03 Ağustos 2012, Cuma 12:02:48

HELİKOPTER PİLOTUNA İHTİYAÇ VAR

THK Genel başkanı Yıldırım, ''Yalnız Türkiye'deki değil dünyadaki uçakların bakımları da THK tesislerinde yapılmaya başlayacak'' dedi.
  • Yürü be Osman abi, kim tutar seni. Dünyadaki uçaklar yetmez , galaksidekşleri hedefe al. Kıskananlar için;çalışınca oluyor..
  • evet dunyadaki belki en tecrubeli helikopter pilotlari bizde ne yazik degerlendiremiyoryuz ancak osman bey bunu cozer alir hepsini thk bunyesine alir 30 -40 helikopter alir saglik bakanliginin ihalesini ama pardon bu tip seyler onun isi degil oyleya kim gidecek uzaya kim imal edecek o ucaklari kim degilmi uzaya gidecegine asil isin havaciligi yap
  • Türkiyede hiç bir zaman helikopter pilotu eksiği olmaz, Silahlı Kuvvetler kaynaklı helikopter pilotları istifa ya da emeklilik yoluyla ayrıldıktan sonra başka işler yapmak zorunda kalıyor zaten. Mevcutların sayısı bile önümüzdeki on yılların ihtiyacından fazla. THK ancak bir çeşitlilik olur. Güneydoğu tecrübesi yaşamış yüzlerce helikopter pilotunun yerine tercih edilirler mi bilinmez tabi.
  • 22:51 yorumcusu: Sen o Türkçeyle, o imla kurallarıyla hem de havacılık üniversitesinde okuyorsan bu memleket bitmiş demektir.

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım,  Türkiye'de helikopterlerin yüzde 90'dan fazlasının silahlı kuvvetlerde, poliste ve diğer kamu kuruluşlarında görev yaptığını ifade ederek, ilerleyen dönemlerde sivil alanlarda da helikopter sayısının artacağını, buna paralel olarak helikopter pilotu yetiştirilmesine ihtiyaç olduğunu bildirdi.

Helikopter pilotu ihtiyacına karşılık THK'nın helikopter pilotu yetiştirecek okul açacağını belirten Yıldırım, ''Helikopter alımımızı gerçekleştirdik. Türk gençliğine, Türk insanına helikopter eğitimi vermeyi planladık. Öte yandan büyük yolcu uçaklarının bakımlarının da yapılmasına yönelik çalışmalarımız var. Isparta, Ankara, İzmir ve Çorlu'da bakım tesislerimiz bulunmakta. Bu tesislerimizden birini de Karadeniz bölgesine açacağız. Yalnız Türkiye'deki değil dünyadaki uçakların bakımı, Avrupa, Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu ve Akdeniz'deki uçakların bakımları da THK tesislerinde yapılmaya başlayacak. Aynı şey helikopterler için de geçerli'' diye konuştu.

20 ve 40 kişilik uçaklarla şehirler arası ulaşım
Özellikle havacılık sektörü ve sanayinin ihtiyacı olan teknisyenleri, bilim adamlarını, mühendisler ile pilotları yetiştirecek yüksekokul ve üniversite faaliyetlerini sürdüreceklerine değinen Yıldırım, "Fabrikamızda 20 kişilik ve 40 kişilik uçaklar üretmeyi planlıyoruz. Bunu da önümüzdeki 5 yıl içinde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. 20 ve 40 kişilik uçaklarla hava taksi kurarak şehirler arası ulaşımı sağlayacağız" dedi.

HELİKOPTER PİLOTUNA İHTİYAÇ VAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

kim tutar seni ~ 6 yıl önce
Yürü be Osman abi, kim tutar seni. Dünyadaki uçaklar yetmez , galaksidekşleri hedefe al. Kıskananlar için;çalışınca oluyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helikopter pilotu ~ 6 yıl önce
evet dunyadaki belki en tecrubeli helikopter pilotlari bizde ne yazik degerlendiremiyoryuz ancak osman bey bunu cozer alir hepsini thk bunyesine alir 30 -40 helikopter alir saglik bakanliginin ihalesini ama pardon bu tip seyler onun isi degil oyleya kim gidecek uzaya kim imal edecek o ucaklari kim degilmi uzaya gidecegine asil isin havaciligi yap

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helikopter pilotu ~ 6 yıl önce
Türkiyede hiç bir zaman helikopter pilotu eksiği olmaz, Silahlı Kuvvetler kaynaklı helikopter pilotları istifa ya da emeklilik yoluyla ayrıldıktan sonra başka işler yapmak zorunda kalıyor zaten. Mevcutların sayısı bile önümüzdeki on yılların ihtiyacından fazla. THK ancak bir çeşitlilik olur. Güneydoğu tecrübesi yaşamış yüzlerce helikopter pilotunun yerine tercih edilirler mi bilinmez tabi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Raydan çıktı, ağlamak istiyorum... ~ 6 yıl önce
22:51 yorumcusu: Sen o Türkçeyle, o imla kurallarıyla hem de havacılık üniversitesinde okuyorsan bu memleket bitmiş demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000