02 Kasım 2014, Pazar 09:24:07

HAVADAN 1 MİLYON TL KAZANÇ!

Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım’ın oğlu aracılığıyla kurdurduğu paravan şirketin, helikopter alımında 1 milyon lira haksız kazanç elde ettiği öne sürüldü.
  • ADINI BİLE YAZMAYA KORKAN THK SEVDALISI RUMUZU OLAN VATANDAŞIN YOLSUZLUKLARI NEDENİ İLE THK DAN ATILAN BİR ADAM OLDUĞUNU VE BU YOLSUZLUKLARININ ÖNÜ KESİLDİ DİYE BURADAN HAVLAYAN BİRİ OLDUĞUNU HERHALDE ANLAMIŞSINIZDIR. HOŞT HOOOOŞT BİR DAHA SÖYLÜYORUM MAÇAN YİYORSA SAVCILIK ORADA BELGELERİNLE GİT DAVA AÇ AÇABİLİYORSAN AÇAMIYORSAN HAV LA MA !
  • Birileri acilen kuruma el atmalı yazık
  • Bir ayrıntı hep gözden kaçıyor. Halkın yardımları, bu yardımların kullanılması ve THK Genel Merkezi faaliyetleri ile ilgili hiçbir sorun, sıkıntı ve soruşturma yok. Burada herhangi bir yanlış karar veya yanlış bir icra da yok, eksik yapılan bir faaliyette yok. Zaten burası hem devlet tarafından hemde kurum içi denetleme kurulları tarafından sürekli denetlenmektedir. Soruşturmaya ilişkin konular tamamen ticari faaliyetlerin yürütüldüğü "Gökçen Havacılık A.Ş." üzerinde yürütülmektedir.
  • THK SEVDALISI GAME OVER VB RUMUZLAR ADI ALTINDA YORUM YAPAN ŞAHSİYETSİZİN THK DAN YOLSUZLUK NEDENİ İLE İLİŞİĞİ KESİLMİŞ BİR KİŞİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM YİNE DE İNCİNMESİN DİYE ADINI ONUN GİBİ SAKLI TUTUYORUM ANCAK ÇOK CANIMI SIKARSA ONUN ADINI VE YOLSUZLUKLARINI DA AÇIKLARIM AYAĞINI DENK ALSIN

Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından 5 gün önce, Türk Hava Kurumu’nda yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında THK Başkanı Osman Yıldırım, oğlu Emre Yıldırım, Gökçen Havacılık Genel Müdürü Volkan Yılmazer’in bulunduğu 11 kişi hakkında gözaltı alma kararı verilirken yakalanan 10 kişi savcılığa sevk edildi. Yapılan sorgulamalardan sonra ise aralarında Osman Yıldırım ile oğlu Emre Yıldırım olmak üzere 5 kişi “rüşvet”, “ihaleye fesat karıştırmak” ve “mal varlığı değerlerini aklamak” suçlamasıyla tutuklandı.

Paravan şirket

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; Savcılık tarafından yürütülen soruşturmada MASAK raporu ve polisin fiziki takip yaparak hazırladığı fezleke etkili oldu. Fezleke ve rapora göre en önemli iddia THK’nın 17 ambulans helikopter alımında, yaklaşık 1 milyon TL’nin Yıldırım ailesi tarafından kurulan paravan şirkete aktarılması oldu. Emniyet birimleri tarafından yapılan araştırmada Osman Yıldırım’ın oğlu Emre Yıldırım; yakın arkadaşı Hakan Azemoğlu adına ‘Azemoğlu Havacılık Eğitim Medya Gıda İnşaat’ şirketini kurdurdu. Daha sonra 17 helikopter alımı sürecinde bu firma Eurocopter’in temsilcisi oldu. THK tarafından da temsilci firmaya 4 farklı fatura ile 985 bin 400 TL aktarıldı.

Şirketi Emre Yıldırım kurdurdu

Mahkeme kararıyla tutuklanan arasında bulunan Hakan Azemoğlu’nun ise ifadesinde bu durumu itiraf ettiği iddia edildi: Azemoğu Havacılık, eğitim Medya Gıda İnşaat isimli şirketi benim üzerime Emre Yıldırım kurdurdu. Hiçbir faaliyeti bulunmamasına rağmen THK ve bağlı kuruluşlarına fatura kesilmek suretiyle paralar alındı. Tüm bu işlemler Emre Yıldırım tarafından Osman Yıldırım’ın bilgisi dahilinde yapılmıştır.”

5 helikopter aldı

Hakan Azemoğlu’nun şirket kayıtlarına bakıldığında ise ortaya çarpıcı bağlantılar çıkıyor. Hakan Azemoğlu tarafından şirketi 14 Şubat 2013 yılında kuruldu. 50 bin TL sermaye ve tek ortak ile kurulan şirketin adı ise Azemoğlu Eğitim Medya Gıda İnşaat AŞ oldu. Şirketin kurulmasından yaklaşık 2 ay sonra ise THK tarafından 17 adet ambulans helikopterin Fransa merkezli Eurocopter firmasından temin edileceği açıklandı.  Şirketin kurulmasından 5 ay sonra yani 3 Temmuz 2013 tarihinde Azemoğlu şirketinin adı değişti ve havacılık unvanı da eklendi. Ancak Ticaret Sicil kayıtlarına göre tek değişiklik şirket adında olmadı. Ayrıca şirket faaliyetlerine havacılık da eklendi. Her türlü uçak ve helikopter alımı, satışı ve kiralama faaliyet alanına girdi. Hatta ‘havayolu ile ambulans uçuşları yapabilir’ maddesi de yine aynı tarihli toplantıda karar bağlandı. Bu değişiklikten yaklaşık bir ay sonra ise Eurocopter tarafından 5 helikopter THK’ya teslim edildi.

20 milyon liralık gayrimenkul aldı

MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu) tarafından hazırlanan rapora göre son iki yılda Osman Yıldırım tarafından cari değeri 20 milyon TL’lik  gayrimenkul satın aldı.MASAK raporuna yansıyan bir başka dikkat çekici nokta ise Osman Yıldırım’ın 2012 yılından sonra şahsi banka hesaplarından 4 milyon Avro hareket olması. THK Başkanı Osman Yıldırım’ın özel kalem müdürü İrfan Yıldız’ın ise aylık 3 bin TL maaş almasına rağmen 15 bin TL kredi kartı harcaması yaptığı, 650 bin TL’lik villa aldığı da iddialar arasında.

Tutuklanma gerekçeleri

Osman Yıldırım ve Emre Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi ile ilgili mahkemenin tutuklama gerekçesi ise şöyle: Soruşturma evrakı kapsamına göre kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olgulara, şüphelilerden Hakan Azemoğlu’nun beyanları, tape kayıtları, para akışını gösteren banka kayıtları, MASAK raporu, atılı suçların niteliği ve CMK’nın 100.maddesi içeriğine göre, Osman Yıldırım, Emre Yıldırım, Hakan Azemoğlu,İrfan Yıldız ve Şafak Şimşek’in “suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama”, “rüşvet almak ve vermek” suçlarından tutuklanmalarına, şüpheliler Faruk Volkan Yılmazer, Ali Yavuz Karslıoğlu’nun adli kontrol altına alınmasına karar verilmiştir.”

Temsilci firarda

Soruşturma kapsamında bir kişi ise aranıyor. Bu şüpheli ise Euorocopter firmasının satış temsilcisi Luisa Alberti. Alberti’nin gözaltılardan kısa süre önce yurtdışına kaçtığı tespit edildi. Osman Yıldırım ile Alberti arasında yapılan toplantılara Emre Yıldırım’ın da katıldığı polisin yaptığı fiziki takiplerde tespit edildi. Soruşturma kapsamında bu bağlantı Osman Yıldırım’a soruldu. Yıldırım ise Luisa ile helikopterlerin gece hizmet verebilmesi için ihtiyaç olan sistemi görüşmek için buluştuk. Luisa’yı oğlumla tanıştırmıştım. Ancak oğlumun o gün neden buluştuğumuz otele geldiğini hatırlamıyorum” cevabını verdi.

HAVADAN 1 MİLYON TL KAZANÇ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (97)

İSTİHBARAT ~ 4 yıl önce
ADINI BİLE YAZMAYA KORKAN THK SEVDALISI RUMUZU OLAN VATANDAŞIN YOLSUZLUKLARI NEDENİ İLE THK DAN ATILAN BİR ADAM OLDUĞUNU VE BU YOLSUZLUKLARININ ÖNÜ KESİLDİ DİYE BURADAN HAVLAYAN BİRİ OLDUĞUNU HERHALDE ANLAMIŞSINIZDIR. HOŞT HOOOOŞT BİR DAHA SÖYLÜYORUM MAÇAN YİYORSA SAVCILIK ORADA BELGELERİNLE GİT DAVA AÇ AÇABİLİYORSAN AÇAMIYORSAN HAV LA MA !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Birileri acilen kuruma el atmalı yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK nın İtibarı ~ 4 yıl önce
Bir ayrıntı hep gözden kaçıyor. Halkın yardımları, bu yardımların kullanılması ve THK Genel Merkezi faaliyetleri ile ilgili hiçbir sorun, sıkıntı ve soruşturma yok. Burada herhangi bir yanlış karar veya yanlış bir icra da yok, eksik yapılan bir faaliyette yok. Zaten burası hem devlet tarafından hemde kurum içi denetleme kurulları tarafından sürekli denetlenmektedir. Soruşturmaya ilişkin konular tamamen ticari faaliyetlerin yürütüldüğü "Gökçen Havacılık A.Ş." üzerinde yürütülmektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İSTİHBARAT ~ 4 yıl önce
THK SEVDALISI GAME OVER VB RUMUZLAR ADI ALTINDA YORUM YAPAN ŞAHSİYETSİZİN THK DAN YOLSUZLUK NEDENİ İLE İLİŞİĞİ KESİLMİŞ BİR KİŞİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM YİNE DE İNCİNMESİN DİYE ADINI ONUN GİBİ SAKLI TUTUYORUM ANCAK ÇOK CANIMI SIKARSA ONUN ADINI VE YOLSUZLUKLARINI DA AÇIKLARIM AYAĞINI DENK ALSIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thk sevdalısı ~ 4 yıl önce
Hee,canım hee Yetim hakkı yiyen nankör yezit hee.Sanarsın ki Allah kesildin başımıza(EYy,yüce rabbim sen kul hakkı yiyenlerin yüzünden günah yazma.)Yaz neyden korkuyosun ve cekiniyorsun ? ostronotunuzdan mı veya başınıza geldiğimizde neler olacağını az cok biliyosundur yani! ! ! AKILLI OL REİS'İ kızdırma.
thk sevdalısı ~ 4 yıl önce
Aynen öyle,kurumda hırsızlığa tahammülüm yoktu bende gittim gercek ciddi anlamda istihbarat verdim gerekli yerlere o yerlerdeki kişi ve kişilerde ostronotun parayla satın aldıkları olduğu için yapanı söylediler.Alerjim var yetim hakkı yiyenlere karsı.KİM OLDUĞUNU ACIKLAMAZSAN da YEZİTSİNDİR.Biz sizler gibi kırılıp darılıp üzülecek insanlar değiliz allahaşükür Halkımızın vermis olduğu bağışları cebimize atmadık atanlardan biride sensin ki bu kadar bas bas bağırıyosun aman suss nolursun daha fazla konusma bak herşeyimiz cıktı ortaya daha da cıkmazsın deer gibi. Ostronot seni kac paraya kiraladı sende buradan halkı bilgilendir!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000