18 Ocak 2012, Çarşamba 13:54:58

Antalya'da kapılarını açtı...

Türkiye’de sivil havacılık ile ilgili pek çok alanda faaliyet gösteren THK Gökçen Havacılık; Model Uğraş Evlerinin bir yenisi geçtiğimiz günlerde Antalya’da açtı...
  • Güzel ülkemde çalışmak, iş yapmak hep tehlikeli olmuştur hep eleştirilmiştir.Koltuklarına kurulup suya sabuna dokunmayanlar bu tip eleştirilere hiç maruz kalmaz maalesef. Allahtan bu tip eleştirilerden yılmayıp toplum için çalışan üreten insanlar var hala.
  • 10 atıp 1 yapıyorlar ancak yine de Havacılığın gelişimine katkısı çok önemli olan bu girişimlere de çok seviniyorum. Rekabet halinde olduğumuz ülkelere göre havacılıkta çok geri olmamıza rağmen, bu tarz atılımlar belki bizim için değil ama 1 veya 2 jenerasyon sonrası için yakın seviyelere gelebileceğimiz umudunu aşılıyor. Doğru kişilerin yönetimi ile, gerçekçi hedefler ile çok daha iyi gelişmeler umuduyla...
  • Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi'nin son 1 yıl içinde göstermiş olduğu devrim gibi değişikliği görmekte zorluk çekiliyor sanırım.Ama Karain'de açılan paraşüt kursları ile bir sürü kişi farklı şehirlerden gelerek eğitim aldılar.Radyo Kontrol ve model uçak kursları verildi.Flight Simülatör kursları ücretsiz olarak hiçbir menfaat gözetmeksizin gönüllü pilotlar tarafından verilmiştir.İyiki bu ekip zamanında Genç Kanatlar Grubuna üye olmuşum.Ve bununla gurur duyuyorum.Lütfen herkes Yönetimin göstermiş olduğu başarıları görmeye çalışsın.
  • Sevgili THK dostu,esas işlerden kastin nedir. THK sadece kurban derisi toplamak olmadığını biliyorsundur.THK Antalya şübesininde Verilen eğitimleri takip etmediğiniz çok belli.Ivır zıvır detaylar diye bahsettiğiniz ,model uçak ve R/C uçak işi ile ilgili arkadaşların ihtiyacını karşılamak için açılmış gökçen havacılık şübesidir.Kurum şübesine gelip ne tür etkinlik yapılıyor diye araştırın sonra Ivır ,zıvır düşüncelere girin.Yapıcı ve yersiz eleştiri KURUM ADINA HAKSIZLIK OLUYOR..
THK Antalya Şubesi ile birlikte yapılan çalışmalarla faaliyete giren Antalya Gökçen Model Uçak Uğraş Evi'nin açılışına, THK Genel Başkanı Sayın Osman YILDIRIM, Garnizon Komutanı (E) Atakan ALTIPARMAK, THK Antalya Şube Başkanı Vasıf YÜCELİŞ, Muratpaşa Kaymakamı Fatih KOCABAŞ katıldı.

THK Gökçen Havacılık Antalya Model Uçak Satış ve Uğraş Evi’nin açılışını yapan THK Genel Başkanı Osman Yıldırım; Yaptığı açılış konuşmasında kurumun 2012 hedeflerini ve gelecekteki projelerini anlattı. Önümüzdeki 5 yıllık dönem de hedefinin sivil havacılığı Türkiye’de yaygınlaştırmak olduğunu vurguladı.
 
THK Gökçen Antalya Model Uçak Satış ve Uğraş Evi'nin açılış kurdelesini THK Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş ve çok sayıda davetliyle birlikte kesen Osman Yıldırım önceki yıl 40 bin olan model uçak kursiyeri sayısını geçen yıl 305 bine çıkardıklarını söyledi. 
 
Modelciliği sportif olarak yaygınlaştırmayı ve sportif havacılığı yediden yetmişe sevdirmeyi hedefleyen Türk Hava Kurumu, Model uğraş evlerinde Ar-ge çalışmaları, kurslar, model uçak malzeme sevki, şampiyonalar ve düzenlenen gösteri uçuşları ile de sportif havacılığa destek olmaktadır.Antalya'da kapılarını açtı...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
Güzel ülkemde çalışmak, iş yapmak hep tehlikeli olmuştur hep eleştirilmiştir.Koltuklarına kurulup suya sabuna dokunmayanlar bu tip eleştirilere hiç maruz kalmaz maalesef. Allahtan bu tip eleştirilerden yılmayıp toplum için çalışan üreten insanlar var hala.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
10 atıp 1 yapıyorlar ancak yine de Havacılığın gelişimine katkısı çok önemli olan bu girişimlere de çok seviniyorum. Rekabet halinde olduğumuz ülkelere göre havacılıkta çok geri olmamıza rağmen, bu tarz atılımlar belki bizim için değil ama 1 veya 2 jenerasyon sonrası için yakın seviyelere gelebileceğimiz umudunu aşılıyor. Doğru kişilerin yönetimi ile, gerçekçi hedefler ile çok daha iyi gelişmeler umuduyla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Türk Hava Kurumu Antalya Şubesi'nin son 1 yıl içinde göstermiş olduğu devrim gibi değişikliği görmekte zorluk çekiliyor sanırım.Ama Karain'de açılan paraşüt kursları ile bir sürü kişi farklı şehirlerden gelerek eğitim aldılar.Radyo Kontrol ve model uçak kursları verildi.Flight Simülatör kursları ücretsiz olarak hiçbir menfaat gözetmeksizin gönüllü pilotlar tarafından verilmiştir.İyiki bu ekip zamanında Genç Kanatlar Grubuna üye olmuşum.Ve bununla gurur duyuyorum.Lütfen herkes Yönetimin göstermiş olduğu başarıları görmeye çalışsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sevgili THK dostu,esas işlerden kastin nedir. THK sadece kurban derisi toplamak olmadığını biliyorsundur.THK Antalya şübesininde Verilen eğitimleri takip etmediğiniz çok belli.Ivır zıvır detaylar diye bahsettiğiniz ,model uçak ve R/C uçak işi ile ilgili arkadaşların ihtiyacını karşılamak için açılmış gökçen havacılık şübesidir.Kurum şübesine gelip ne tür etkinlik yapılıyor diye araştırın sonra Ivır ,zıvır düşüncelere girin.Yapıcı ve yersiz eleştiri KURUM ADINA HAKSIZLIK OLUYOR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000