13 Temmuz 2011, Çarşamba 12:05:32

SKANDAL... SİLAHLI DANIŞMAN KİMİ, NEDEN TEHDİT ETTİ?

Türk Hava Kurumu’nda Genel Başkan Osman Yıldırım’ın Danışmanı olduğunu iddia eden Tayfun Pehlül Akbıyık’ın kendisini tehdit ettiğini söyleyen Anka Havacıılık Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Sarıkaya, savcılığa suç duyurusunda bulundu. İşte THK ile Anka arasındaki kavganın ayrıntıları...
  • pehlül at ismi mi
  • THK bizim bildiğimiz nezih seçkin kurum olmaktan çıkmış, habere göre kabadayıların yeri olmuş. Artık bütün bunların hesabını vermelidirler. T.C. savcıları THK' da dönen dolaplara kayıtsız kalmayacaklardır.
  • derhal bu asker hegomonyasına son verilmeli yoksa thk şuan olduğu gibi çağ dışı kalmaya mahkumdur
  • Her ikisini de tanımıyorum. Tayfun'un Vedat'a telefonda belindeki silahı nasıl gösterebildiğini merak ediyorum. Görüntülü telefon, 3G? Yoksa hafif bir paranoya mı, senaryo mu? Bence bu iş insani değil ticari bir olay. Canı bilmem ama mal varlığının tehlikede olması normal. Ticaret böyle birşey işte. İnsan yediği kaba pislememeli.
İtalya’da üretilen Technam model uçakların Türkiye distribütörlüğünü almak isteyen Anka Havacılık ile Türk Hava Kurumu birbirine düştü. İşte yargıya taşınan kavganın ayrıntıları...

Technam model uçakların Türkiye’deki temsilciliğini almak isteyen Anka Havacılık, uzun süren görüşmelerden sonra İtalyan firma ile anlaşma sağladı. Ancak Türk Hava Kurumu, İtalyan Technam firmasına çok sayıda uçak satın alma vaadinde bulundu ve karşılığında Technam uçaklarının Türkiye temsilciliğinin Anka Havacılık’a değil kendilerine verilmesini istedi.
 
Bunun üzerine Anka Havacılık, bu uçakları uçurma yetkisi ve pilotu bulunmayan Türk Hava Kurumu’na başvururak Technam uçaklarının Türkiye temsilciliği ısrarından vazgeçilmesini istedi. Ancak Anka’nın bu girişimi THK tarafından cevap bulmadı. Türk Hava Kurumu, iki hafta önce Hürriyet Gazetesi’ne ilan vererek Türkiye’ye getirilişi 75 bin euro’ya mal olan uçakları 60 bin euro’ya satacağını duyurdu.
 
15 yıl Türk Hava Kurumu’na hizmet verdikten sonra kurumla yollarını ayıran Anka Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Sarıkaya, özel sektörün önünü kesmek olarak nitelediği olaylarla başa çıkmaya çalışırken bir kaç hafta önce gece geç saatlerde THK Genel Başkanı Osman Yıldırım’ın danışmanı olduğunu söyleyen Tayfun Pehlül Akbıyık adlı kişi tarafından aranarak tehdit edildiğini öne sürdü.  Sarıkaya, bununla ilgili olarak 1 Temmuz’da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Vedat Sarıkaya, savcılığa sunduğu şikayet dilekçesinde kendisini arayarak tehdit eden Tayfun Behlül Akbıyık’ın, kurum içerisinde kendisi ile ilgili çalışanları toplayarak sorguya aldığını ve toplantılara belinde silahla katıldığını iddia etti. 
 
Vedat Sarıkaya, savcılığa verdiği dilekçede THK ile yaşanan sürtüşme dolayısıyla can ve mal varlığının tehlike altında olduğunu da vurguladı. Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma devam ediyor.

©AirportHaber Özel
SKANDAL... SİLAHLI DANIŞMAN KİMİ, NEDEN TEHDİT ETTİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

Misafir ~ 7 yıl önce
pehlül at ismi mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THK bizim bildiğimiz nezih seçkin kurum olmaktan çıkmış, habere göre kabadayıların yeri olmuş. Artık bütün bunların hesabını vermelidirler. T.C. savcıları THK' da dönen dolaplara kayıtsız kalmayacaklardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
derhal bu asker hegomonyasına son verilmeli yoksa thk şuan olduğu gibi çağ dışı kalmaya mahkumdur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Her ikisini de tanımıyorum. Tayfun'un Vedat'a telefonda belindeki silahı nasıl gösterebildiğini merak ediyorum. Görüntülü telefon, 3G? Yoksa hafif bir paranoya mı, senaryo mu? Bence bu iş insani değil ticari bir olay. Canı bilmem ama mal varlığının tehlikede olması normal. Ticaret böyle birşey işte. İnsan yediği kaba pislememeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK asigi ~ 4 yıl önce
Ulan sen resmen Vedat'i tehdit ediyorsun be. Sen Turkiye'yi Texas mi sandin cesur yurek? Kimsin sen?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000