20 Ekim 2015, Salı 10:15:03

Rektör Toprak karara uymuyor!

Türk Hava Kurumu Üniversitesi rektörlüğüne vekaleten atanan Metin Toprak, geçtiğimiz hafta mütevelli heyeti tarafından görevden alınmıştı. Ancak göreve getiren mütevelli heyetinin verdiği görevi kabul eden rektör Metin Toprak, görevden alınmayı kabul etmeyerek direniyor.
  • Kriminal mi? Laboratuvar falan yani??? Allah akil fikir versin bunlara... Ve YÖK mü? Sen suna yeni Vakif Yonetmeligini bekliyorum desene! THK uyan! Universiteni almak istiyorlar elinden! Ve bunun vebali, bu adami getirenlerdedir! Kursat Pasam bir tek sana guveniyoruz!
  • Öyle yada böyle. Mütevelli Heyet seni istemiyor (ki sonuna kadar haklılar, ortak iş yapılacak bir şahsiyet değilsin) bu neyin ısrarıdır? Nerde kaldı onur ve gurur? Ha görünenin dışında farklı olayların varsa (ki durum bunu gösteriyor) hakkı olan herkes adına hakkımızı helal etmiyoruz sana. O altına araba verip gezdirdiklerinin burnundan gelsin.
  • "Görevden alma YÖK onayına tabidir" - THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Toprak: - "Üniversite rektörlüğü görevine başlatma ve görevden alma YÖK onayından sonra olabilir" - "Üniversitede göreve geldiğimde hem sosyal medyaya yansıyan hem de YÖK nezdinde yürütülen bir kısmı kriminal boyuttaki ihlallerle ilgili inceleme başlattık" - "Kendimizi ne yargı yerine koyuyoruz ne de güvenlik gücü. İdare olarak üstümüze düşeni yaparız ve ilgili makamlara iletiriz. Sorumluluğumuzun etik olarak gereği bildiğimiz kadarıyla neyse onu yaparız" ANKARA (AA) - ARİFE YILDIZ ÜNAL - Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Toprak, rektörlük görevinden alındığı iddialarıyla ilgili, "Üniversite rektörlüğü görevine başlatma ve görevden alma YÖK onayından sonra olabilir" dedi.
  • THK nın bu paşalardan çektiği nedir böyle. Askeriyedeki saltanatları bitti şimdide kurumu bitirecekler. Sülük gibiler her taşın altından çıkıyolar. Siz üniversiteden ne anlarsınız. Kaldıki 30 yıldır teroristlerle başedemeyenler burada paşalık yapıyolar. Yazıklar olsun.....

Türk Hava Kurumu Üniversitesi rektörlüğüne vekaleten atanan Metin Toprak, geçtiğimiz hafta mütevelli heyeti tarafından görevden alınmıştı. Ancak göreve getiren mütevelli heyetinin verdiği görevi kabul eden rektör Metin Toprak, görevden alınmayı kabul etmeyerek direniyor.

Türk Hava Kurumu rektörü Metin Toprak görevden alınmasına rağmen koltuğuna sımsıkı sarıldı. Halen üniversiteyi terk etmeyen Metin Toprak, “gitmem de gitmem” diyor.

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı’na Kürşat Atılgan’ın seçilmesinin ardından üniversite mütevelli heyetinin toplanarak yeni genel başkana kendi çalışma ekibini kurması için ilk olarak rektör Metin Toprak’ı görevden almıştı.

Ancak Metin Toprak, kararın kendisine tebliğ edilmesine rağmen koltuğu bırakmamak için direndiği belirtiliyor. Vakıf üniversitelerinde mütevelli heyet tarafından atanan ve aynı heyet tarafından görevden alınan rektörün görevi bırakması gerekirken THK üniversitesinde durumlar çok farklı şekilde gelişiyor.

Görevi bırakmamak için istenmediği yerde kalmaya çalışan Metin Toprak, YÖK nezdinde girişimlerde bulunduğu ve kalmak için direndiği öğrenildi.

THK rektörlüğüne gelir gelmez çok sayıda iddia ile gündeme gelen Metin Toprak, zorla ifade almak, mobbing yapmak, sorgu odaları kurmak gibi iddialarla eleştiriliyordu.

Koltuğuna sımsıkı sarılan Metin Toprak’ın rektörlüğe atandıkta sonra da çok sayıda personel alarak THK üniversitesinin zaten bozuk olan bütçesine yeni delikler açtığı da kaydediliyor.

Öğrenciler ve öğretim görevlileri arasında da kaosa neden olan bu gelişmelerin ne zaman sona ereceği merak edilirken, mütevelli heyeti ve THK yönetim kurulunda nasıl değerlendirileceği de bir başka merak konusu oldu.

Öte yandan yarın toplanacağı öğrenilen THK’nın yeni yönetiminin de bu konuyu ele alacağı ifade edildi.

©Airporthaber.com

Rektör Toprak karara uymuyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (83)

Uyan ~ 3 yıl önce
Kriminal mi? Laboratuvar falan yani??? Allah akil fikir versin bunlara... Ve YÖK mü? Sen suna yeni Vakif Yonetmeligini bekliyorum desene! THK uyan! Universiteni almak istiyorlar elinden! Ve bunun vebali, bu adami getirenlerdedir! Kursat Pasam bir tek sana guveniyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekler'e ~ 3 yıl önce
Öyle yada böyle. Mütevelli Heyet seni istemiyor (ki sonuna kadar haklılar, ortak iş yapılacak bir şahsiyet değilsin) bu neyin ısrarıdır? Nerde kaldı onur ve gurur? Ha görünenin dışında farklı olayların varsa (ki durum bunu gösteriyor) hakkı olan herkes adına hakkımızı helal etmiyoruz sana. O altına araba verip gezdirdiklerinin burnundan gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekler ~ 3 yıl önce
"Görevden alma YÖK onayına tabidir" - THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Toprak: - "Üniversite rektörlüğü görevine başlatma ve görevden alma YÖK onayından sonra olabilir" - "Üniversitede göreve geldiğimde hem sosyal medyaya yansıyan hem de YÖK nezdinde yürütülen bir kısmı kriminal boyuttaki ihlallerle ilgili inceleme başlattık" - "Kendimizi ne yargı yerine koyuyoruz ne de güvenlik gücü. İdare olarak üstümüze düşeni yaparız ve ilgili makamlara iletiriz. Sorumluluğumuzun etik olarak gereği bildiğimiz kadarıyla neyse onu yaparız" ANKARA (AA) - ARİFE YILDIZ ÜNAL - Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Toprak, rektörlük görevinden alındığı iddialarıyla ilgili, "Üniversite rektörlüğü görevine başlatma ve görevden alma YÖK onayından sonra olabilir" dedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
neye yararki ~ 3 yıl önce
THK nın bu paşalardan çektiği nedir böyle. Askeriyedeki saltanatları bitti şimdide kurumu bitirecekler. Sülük gibiler her taşın altından çıkıyolar. Siz üniversiteden ne anlarsınız. Kaldıki 30 yıldır teroristlerle başedemeyenler burada paşalık yapıyolar. Yazıklar olsun.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000