20 Mart 2012, Salı 09:15:26

PİLOTLARA KONTROLLER SIKLAŞTIRILIYOR

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde dünyanın en iyi yamaç paraşütü pistleri arasında gösterilen Babadağ'da, geçen yılki kazalarda 3 kişinin ölmesi, 4 kişinin yaralanmasının ardından sertifikası ve lisansı bulunmayan pilotların uçuşuna izin verilmeyecek.
  • e gunaydin...
  • Geçtiğimiz yıl, gerçekleşen kazaların pilotlarının tamamı THK sertifikalı Pilotlardı zaten. Gördükkü birşey değişmiyor. Türkiyede zaten yaygın olmayan bu sporu boğmaktan başka bişi değil. mentaliteyi değiştirmek gerek önce...
  • THK eğitmen pilotları gelsin de onlara önce ben sertifika vereyim!!! Tabii testi geçebilirlerse!!!
  • yamaç paraşütünde single ve tandem de bır yamaçtan uçuş olur, atlama olmaz. yanı haberde bıle yanlıslık var. (atlayıs sadece uçaktan vb yerlerden serbest atlayısla geceklesır)
Bunun için Türk Hava Kurumu (THK) tarafından Ölüdeniz Kumburnu'nda uçuş kontrol noktası oluşturuluyor.

1 Mayıs'tan itibaren Babadağ'dan 'single' (tekli) ya da 'tandem' (pilotla ikili) atlayış yapacakların bu kontrol noktasına başvurması zorunlu hale gelecek.

Kontrol noktasına başvuran pilotlardan sertifika ve lisansı olmayanların 1900 rakımlı Babadağ'dan atlayış yapmasına izin verilmeyecek. Bu denetimlerle birlikte paraşüt kazalarının önüne geçilmesi hedeflenirken, pilotlara yönelik kontroller de sıkılaştırılacak.
PİLOTLARA KONTROLLER SIKLAŞTIRILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 6 yıl önce
e gunaydin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Geçtiğimiz yıl, gerçekleşen kazaların pilotlarının tamamı THK sertifikalı Pilotlardı zaten. Gördükkü birşey değişmiyor. Türkiyede zaten yaygın olmayan bu sporu boğmaktan başka bişi değil. mentaliteyi değiştirmek gerek önce...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
THK eğitmen pilotları gelsin de onlara önce ben sertifika vereyim!!! Tabii testi geçebilirlerse!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yamaç paraşütünde single ve tandem de bır yamaçtan uçuş olur, atlama olmaz. yanı haberde bıle yanlıslık var. (atlayıs sadece uçaktan vb yerlerden serbest atlayısla geceklesır)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000