında düzenlenen ödül törenine Türk sporcular damgasını vurdu. Türk Hava Kurumu Yelkenkanat Pilotu Haluk Özil ve THK sporcularından Arif Kemal Buhara dünyanın en önemli havacılık ödüllerinden olan ‘Paul Tissander’ Diploması almaya hak kazandı.

Konferans kapsamında THK tarafından hazırlanan 81 ilden 170 fotoğrafın yer aldığı ‘Gökyüzünden Türkiye Manzaraları’ sergisi etkinlik boyunca katılımcıların beğenisine sunuldu. 

THK BAŞKANI YILDIRIM "BAŞKAN YARDIMCISI" OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
tipik thk klasiği.yaptığı hangi iş düzgün ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DEVLET KURUMLARINDAN HABER VARMI ~ 6 yıl önce
KOSKOCANANNNN FAI TOPLANTISINDA GÜNLERCE GÖRÜŞMELER YAPILDI.HANGİ KONULARDA? TOPLANTI NEREDE YAPILDI TÜRKİYEDE DEĞİLMİ PEKİ SPORTİF HAVACILIKTAN SORUMLU BAKANLIK ALT BİRİMİ THSF ORADA MI İDİ? KOCA FAI T.C DEVLET KURULUŞUNDAN HABERSİZ NASIL YAPTI BU TOPLANTIYI? BURASI BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TOPRAĞIMI TÜRKİYEMİ? PEKİ BAKANLIK BÜROKRATLARINDAN KİMSE VARMI İDİ ? BIRAKIN BAKANIN KENDİSİNİ.PEKİ BU DEVLET YETKİLİLERİNE RESMİ DAVET GÖNDERİLDİMİ ? NEZAKETENDE OLSA. KAÇ KİŞİ ORADA İDİ ? BASININ NEDEN HABERİ YOK ? DA SADECE DOĞAN HABER AJANSI ORADA SADECE ONLARMI HASSAS HAVACILIĞA ? TOPLANTI FATURASI FAININ Mİ THK NIN MI? BAKIN BAŞKAN BİLE ŞOKE OLMUŞ NE MUHTEŞEM TOPLANTI DEMİŞ , EĞER BÖYLE İSE DİĞER FAI TOPLANTILARI YER ALTINDA MI YAPILMIŞ? BU TOPLANTI ORGANİZASYONU İLE TÜRKİYE NE KAZANMIŞ? + - X = 0

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik, ~ 5 yıl önce
THSF'nin başvurularına FAI'nin vermiş olduğu cevapları bilgi edinme kanunu kapsamında THSF'den istersen cevabını alırsın neden THSF'nin davet edilmediğini.
Kuşadasından ~ 6 yıl önce
Haluk ve Arif Hocalarımı tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hala milletimiz yiyiyor bunu ~ 6 yıl önce
Bu adam cesitli donemlerde fai baskanindan sonra ikinci adammis gibi lanse etti kendini be hala millet bunu yemekte. FAI nin web sitesine girip bakmak kimsenin aklina gelmiyor. Tum fai uyesi ulkeler zaten vice president olarak geciyor ozel bir durum yok. Asil ilginci Turk havacilik camisonda bu vasofsiz sportif havaci emekli generali kim bu makama oturtuyor? Biz yeterince saygin ve taninmis havaciya sahip bir toplumuz jet pilotu lazim degil. Ne hocalarimiz var parasutcu, planorcu, yelkenatci, model ucakci. Bu general kim? Zubuk!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
soruyorum ~ 5 yıl önce
Model ve Yamaçparüşütü ayrı tutarak söylüyorum. Hocalarda pek hoca değil spor kodunu bilmez, yarışma denin kaçarlar, kendi branşında bile kaç alt branşta yarışma yapıldığını bilmezler. T-10'la adam atalım, planörle pist turu atalım hayatları bu olmuş.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000