23 Ağustos 2014, Cumartesi 07:55:21

ATEŞ KUŞLARI GÖREVE HAZIR

THK Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş, yangın söndürme filosunu ve ekip sorumlusu Kaptan Pilot Erdoğan Aslantaş’ı ziyaret etti.
  • atilla uzman, güzel yağ çekiyorsunuzda, madem her şeyi çok biliyorsunuz. osman yıldırım başkan olduktan sonra türk hava kurum orman yangınlarından her yıl ne kadar kadar zararlar etti, bunları siz çok detaylı ve rakam rakam biliyorsunuz. eğer biraz halka saygınız varsa bunları da burda açıklayın. gerçekleri yazın. rakamları manipule ederek değil. siz yazmasanızda elbet bir gün gerçek rakamlar devletin görevlileri tarafından bu halka açıklanacak. o zaman siz bu yazdıklarınızın karşısında kaybolup gideceksiniz.
  • Bu resim bana Canakkale de karalilik ve vatan sevgisinden baska birseyleri olmayan canakkalede cekilmis askerlerin fotosunu hatirlatti nedense
  • Kurumun nasıl yönetildiği sorusuna cevap vermek gerekirse ; sadece çok mütevazi ve alçak gönüllü kişiler tarafından yönetildiğidir. Orman yangınları konusunda, ülke kaynaklarını istismar etmeden en uygun şartlarda ve maksimum verimde faaliyet göstermektedirler. THK nın yaz sezonu yangın ile mücadele faaliyetlerini yakından takip edilir ve önceki senelerde hatırlanacağı gibi bir İtalyan firmasının faaliyetleri ile mukayese edilirse THK nın ülkemize kazandırdıkları açık şekilde görülür.(unutulmaması gereken şudur: THK olmasaydı, İtalyan yerine Fransız,İspanyol,Portekiz şirketleri uçuyor olacaktı) Bence Kurum , SHGM lüğünün yayınlamış olduğu "faaliyet raporu" gibi bir dokumanı hazırlayıp sunmalıdır. SHGM bu konuda çok başarılı bir teknik ve grafikler kullanarak Türk Sivil havacılığının senelik faaliyetini tablo gibi bizlere sunmaktadır. Arzum THK nında yaptığı tüm başarılı faaliyetlerini SHGM benzeri bir teknik ile bizlere sunmasıdır.
  • Beyefendinin atıldığını söylediği 6 ton su yüklensin 215e de bir görün neler oluyor, gideceği yer neresi oluyor.Hava 38 dereceyi gördüğü anda kanada için yapılmış 215 bakın nasıl terkliyor bırakın 6 tonu 3,5 atabilse ne mutlu

Orman Koruma ve Yangınla Mücadele Dairesi Başkanlığı yönetiminde Orman Genel Müdürlüğüne ait tüm yer ekiplerinin ve teçhizatlarının yanı sıra, havadan keşif ve yangın söndürme uçak ve helikopterleri her yangın sezonunda yangınlara müdahale ettiğini belirten THK Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş, “THK Yangın Söndürme Filosunun da bu takımda yer almasından büyük mutluluk duymaktayız” dedi.

THK Antalya ekibinde 4 pilot, 3 teknisyen, 1 koordinatör, 1 şoför, 1 hizmetli personel olmak üzere toplam 10 personel ile Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nün en tecrübeli personeli arasından seçilen 1 orman mühendisi bulunduğunu belirten Yüceliş, şunları söyledi:

”Antalya yangın söndürme filomuzun kahramanları, sezon boyunca gündoğumu-günbatımı arasında nöbet bekleyerek, Antalya ve çevresinde 1 Haziran’dan bugüne kadar 17 büyük yangın olayına müdahale amacıyla kalkış yapmıştır. Bu orman yangınları sırasında 63 kez su ile karışık köpük atılmıştır. Her bir su atışı 6 tondur. Toplamda 63x6 ton su ve köpük olmak üzere 378 ton su ve köpük atılarak, Orman Bölge Müdürlüğünün çok tecrübeli ve başarılı ekiplerinle beraber yangınlar büyümeden başarılı olarak söndürülmüştür.”

CL-215 uçakları ve ekipmanlarının, halkın fitre-zekat ve kurban derisi yardımları ile satın alınmış uçaklar olduğunu belirten Yüceliş, “Gelecek nesillerimize miras bırakacağımız milli servetimiz ormanlarımızın korunmasında her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir başarı ile görev yapmaya devam etmektedirler” şeklinde konuştu.

Yüceliş, filoda görev alan tüm personele ve pilotlara görevlerinde başarılar diledi.

ATEŞ KUŞLARI GÖREVE HAZIR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

yorumcu ~ 4 yıl önce
atilla uzman, güzel yağ çekiyorsunuzda, madem her şeyi çok biliyorsunuz. osman yıldırım başkan olduktan sonra türk hava kurum orman yangınlarından her yıl ne kadar kadar zararlar etti, bunları siz çok detaylı ve rakam rakam biliyorsunuz. eğer biraz halka saygınız varsa bunları da burda açıklayın. gerçekleri yazın. rakamları manipule ederek değil. siz yazmasanızda elbet bir gün gerçek rakamlar devletin görevlileri tarafından bu halka açıklanacak. o zaman siz bu yazdıklarınızın karşısında kaybolup gideceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Resim ~ 4 yıl önce
Bu resim bana Canakkale de karalilik ve vatan sevgisinden baska birseyleri olmayan canakkalede cekilmis askerlerin fotosunu hatirlatti nedense

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atilla Uzman ~ 4 yıl önce
Kurumun nasıl yönetildiği sorusuna cevap vermek gerekirse ; sadece çok mütevazi ve alçak gönüllü kişiler tarafından yönetildiğidir. Orman yangınları konusunda, ülke kaynaklarını istismar etmeden en uygun şartlarda ve maksimum verimde faaliyet göstermektedirler. THK nın yaz sezonu yangın ile mücadele faaliyetlerini yakından takip edilir ve önceki senelerde hatırlanacağı gibi bir İtalyan firmasının faaliyetleri ile mukayese edilirse THK nın ülkemize kazandırdıkları açık şekilde görülür.(unutulmaması gereken şudur: THK olmasaydı, İtalyan yerine Fransız,İspanyol,Portekiz şirketleri uçuyor olacaktı) Bence Kurum , SHGM lüğünün yayınlamış olduğu "faaliyet raporu" gibi bir dokumanı hazırlayıp sunmalıdır. SHGM bu konuda çok başarılı bir teknik ve grafikler kullanarak Türk Sivil havacılığının senelik faaliyetini tablo gibi bizlere sunmaktadır. Arzum THK nında yaptığı tüm başarılı faaliyetlerini SHGM benzeri bir teknik ile bizlere sunmasıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
6 ton sumu ~ 4 yıl önce
Beyefendinin atıldığını söylediği 6 ton su yüklensin 215e de bir görün neler oluyor, gideceği yer neresi oluyor.Hava 38 dereceyi gördüğü anda kanada için yapılmış 215 bakın nasıl terkliyor bırakın 6 tonu 3,5 atabilse ne mutlu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000