02 Aralık 2011, Cuma 07:10:00

EDİRNE'DE KURSU AÇILDI

Edirne'nin İpsala ilçesinde model uçak yapımı için öğretmen yetiştirme kursu açıldı...
  • Türk Kuşu öğrencilerinden daha iyi palyelemişler fotoğrafta ki uçağı, bu arada ilk yorum oksijen ziyanı
  • Hasta adam Osman, bundan böyle "model uzay mekiği" kursları açmalı :)) Yakında uzaya gidicek, mekik yapıcak, astronot yetiştiricek.
THK İpsala Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Akıncı yaptığı açıklamada, Türk Hava Kurumu'nun okullara yayılarak, havacılığı sevdirmek amacıyla havacılık kulüpleri oluşturulabilmesi için öğretmenlere model uçak kursu eğiticiliği yetkisi verilmesi amacıyla kurs başlattıklarını söyledi. 
 
Kursların İpsala THK Şubesinde ve haftada iki gün çarşamba ve perşembe günleri verileceğini ifade eden Akıncı, 20 kursiyerin katılacağı kurslarda rehber öğretmen yetiştireceklerini belirtti. 
 
Kursa katılan öğretmenlere "Model Uçak Rehber Öğretmenlik Sertifikası" vereceklerini vurgulayan Akıncı, şunları söyledi: 
 
"Kursumuz iki aşamalı olacak. Birinci aşamada Ata Planör modelini yapacağız. İkinci aşamada ise Flamingo denilen modeli yapacağız. Daha sonra öğretmenlerimizin bilgilerini Eskişehir İnönü'deki Havacılık Eğitim merkezimize gönderip, sertifikalarını almalarını sağlayacağız. Mezun olan öğretmenlerimiz ile birlikte okullarımızda havacılık kulüpleri kuracağız. Böylece ilçemiz, belde ve köylerinde, havacılığı sevdirmek maksadıyla model uçak yapımlarını sağlamış olacağız. Gelecek nesilleri havacılığa yönlendireceğiz." 
 
Akıncı, kursta eğitmenliği THK Keşan Şubesi Saymanı Yücel Top ile Keşan Şubesi Başkan Yardımcısı Eyüp Kavazlar'ın yapacağını kaydetti. (Son Dakika)
EDİRNE'DE KURSU AÇILDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Türk Kuşu öğrencilerinden daha iyi palyelemişler fotoğrafta ki uçağı, bu arada ilk yorum oksijen ziyanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hasta adam Osman, bundan böyle "model uzay mekiği" kursları açmalı :)) Yakında uzaya gidicek, mekik yapıcak, astronot yetiştiricek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000