01 Temmuz 2009, Çarşamba 14:53:35

Kürşad Tüzmen pilot oluyor

Yüzme, dalış ve çeşitli amatör sporlardan sonra Türk Hava Kurumu'nda uçuş eğitimi alan eski Bakan Kürşad Tüzmen, lisanslı pilot olacak.
  • para var huzur var ne diyelim bizlere uzaktan bakmak var...
  • KÜRSAT TÜZMENDE BAKANLIKTAN SONRA BASBAKAN PILOTU OLUR HER YERE GIDERLER AMA THK PILOT EGITIMINDE NE KADAR IYI PILOT OLUR BEN BINMEM O UCAGA ALLAH RAHMET EYLESIN :))))
  • şimdi daha iyi oldu ;)
  • Arkadaşlar lütfen THK ya yalaka demeyin cünkü THK yalaka değil THK da bulunan üst düzeydeki kişiler yalaka... "Belki Sayın Tüzmene işler düşer" Tulumda pek yakışmış kasıla kasıla gezer artık Sayın Tüzmen.

Dış Ticaretten Sorumlu eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Türk Hava Kurumu'na bağlı Türk Kuşu Genel Müdürlüğü eğitim tesislerinde 2 aydır pilot eğitimi alıyor.

150 saat yer dersi ve 45 saat uçuş dersini tamamlaması halinde Tüzmen, lisanslı pilot olacak. Bugünkü uçuş eğitiminde havacılığa olan merakını basın mensuplarına anlatan Tüzmen, daha sonra uçuş öğretmeni ve Uçuş Okulu Müdürü Cavidan Kıran ile birlikte tek motorlu uçağa binerek Ankara semalarında dolaştı.

Uçuş öncesi mini uçağı büyük bir titizlikle kontrol eden Tüzmen, havalandıktan sonra başarılı bir şekilde yere indi. Pilotluğun hata affetmeyen bir meslek olduğunu belirten Tüzmen, uçuşların sıfır hatayla gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi. Yakında lisanslı pilot olacağı için heyecanlandığını anlatan Tüzmen, "Daha çok fırın ekmek yemem lazım" diyerek espri yaptı.

Türk Hava Kurumu Genel Müdürü Necdet Şendil ise Tüzmen'in çok başarılı, pilotluğa çok emek ve zaman ayıran bir öğrenci olduğunu söyledi.

Kürşat Tüzmen

Kürşat Tüzmen

Kürşad Tüzmen

Kürşad Tüzmen

Kürşad Tüzmen pilot oluyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 9 yıl önce
para var huzur var ne diyelim bizlere uzaktan bakmak var...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
KÜRSAT TÜZMENDE BAKANLIKTAN SONRA BASBAKAN PILOTU OLUR HER YERE GIDERLER AMA THK PILOT EGITIMINDE NE KADAR IYI PILOT OLUR BEN BINMEM O UCAGA ALLAH RAHMET EYLESIN :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
şimdi daha iyi oldu ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar lütfen THK ya yalaka demeyin cünkü THK yalaka değil THK da bulunan üst düzeydeki kişiler yalaka... "Belki Sayın Tüzmene işler düşer" Tulumda pek yakışmış kasıla kasıla gezer artık Sayın Tüzmen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000