17 Eylül 2009, Perşembe 13:22:50

"HER YIL 100 PİLOT YETİŞTİRİYORUZ"

Türk Hava Kurumu (THK) Bartın Şubesi tarafından iftar yemeği düzenlendi. THK Genel Başkanı Yusuf Güngör, THK'nın bu yıl 165 orman yangınını söndürdüğünü ve her yıl 100 pilotun yetiştirildiğini ifade etti.
  • thk torpil yatağıdır torpillerde omuzu kalabalıklara işler ordudaki her askere deyil oğlumu bir planöre yollayamadım yollayanlar ucusu oğrenip simdi eskisehirde 2 sorti ucus sonu plotaj bolumunde
  • Thk'ya fitre ve zekat vermek ne kadar saçma... Bu adamlar bu kadar paraya muhtaç mı? Öbür dünyada Allah ya kulum o kadar aç insan varken bu insanlara mı verdin demeyecek mi? hesap sormayacak mı? O kuruma verilen fitre gerçekten yerine ulaşmıyor...
  • sayın 'fason' rumuzlu yorumcu; acaba merak ediyorum,sen nerden biliyon thk nın 1 yılda fason pilot yetiştirdiğni? insaf be..Belliki bu alanda havacılık kurunlarının özellikle thknın yaptığı faaliyetleri bilmeden böyle kibirli sözlerini bir daha kulanman doğru olmaz..Unutmaki sonuçta yetiştirilen bir 'pilot' anlıcan berber çırağı yetiştirmiyorlar..
  • Hacı adamım küfredemiyorum şu mübarek günde. Zaten yayınlamazlar. THK'nun bana verdiği havacılık sevgisidir. Kurum paraşütle atlamayı öğretti, bir sertifika ve bir rozet verdi. Gençler ve çocuklarım da bu zevki tadabilsin diye ben de üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum. Seni de Allaha havale ediyorum sevgili din kardeşim. Allah doğru yolu senin gibilere de gösterir inşallah. Hazırdan yemez, çalışır torunlara da bırakacak eserlerin olur inşallah. ... Sen anladın onu?

İftar yemeğine Bartın Valisi İsa Küçük, THK Genel Başkanı Emekli Hava Pilot Tümgeneral Yusuf Güngör, Bartın THK İl Başkanı Sabri Aktaş, Bartın Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Kurmay Albay Salih Armağan Kurgan, Bartın Barosu Başkanı Avukat Şeref Yıldız, Vali Yardımcısı Ali Akça, Bartın Emniyet Müdürü Burhan Gümüş, Bartın Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt, Bartın Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Altaş, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Toksöz ve çok sayıda davetli katıldı. THK Bartın İl Başkanı Sabri Aktaş, yemeğin ardından yaptığı konuşmada, Bartınlı gençleri geleceğe kazandırmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Aktaş, "Türk Hava Kurumu Bartın İl Yönetimi olarak çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Hava Spor Kulübü kurma çalışmalarımız var. Bunun içinde Bartın Valiliği'ne başvurumuzu yaptık. Amacımız Bartınlı gençlerimizi geleceğe kazandırmak ve onları yetiştirmek olacaktır" dedi.

THK Genel Başkanı Emekli Hava Pilot Tümgeneral Yusuf Güngör, "Türk Hava Kurumu Cumhuriyet'in temelidir. Diyorlar ki ,'Türk Hava Kurumu fitre ve deri toplayan bir kuruluştur' Ben bu söylemlerin bırakılmasını istiyorum. Biz bunlarla anmasınlar. Türk Hava Kurumu bu zamana kadar ülkede yaptığı çalışmalarla ülkeye büyük katkılar sağlamıştır. Kurumumuz bu zamana kadar 200 bin öğrenciye eğitim olanağı sağlamıştır. Ülkemizde 75 bin paraşütçünün yetişmesini sağlamıştır. Bu rakam bu yılın eklenmesiyle 75 bine ulaşmıştır. Bunun yanında kurumumuz 7 bin 500 pilot eğitmiştir. Bu eğitimler palı eğitimlerdir. Bunu biz başardık. Biz her yıl halen 100 tane pilot yetiştiriyoruz. Bu pilotlar Türk Silahlı Kuvvetlerinde ve sivil havacılıkta görev alıyorlar. Bunun yanında bu zamana kadar 2 bin 500 orman yangınına müdahale ederek söndürdük. Sadece bu yıl 165 yangını söndürdük. Uçaklarımız bu konuda 24 saat nöbet içindedir. Biz bunları yapıyoruz. Bunun yanında fitre ve deri bizim gelirimizdir. Bu konuda da şu an en büyük gelirimiz kira gelirlerimizdir. Bu konuda büyük aşama kaydettik. Deri toplamada da yüzde 70'lik bir artış söz konusu, yalnız geliri, derinin değeri düştü. Bunu kim söylüyor. 40 yıl Türk Hava Kuvvetlerine hizmet vermiş, 37 yıl uçak kullanmış ben, THK Genel Başkanı söylüyor" dedi.

Yemekte söz alan Bartın Valisi İsa Küçük de, Türk Hava Kurumu'nun Atatürk'ün emaneti olduğunu ve sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. İftarda daha sonra THK Genel Başkanı Emekli Hava Pilot Tümgeneral Yusuf Güngör tarafından Bartın Valisi İsa Küçük, Bartın Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Kurmay Albay Salih Armağan Kurgan, Emniyet Müdürü Burhan Gümüş ve Bartın Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt'a Türk Hava Kurumu'na verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür belgesi verildi.

"HER YIL 100 PİLOT YETİŞTİRİYORUZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 9 yıl önce
thk torpil yatağıdır torpillerde omuzu kalabalıklara işler ordudaki her askere deyil oğlumu bir planöre yollayamadım yollayanlar ucusu oğrenip simdi eskisehirde 2 sorti ucus sonu plotaj bolumunde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Thk'ya fitre ve zekat vermek ne kadar saçma... Bu adamlar bu kadar paraya muhtaç mı? Öbür dünyada Allah ya kulum o kadar aç insan varken bu insanlara mı verdin demeyecek mi? hesap sormayacak mı? O kuruma verilen fitre gerçekten yerine ulaşmıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sayın 'fason' rumuzlu yorumcu; acaba merak ediyorum,sen nerden biliyon thk nın 1 yılda fason pilot yetiştirdiğni? insaf be..Belliki bu alanda havacılık kurunlarının özellikle thknın yaptığı faaliyetleri bilmeden böyle kibirli sözlerini bir daha kulanman doğru olmaz..Unutmaki sonuçta yetiştirilen bir 'pilot' anlıcan berber çırağı yetiştirmiyorlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hacı adamım küfredemiyorum şu mübarek günde. Zaten yayınlamazlar. THK'nun bana verdiği havacılık sevgisidir. Kurum paraşütle atlamayı öğretti, bir sertifika ve bir rozet verdi. Gençler ve çocuklarım da bu zevki tadabilsin diye ben de üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum. Seni de Allaha havale ediyorum sevgili din kardeşim. Allah doğru yolu senin gibilere de gösterir inşallah. Hazırdan yemez, çalışır torunlara da bırakacak eserlerin olur inşallah. ... Sen anladın onu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000