14 Kasım 2008, Cuma 08:01:28

AirportHaber yazdı, okuyucu Bayer'e sordu!

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Yalçın Bayer, bir okurunun AirportHaber'de yer alan bir habere ilişkin olarak yazdığı bir yorumu köşesine taşımış...
  • bende ulu önder atatürk'ün kurduğu bu kuruluşa fitre zekatımı ve kurban derisini bağışlayan bir vatandaşım. ama ben fitre zekatımı bağışlarken o zarfların üzerinde benim paramın nerelere dağıtıldığını, kurban derimi bağışladığımda deri makbuzumun üzerinde o paraların nerelere gittiğini görerek bağışlıyorum. siz sanki bunu bilmiyormuşsunuz gibi yazıyorsunuz madem ki her yıl kurbanınızı ve derinizi bağışlıyorsunuz görmeniz gerekirdi orda nerelere dağıtıldığını. lütfen kendi imkanları ile ayakta duran bu kuruluşu karalamayalım.
  • Yanlış hatırlamıyorsam THK'nın birde "Simpaş Kaymaklı" yılları vardı...
  • Merak ettim ve öğrenmek istiyorum "Türk Hava Kurumu (THK) Nazilli Şubesi'nin yıl boyunca topladığı fitre, zekat ve kurban derisi gelirleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda kullanılmak üzere Kaymakam Caner Yıldız'a teslim edildi." haberi yalan bir haber mi? Ayrıca milli piyangonun tayyare piyangosu olduğu yıllar ve bugün..insanların o günkü dürüstlüğü ve bugün...Kaş yaparken göz çıkarmamak gerek..
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

www.airporthaber.com sitesinde bir haber: "Türk Hava Kurumu (THK) Nazilli Şubesi’nin yıl boyunca topladığı fitre, zekát ve kurban derisi gelirleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda kullanılmak üzere Kaymakam Caner Yıldız’a teslim edildi." (13.11.2008)

Haberde kurumun her yıl düzenli olarak topladığı gelirleri yine her yıl olduğu gibi ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na düşen payın teslim edildiği yazıyor, demek ki genel bir uygulama THK’da.

Peki ben yobazların eline geçmesin diye THK’ya kurbanımı ve derisini bağışlıyorum, onlar gidiyor Fak-Fuk-Fon’a para veriyor. Fon bu para ile kömür dağıtıyor, halk AKP dağıttı sanıp ona oy veriyor.

Bu ne yaman çelişkidir.

Diyecek kelime bulamıyorum.

Yalçın Bayer / Hürriyet

AirportHaber yazdı, okuyucu Bayer'e sordu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

istikbal göklerdedir ~ 10 yıl önce
bende ulu önder atatürk'ün kurduğu bu kuruluşa fitre zekatımı ve kurban derisini bağışlayan bir vatandaşım. ama ben fitre zekatımı bağışlarken o zarfların üzerinde benim paramın nerelere dağıtıldığını, kurban derimi bağışladığımda deri makbuzumun üzerinde o paraların nerelere gittiğini görerek bağışlıyorum. siz sanki bunu bilmiyormuşsunuz gibi yazıyorsunuz madem ki her yıl kurbanınızı ve derinizi bağışlıyorsunuz görmeniz gerekirdi orda nerelere dağıtıldığını. lütfen kendi imkanları ile ayakta duran bu kuruluşu karalamayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
simple ~ 10 yıl önce
Yanlış hatırlamıyorsam THK'nın birde "Simpaş Kaymaklı" yılları vardı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
simple ~ 10 yıl önce
Merak ettim ve öğrenmek istiyorum "Türk Hava Kurumu (THK) Nazilli Şubesi'nin yıl boyunca topladığı fitre, zekat ve kurban derisi gelirleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda kullanılmak üzere Kaymakam Caner Yıldız'a teslim edildi." haberi yalan bir haber mi? Ayrıca milli piyangonun tayyare piyangosu olduğu yıllar ve bugün..insanların o günkü dürüstlüğü ve bugün...Kaş yaparken göz çıkarmamak gerek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 10 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000