06 Aralık 2014, Cumartesi 09:18:10

OSMAN YILDIRIM'IN TÜM MALVARLIĞINA TEDBİR KONULDU

120 milyon dolarlık ihale soruşturması kapsamında, “rüşvet almak, vermek, suçtan kaynaklanan mal varlığını aklamak” suçlamasıyla tutuklanan, Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım’ın tüm mal varlığına savcılığın talebi üzerine mahkeme tarafından “tedbir” konuldu.
  • THK Bir ciftliktir kimlerinmi . 1.YILDIRIM 2.HANEDAN 3.TOP ve diger soy ismi benzerligi olanların ciftligidir.
  • Atatürk: - Demek mesele bu... Bir kuruşun hesabı seni bu kadar üzdü... Haklısın... Kırk para (bir kuruş) günün birinde 40 lira, 40 lira da 400 lira olur... Bu da giderek büyür halkın ağzında... Cumhuriyet'i kurarken böyle bir kuruşlara çok ihtiyacımız oldu.. Peki ne yaptın sonunda? İnönü: - Memurları seferber ettim... Ve bir kuruşun yanlışlıkla başka bir hesaba geçirildiğini bulup, çıkarttırdım... Bizim milletimiz cömerttir, elindekini, avucundakini verir... Ama verdiğinin doğru, dürüst yerlere harcandığını görmek ister... Buna inanmak ister. Atatürk'ün "manevi kızı" Sabiha Gökçen anlatıyor (Atatürk'ün İzinde Bir Ömür Böyle Geçti-Türk Hava Kurumu Yayını- 1982)
  • ismet İnönü bir gün yorgun ve sinirli bir halde Çankaya'ya çıkıyor. Kahveden sonra Atatürk soruyor: - Hayrola İsmet?.. Sende bir fevkaladelik var bugün... Ne oldu?.. Neye sinirlendin? - Türk Hava Kurumu'nun toplantısı vardı da... - Eee, ne olmuş varsa?... - Fuat beyi (THK Başkanı) epey terlettim... İstifaya falan kalktı. - Çalışkan çocuktur Fuat... Kurumu da iyi yönetiyor. - Bunlara bir diyeceğim yok... Fakat canımı sıkan bir şey oldu. - Neymiş o? - Hesaplarda bir kuruş oynuyor. - Bir kuruş. İnönü: - Daha önceki toplantıda dikkatimi çekmişti... Bu bir kuruşun nereye gittiğini öğrensinler diye talimat vermiştim. Bulamamışlar... Fuat beyin hassasiyetini anlıyorum... Ama milletimiz ondan daha hassastır... Verdiği paranın nereye gittiğini mutlaka bilmek ister... İstifa bu gibi hallerde en kolay çıkar yoldur... Ama kimseyi rahatlatmaz... Hatta söylentilere bile sebep olur.
  • Balık baştan kokar. Bu ülkede o kadar çok hırsız varki, en tepelerde hemde.

120 milyon dolarlık ihale soruşturması kapsamında, “rüşvet almak, vermek, suçtan kaynaklanan mal varlığını aklamak” suçlamasıyla tutuklanan, Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım’ın tüm mal varlığına savcılığın talebi üzerine mahkeme tarafından “tedbir” konuldu.

Soruşturmayı yürütün Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Ali Alper Saylan, “MASAK raporunu delil göstererek” nöbetçi mahkemeden Osman Yıldırım’ın banka hesaplarına, Akyurt’ta bulunan arazilerine ve diğer mal varlıklarına tedbir konulmasını talep etti. Savcılığın talebini değerlendiren Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi Yıldırım’a ait tüm mal varlığına “tedbir” konulması yönünde karar verdi.

Yıldırım mahkemede 50 bin lira aylık gelir beyan ederken, oğlu Emre Yıldırım ise 10 bin lira geliri olduğunu söylemiş; rüşvet parası olduğu iddia edilen 1 milyon lira için de “Danışmanlık ücreti olarak aldım” demişti.

Soruşturma kapsamında Osman Yıldırım, oğlu Emre Yıldırım, Hakan Azemoğlu, İrfan Yıldız ve Şafak Şimşek tutuklanmıştı. Yıldırım’ın yasa dışı yollardan elde ettiği paraları gayrimenkule yatırdığı iddiası MASAK raporuna da yansımıştı. Rapora giren tapu kayıtlarına göre Yıldırım’ın 2001 ila 2008 tarihleri arasında üzerinde sadece 8 parça gayrimenkul bulunurken, THK Genel Başkanı olduğu 2009 ila 2013 yılları arasında gayrimenkul sayısını 41’e çıkarmıştı. Savcılık Akyurt ilçesinde bulunan bu arsalara da “tedbir” koydurdu. (Hürriyet)

OSMAN YILDIRIM'IN TÜM MALVARLIĞINA TEDBİR KONULDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

nostalji ~ 3 yıl önce
THK Bir ciftliktir kimlerinmi . 1.YILDIRIM 2.HANEDAN 3.TOP ve diger soy ismi benzerligi olanların ciftligidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mormenekşe ~ 3 yıl önce
Atatürk: - Demek mesele bu... Bir kuruşun hesabı seni bu kadar üzdü... Haklısın... Kırk para (bir kuruş) günün birinde 40 lira, 40 lira da 400 lira olur... Bu da giderek büyür halkın ağzında... Cumhuriyet'i kurarken böyle bir kuruşlara çok ihtiyacımız oldu.. Peki ne yaptın sonunda? İnönü: - Memurları seferber ettim... Ve bir kuruşun yanlışlıkla başka bir hesaba geçirildiğini bulup, çıkarttırdım... Bizim milletimiz cömerttir, elindekini, avucundakini verir... Ama verdiğinin doğru, dürüst yerlere harcandığını görmek ister... Buna inanmak ister. Atatürk'ün "manevi kızı" Sabiha Gökçen anlatıyor (Atatürk'ün İzinde Bir Ömür Böyle Geçti-Türk Hava Kurumu Yayını- 1982)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mormenekşe ~ 3 yıl önce
ismet İnönü bir gün yorgun ve sinirli bir halde Çankaya'ya çıkıyor. Kahveden sonra Atatürk soruyor: - Hayrola İsmet?.. Sende bir fevkaladelik var bugün... Ne oldu?.. Neye sinirlendin? - Türk Hava Kurumu'nun toplantısı vardı da... - Eee, ne olmuş varsa?... - Fuat beyi (THK Başkanı) epey terlettim... İstifaya falan kalktı. - Çalışkan çocuktur Fuat... Kurumu da iyi yönetiyor. - Bunlara bir diyeceğim yok... Fakat canımı sıkan bir şey oldu. - Neymiş o? - Hesaplarda bir kuruş oynuyor. - Bir kuruş. İnönü: - Daha önceki toplantıda dikkatimi çekmişti... Bu bir kuruşun nereye gittiğini öğrensinler diye talimat vermiştim. Bulamamışlar... Fuat beyin hassasiyetini anlıyorum... Ama milletimiz ondan daha hassastır... Verdiği paranın nereye gittiğini mutlaka bilmek ister... İstifa bu gibi hallerde en kolay çıkar yoldur... Ama kimseyi rahatlatmaz... Hatta söylentilere bile sebep olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Balık baştan kokar. Bu ülkede o kadar çok hırsız varki, en tepelerde hemde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000