04 Kasım 2014, Salı 09:10:19

NE KADAR TANIDIĞI VARSA HEPSİNİ THK'YA ALMIŞ!

Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım başta olmak üzere çok sayıda kişinin adının karıştığı yolsuzluk iddialarıyla birlikte ortaya yeni detaylar da çıkmaya başladı. Hazırlanan yolsuzluk raporunda Yıldırım'ın yakınlarını THK'da yüksek ücretle işe başlattığı ortaya çıktı.
  • Adam hapiste ve Çakmaklı suçlanıyor. Ama istifa etmeyi düşünmüyor, yönetim kuruluna istifa etmiyor.ustelik kurumda deniliyor ki ay sonunda genel başkan hapisten çıkınca kurumla ilgili islere karar verecek.gercekten kafamı duvarlara vurmak istiyorum.bu nasıl bir zihniyet.lanet olsun kurumu ne hale getirdiler, neler yaptıkları ortaya çıktı. Ama hala içerdikleri bu kelimeyi kullanabiliyor, bu demektir ki kurumda gerçekten liyakat li çalışan yok..Bütün yapılanları onayladı alkış tutanlar var, işte bunlar bu günler için ise alınmış. Cezaevi kapısına gidip en büyük başkan bizim başkan diye alkış lakin, daha sayılacaktır var, belki sizleride daha fazla pay çıkar. .
  • BİR KURUM ÇALIŞANI OLARAK ŞU YAZILANLARI TAKİP EDİYORUM. 13 YILDIR BU KURUMDAYIM KİM GELSE AYNI İL, İLÇEDE ÇALIŞAN PERSONELE 900-1500 ARASI MAAŞ VERİYORLAR KENDİLERİ ANKARADA DEVE YÜKÜYLE MAAŞ ALIYORLAR. BE KARDEŞİM EK İŞ YAPMAYIN DİYOSUNUZ BEN 1.100 TL MAAŞLA NASIL GEÇİNEYİM 3 ÇOCUKLA. BURAYA YAZIP KURUMUN İMAJINI SARSMAK İSTEMEM AMA BİR RAHMETLİ SALİM KAYA EFENDİ VARDI ALLAH BELASINI VERESİCE ÇOK KİŞİNİN HAKKINI YEDİ, ÇOK BEDDUA ALDI BU İŞLERİDE O DÜZENLEMİŞTİR BENCE. BU DÜNYA GELİP GEÇİCİ DEMİYOR KİMSE OYSAKİ ''DÜNYA FANİ, ÖLÜM ANİ.'' BEN SONUNA KADAR KURUMCUYUM AMA GERÇEKTE LAFLA DEĞİL. BİZLERE KURUMCULUĞU ÖĞRETENLER SALİM KAYA BAŞTA OLMAK ÜZERE KURUMUN ALTINA DİNAMİT DÖŞEDİLER. MİLLETE MUHABBET ÇIKTI HERKES YORUM YAZIYOR. ARKADAŞLAR KURUNUN ARASINDA YAŞTA YANIYOR, BU KURUMDA ÇALIŞANLAR HEP DOLANDIRICI, HEP SOLCU, HEP ALKOL KULLANAN KİŞİLER DEĞİL. ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM, VATANINA MİLLETİNE AŞIK BİR TÜRK EVLADIYIM. ŞİMDİ LÜTFEN YORUMLARINIZI ÖZNEL YAPINIZ KURUMU KARALAMAYINIZ.
  • bu kurumda kim varsa kapı önüne bırakmazlar yazık gerçekten....herkes olaylara seyirci kalmış...hepsini temizleyip yeniden yapılanma gerekiyor
  • vicdan rumuzlu okuyucuya: DÜŞÜNCENİZE VE YORUMUNUZA NORMAL ŞARTLARDA KATILIYORUM. ANCAK ŞUNU BİLMENİZ GEREKTİĞİNİ HATIRLATIYORUM. OSMAN YILDIRIMIN KARDEŞLERİ, KAYINBİRADERLERİ VE DİĞER YAKINLARI ÇOK ACIMASIZDILAR. BU ACIMASIZLIKLARINI HALEN DEVAM ETTİRİYORLAR. O KADAR ÇOK İNSANA PSİKOLOJİK BASKILAR UYGULADILAR VE UYGULATTIRDILARKİ SAYISINI BİLMEK MÜMKÜN DEĞİL. YOKSA KİMSE KİMSENİN EKMEĞİYLE NEDEN OYNASIN. KISACASI PERDE ARKASINDA HEPSİ AYRI BİR OSMAN YILDIRIMDI. HER AKŞAM İŞ ÇIKIŞINDA EVİNE GİDİP KAÇ İNSANIN AĞLADIĞINI BİLSEYDİNİZ BÖYLE BİR YORUMU YAZMAZDINIZ.

AirportHaber'in geçtiğimiz 4 Nisan 2014 tarihinde  yani bundan tam 7 ay önce gündeme getirdiği olay Türk Hava Kurumu ile ilgili yürütülen yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili dosyada da yerini aldı. 

Hürriyet Gazetesi'nden Nurettin Kurt'un haberine göre; Türk Hava Kurumu’ndaki (THK) yolsuzluk iddiaları üzerine başlatılan soruşturma dosyasına giren bazı belgelere göre Kurum Genel Başkanı emekli Tümgeneral Osman Yıldırım’ın akraba, kız kardeşi, gelin adayı, baldızı, terzisi ve silah arkadaşlarının da aralarında bulunduğu 109 kişiyi yüksek ücretlerle işe başlattığı ortaya çıktı.

Savcılık dosyasına giren belgelerde söz konusu kişilerle ilgili ayrıntılı maaş listelerine yer verildi. Soruşturma kapsamında oğlu Emre Yıldırım’la birlikte tutuklanan THK Genel Başkanı Osman Yıldırım’ın Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan subay arkadaşı F. V. Y.’i (soruşturma kaphsamında adli kontrol ile serbest bırakıldı) THK’nın yan kuruluşu olan 7 ayrı kurumun sorumlusu ve yöneticisi olarak işe aldığı bildirildi.

KIZKARDEŞ VE BALDIZ DA KURUMDA

Osman Yıldırım’ın Genel Başkan olduğu 2009 yılından itibaren oğlu Emre Yıldırım başta olmak üzere kızkardeşi E.Yıldırım, Kardeşi S. Yıldırım olmak üzere işe başlattığı 109 isimden bazıları şunlar :

“V. Y. ( Kardeşi S. Yıldırım’ın oğlu, THK Üniversitesinde Spor Müdürü) , İ. Yıldırım (Osman Yıldırım’ın Kardeşi Üniversitede yönetici), H. Y. (Pursaklar’da  Sayman), E. Y. (Kızkardeşi), B. Y.  (Yeğeni), N. Ş. (Eniştesi), S. Ş. (Yeğeni), Ö. Ş. (Eniştesi),  E. Ş.(Eniştesi), H. T. (Kayınbiraderi),  İ. T. (Kayınbiraderi, G. C. (Gelini), B. G., (Askerdeki terzisinin birinci oğlu), A. G. (Terzisinin  ikinci  oğlu), Y. Ç.(Terzisinin kardeşinin eşi), R. O.(Askerdeki berberinin kızkardeşi), E. E. (Emekli General arkadaşı), M. K. (Emekli General arkadaşı), V. Y. (Emekli Albay arkadaşı), T. E. (Emekli Albay arkadaşı), V. S. (Emekli Albay arkadaşı), B. Ö. Emekli Astsubay arkadaşı), Ü. A. (Emekli Astsubay arkadaşı), V. K. (Pilot arkadaşının kardeşi), D. G. (Subay arkadaşının eşi), N. G. (Subay arkadaşının eşi), M. S. (İçişleri Bakanlığı’nda Daire Başkanı yakını), S. S. (Emekli albay arkadaşının kızı), S. K. (Lojmanında personel).”

AIRPORTHABER'İN TAM 7 AY ÖNCE KAMUOYUYLA PAYLAŞTIĞI O HABERE ULAŞMAK İÇİN RESME TIKLAYIN

NE KADAR TANIDIĞI VARSA HEPSİNİ THK'YA ALMIŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (89)

emektar thk li ~ 3 yıl önce
Adam hapiste ve Çakmaklı suçlanıyor. Ama istifa etmeyi düşünmüyor, yönetim kuruluna istifa etmiyor.ustelik kurumda deniliyor ki ay sonunda genel başkan hapisten çıkınca kurumla ilgili islere karar verecek.gercekten kafamı duvarlara vurmak istiyorum.bu nasıl bir zihniyet.lanet olsun kurumu ne hale getirdiler, neler yaptıkları ortaya çıktı. Ama hala içerdikleri bu kelimeyi kullanabiliyor, bu demektir ki kurumda gerçekten liyakat li çalışan yok..Bütün yapılanları onayladı alkış tutanlar var, işte bunlar bu günler için ise alınmış. Cezaevi kapısına gidip en büyük başkan bizim başkan diye alkış lakin, daha sayılacaktır var, belki sizleride daha fazla pay çıkar. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALPEREN ~ 3 yıl önce
BİR KURUM ÇALIŞANI OLARAK ŞU YAZILANLARI TAKİP EDİYORUM. 13 YILDIR BU KURUMDAYIM KİM GELSE AYNI İL, İLÇEDE ÇALIŞAN PERSONELE 900-1500 ARASI MAAŞ VERİYORLAR KENDİLERİ ANKARADA DEVE YÜKÜYLE MAAŞ ALIYORLAR. BE KARDEŞİM EK İŞ YAPMAYIN DİYOSUNUZ BEN 1.100 TL MAAŞLA NASIL GEÇİNEYİM 3 ÇOCUKLA. BURAYA YAZIP KURUMUN İMAJINI SARSMAK İSTEMEM AMA BİR RAHMETLİ SALİM KAYA EFENDİ VARDI ALLAH BELASINI VERESİCE ÇOK KİŞİNİN HAKKINI YEDİ, ÇOK BEDDUA ALDI BU İŞLERİDE O DÜZENLEMİŞTİR BENCE. BU DÜNYA GELİP GEÇİCİ DEMİYOR KİMSE OYSAKİ ''DÜNYA FANİ, ÖLÜM ANİ.'' BEN SONUNA KADAR KURUMCUYUM AMA GERÇEKTE LAFLA DEĞİL. BİZLERE KURUMCULUĞU ÖĞRETENLER SALİM KAYA BAŞTA OLMAK ÜZERE KURUMUN ALTINA DİNAMİT DÖŞEDİLER. MİLLETE MUHABBET ÇIKTI HERKES YORUM YAZIYOR. ARKADAŞLAR KURUNUN ARASINDA YAŞTA YANIYOR, BU KURUMDA ÇALIŞANLAR HEP DOLANDIRICI, HEP SOLCU, HEP ALKOL KULLANAN KİŞİLER DEĞİL. ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM, VATANINA MİLLETİNE AŞIK BİR TÜRK EVLADIYIM. ŞİMDİ LÜTFEN YORUMLARINIZI ÖZNEL YAPINIZ KURUMU KARALAMAYINIZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sardb ~ 3 yıl önce
bu kurumda kim varsa kapı önüne bırakmazlar yazık gerçekten....herkes olaylara seyirci kalmış...hepsini temizleyip yeniden yapılanma gerekiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vicdanlı ~ 3 yıl önce
vicdan rumuzlu okuyucuya: DÜŞÜNCENİZE VE YORUMUNUZA NORMAL ŞARTLARDA KATILIYORUM. ANCAK ŞUNU BİLMENİZ GEREKTİĞİNİ HATIRLATIYORUM. OSMAN YILDIRIMIN KARDEŞLERİ, KAYINBİRADERLERİ VE DİĞER YAKINLARI ÇOK ACIMASIZDILAR. BU ACIMASIZLIKLARINI HALEN DEVAM ETTİRİYORLAR. O KADAR ÇOK İNSANA PSİKOLOJİK BASKILAR UYGULADILAR VE UYGULATTIRDILARKİ SAYISINI BİLMEK MÜMKÜN DEĞİL. YOKSA KİMSE KİMSENİN EKMEĞİYLE NEDEN OYNASIN. KISACASI PERDE ARKASINDA HEPSİ AYRI BİR OSMAN YILDIRIMDI. HER AKŞAM İŞ ÇIKIŞINDA EVİNE GİDİP KAÇ İNSANIN AĞLADIĞINI BİLSEYDİNİZ BÖYLE BİR YORUMU YAZMAZDINIZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000