28 Mayıs 2012, Pazartesi 09:29:01

HERKESİN HAYALİ GÖKYÜZÜ

Uçuş merakı herkesi kursa yönlendirdi. Türk Hava Kurumu'nun kursları yoğun ilgi nedeniyle ders isteyene '1.5 yıl sonra gel' diyor...
  • palavra.iyi okullar bile aday bulamıyor şu an.
  • ben temmuzda baslacagim diyorsun, evet zaten orasi sizlere yakinlariniza bedava pilotluk yaptirmak uzere kuruldu. Devam edin. Prof Ozcan kac lira verdide lisans aldi? Yoksa Universite yutturmacasinda aldigi rolden dolayi mi pilotluk kursu verdiniz. Kesin oyle degildir parasini tikir tikir vermistir. Milletin fitre-zekat parasina tenezzul edecek hali yok ya! Kurslara kimler aliniyor farkindayiz. Vatandasa 80.000 Euro oluyor tabi ondan sonra.
  • Lutfen bir gunde issiz bir pilotların neler cektıgını haber yapında ınsanlar bu ucus okularında ınsanlara dayatılan hayallerın ne kadar gercekcı oldugunu gorsun....
  • yaaa milleti yemliyorsunuz...önce yüzlerce işsiz genç pilotlara bir yardımcı olun da..

Son yıllarda giderek yaygınlaşan uçuş merakı, bu konuda öncülük yapan Türk Hava Kurumu’na 1.5 yıllık doluluk olarak yansıdı. Bireysel uçuş dersleri veren kurum, şu anda tam kapasiteyle bu kursları yürütüyor. Radikal Gazetesi'nde yer alan habere göre; Uçuş dersi almak isteyenin 1.5 yıl beklemek zorunda kalacağını belirten Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, “Ben de temmuzda derse başlayacağım. Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün programı yoğun olmasa ona da ders vermek isterdik” diye konuşuyor. THK’nın ünlü öğrencileri arasında eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan da bulunuyor.

Türkiye’nin ilk havacılık ve uzay bilimleri üniversitesini kuran THK Üniversitesi Rektörü Ban’ın gazetecilerle buluşmasının nedeni üniversitenin çalışmaları. Ancak konu uçuş kurslarıyla başlıyor. Pilotluk eğitimi almanın ortalama maliyetinin 10 bin euro olduğunu belirten Ban son dönemde milletvekillerinden kendilerine eğitim için gelen isimler olduğunu söylüyor. Ban, “Bu eğitimler öğretmen ve öğrenci şeklinde 2 kişilik gerçekleşir. İstanbul, Ankara ve İzmir’de eğitimlerimiz var. 45 saatlik pratik, 100 saatlik de teorik eğitimin ardından sınavlar ve belge alma süreci oluyor” diyor.

Uçuşa elverişli raporu şart

Bu eğitimlerden yararlanmak isteyenlerin ise uçuşa elverişli raporu ile gelmesi ve 1.5 yıl beklemesi gerekiyor. Çünkü Ban’ın verdiği bilgiye göre, tam kapasite ile çalışan tesislerde şu anda 302 kişi eğitim görüyor. 1.5 yıllık kontejan da şimdiden dolmuş durumda. Uçak kiralama imkanı da sağlayan kurumda, böyle bir kiralamada saat ücreti 1500-2000 dolar. Ban, bu tür kiralamalara işadamlarının, hasta yakınlarının yoğun ilgi gösterdiğini belirtirken, son depremde Van’a da uçak gönderdiklerinin altını çiziyor.Üniversite, meslek yüksekokulu ile de diplomalı hostes ve hostlar yetiştirmeye de başlamış.

HERKESİN HAYALİ GÖKYÜZÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

... ~ 6 yıl önce
palavra.iyi okullar bile aday bulamıyor şu an.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ben temmuzda ~ 6 yıl önce
ben temmuzda baslacagim diyorsun, evet zaten orasi sizlere yakinlariniza bedava pilotluk yaptirmak uzere kuruldu. Devam edin. Prof Ozcan kac lira verdide lisans aldi? Yoksa Universite yutturmacasinda aldigi rolden dolayi mi pilotluk kursu verdiniz. Kesin oyle degildir parasini tikir tikir vermistir. Milletin fitre-zekat parasina tenezzul edecek hali yok ya! Kurslara kimler aliniyor farkindayiz. Vatandasa 80.000 Euro oluyor tabi ondan sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ıssız pilotlara sorun ~ 6 yıl önce
Lutfen bir gunde issiz bir pilotların neler cektıgını haber yapında ınsanlar bu ucus okularında ınsanlara dayatılan hayallerın ne kadar gercekcı oldugunu gorsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc ~ 6 yıl önce
yaaa milleti yemliyorsunuz...önce yüzlerce işsiz genç pilotlara bir yardımcı olun da..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000