13 Ocak 2015, Salı 11:10:53

ONUR HAVAYOLLARI’NIN YÜZDE 51’İ ARTIK ONUN OLDU

Onur Havayolları’nda yeniden Cankut Bagana dönemi başladı. Yılların havacısı Bagana, şirketin yüzde kaçlık hissesini devraldı?
  • Umarım gerçekten kalkınır ve sektöründe öncü bir şirket haline gelir. Eğer Cankut Bey biraz olsun yönetmekten anlıyorsa, içeride şirkete kambur olan, gelişmesine engel olan o kadar çok yağcı var bunları gönderir ve genç dinamik bir insan kaynağı ile yoluna devam eder. Zira bir birinin tanıdığı olup şirkette çalışan ve vizyonsuz insan çok. Öncelikle personel ve bilgi işlem departmanının başına yetenekli, vizyona sahip ve adil insanlar gelirse bu şirket alır yürür.
  • Çöplükte kalite olmaz..
  • bu yönetimden hiçbir cacık olmaz hep çalıyorlar allaha nasıl hesap vericeksiniz yukardakiler personel daha çok bekler zammı
  • Once maaşları zamanında yatırmayı öğrenin!!

Onur Havayolları’nda bir kez daha hisse devri yaşandı. Mayıs 2013’te, 250 milyon dolara Kudret Tuncel ile Dubai asıllı İngiliz işadamı Mehdi Shams’a satılan Onur Air, tekrar eski sahibine döndü.

Şirketin yüzde 30’luk hissesine sahip olan işadamı Cankut Bagana,  Mahdi Shams’e sattığı hisselerin yüzde 21’lik bölümünü daha aldı. Böylelikle yüzde 51 hisseye ulaşan Bagana, yönetimdeki çoğunluk hissesini de yeniden eline geçirdi.

Airporthaber’e gelen bilgilere göre, bir süredir Mehdi Shams’ın şirkete hiçbir katkı sağlamadığı ve bütün yükün Cankut Bagana’da olduğu belirtiliyordu. Bagana’nın yakın süreçte şirketin tamamını satın almak için hazırlandığı da kaydedildi.

Filosunda 22 uçak bulunan Onur Havayolları, iç hatlarda 15, dış hatlarda 20 ülkede toplam 80 noktaya operasyon düzenliyor.

THK TALİP OLMUŞTU

Uzun yıllardır sancılı bir satış süreci yaşayan Onur Havayolları, geçtiğimiz aylarda Türk Hava Kurumu tarafından da satın alınmak istenmiş ancak dönemin THK Başkanı Osman Yıldırım şirketi satın almayı başaramamıştı.

©AirportHaber.com

ONUR HAVAYOLLARI’NIN YÜZDE 51’İ ARTIK ONUN OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

Tebrikler ~ 3 yıl önce
Umarım gerçekten kalkınır ve sektöründe öncü bir şirket haline gelir. Eğer Cankut Bey biraz olsun yönetmekten anlıyorsa, içeride şirkete kambur olan, gelişmesine engel olan o kadar çok yağcı var bunları gönderir ve genç dinamik bir insan kaynağı ile yoluna devam eder. Zira bir birinin tanıdığı olup şirkette çalışan ve vizyonsuz insan çok. Öncelikle personel ve bilgi işlem departmanının başına yetenekli, vizyona sahip ve adil insanlar gelirse bu şirket alır yürür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çöpçü... ~ 3 yıl önce
Çöplükte kalite olmaz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pln ~ 3 yıl önce
bu yönetimden hiçbir cacık olmaz hep çalıyorlar allaha nasıl hesap vericeksiniz yukardakiler personel daha çok bekler zammı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Once maaşları zamanında yatırmayı öğrenin!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000