30 Mart 2012, Cuma 17:07:13

BU UÇAKLA BİR İLK OLDULAR

Türk Hava Kurumu üniversitesi Cessna Citation XLS tipi uçağı filosuna katarak iş jeti olan ilk üniversite olma özelliği kazandı. Uçak hem hava ambulansı olarak kullanılacak hem de üniversitede tip eğitimleri verilecek.
  • Pilotlarına 2000 TL maaş vermeyi uygun bulan THK, 1 yılda bu uçağın parasını biriktirebilecek birikimi yapar zaten. 2000 TL ücretli işi " İş garantili pilotluk eğitimi" almadan da herkes bulabilir.
  • yabancı pilotlar gelmeden önce,sorumlu pilot olan bizim ağır abilerın yaptığı kazaları,gizlenen onca komik olayı bir bilsen senin olan aklın da gider:)vatan-millet-sakarya ayaklarına yumulmuşsunuz o küçücük akvaryumunuza söğüşleyip duruyorsunuz güzelim kurumu.hiç bir işinizi düzgün yapmadığınız gibi,bir de asla ulaşamayacağınız hedeflerle insanları kandırmaya çalışıyorsunuz.akıl bunun neresinde?köşelerde ziyan etme zamanını,bu ülkede havacılık nasıl gelişir ona çalış biraz.çok zorlanırsan bu köşelere bak,doğrular sana yol gösterir.
  • kim binecek acaba bu uçağa? a) O.Y b) C.K C) N:Ş bilin bakalım :))
  • Bu sitelerde, tüm firma haberlerine ateş püskürenlerin büyük bir çoğunluğu, pilot olup çok maaş kazanacaksınız ayağına, uçuş okulları tarafından söğüşlenen arkadaşlarımız. Arkadaşlar ülkemizde o kadar çok yabancı pilot var ki aklınız durur. Birleşin bu konuda bir şeyler yapın. Gerekirse meydanlarda eylem yapın.Bırakın bu köşeleri takip edip ona buna sövmeyi ...
Türk Hava Kurumu’nun Ocak ayında yaptığı ihale ile satın aldığı özel jet Ankara’ya getirildi. Almanya’dan satın alınan Cessna Citation XLS uçak dün Etimesgut’a indi.
Bu uçakla birlikte Türkiye’nin iş jeti sahibi olan ilk havacılık üniversitesi olma özelliğini kazanan THK Üniversitesi, uçağı tip eğitimlerinde kullanacak.

Uçak eğitimin dışında kalan zamanlarda hava ambulansı olarak da hizmek verecek. Bunun için de hava ambulanslarında kullanılan teknik ekipmanların sipariş edildiği ve kısa süre sonra Türkiye’ye getirileceği öğrenildi. Uçağın yaklaşık fiyatının 13 milyon dolar civarında olduğu bildirildi.

Uçağın teknik özellikleri:

Ekip: 2
Kapasite: 7-10 yolcu
Uzunluk: 52 ft 6 in (16.0 m)
Kanat açıklığı: 56 ft 4 in (17.17 m)
Yükseklik: 17 ft 2 in (5.23 m)
Boş ağırlık: 12,800 lb (5,086 kg)
Maksimum kalkış ağırlığı: 20,200 lb (9,163 kg)
Hız: 441 ktas (815 km/h)
Menzil: 1,858 nm (3,441 km)
Uçuş yüksekliği: 45,000 ft (13,716 m)

İşte o uçak:
BU UÇAKLA BİR İLK OLDULAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Misafir ~ 6 yıl önce
Pilotlarına 2000 TL maaş vermeyi uygun bulan THK, 1 yılda bu uçağın parasını biriktirebilecek birikimi yapar zaten. 2000 TL ücretli işi " İş garantili pilotluk eğitimi" almadan da herkes bulabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yabancı pilotlar gelmeden önce,sorumlu pilot olan bizim ağır abilerın yaptığı kazaları,gizlenen onca komik olayı bir bilsen senin olan aklın da gider:)vatan-millet-sakarya ayaklarına yumulmuşsunuz o küçücük akvaryumunuza söğüşleyip duruyorsunuz güzelim kurumu.hiç bir işinizi düzgün yapmadığınız gibi,bir de asla ulaşamayacağınız hedeflerle insanları kandırmaya çalışıyorsunuz.akıl bunun neresinde?köşelerde ziyan etme zamanını,bu ülkede havacılık nasıl gelişir ona çalış biraz.çok zorlanırsan bu köşelere bak,doğrular sana yol gösterir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
kim binecek acaba bu uçağa? a) O.Y b) C.K C) N:Ş bilin bakalım :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bu sitelerde, tüm firma haberlerine ateş püskürenlerin büyük bir çoğunluğu, pilot olup çok maaş kazanacaksınız ayağına, uçuş okulları tarafından söğüşlenen arkadaşlarımız. Arkadaşlar ülkemizde o kadar çok yabancı pilot var ki aklınız durur. Birleşin bu konuda bir şeyler yapın. Gerekirse meydanlarda eylem yapın.Bırakın bu köşeleri takip edip ona buna sövmeyi ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000