06 Mart 2012, Salı 14:05:37

"2014'TE GÖRECEĞİZ"

Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım, üretilecek uçağın motorunun ve yazılımının yerli olacağını söyledi. Denize inen versiyonlarının da üretileceği uçakların ismi anketle belirlenecek....
  • gözüme uçak sokulsun istiyorum
  • canım benim sen hayal dünyasında gezinmeye devam et...üniversiteninde halini görüyoruz...sende uzaya gidecen herhalde :))
  • Sayın genel başkanım, kuracağım dediğiniz ünüversiteyi inanmayanların gözüne sokarcasına kurup eğitime başladınız, tebrikler. Ben bunu da başaracağınıza inanıyorum ancak bu güzel çalışmalar yapılırken yapılan eleştirilerin haklı olduğu taraf Türk Kuşundaki mevcut yönetim zaafiyeti. Sizin yoğun programınız sırasında Türk Kuşu personelinin kendi içerisinde yaşadıkları sorunları size yansıtmadan çözebilecek kaliteli bir idari kadro oluşturma nız daha verimli ve kaliyeli bir eğitim seviyesi sağlayacak dolayısı ile sizde fazla yıpranmamış olacaksınız. Acizane bir tavsiye idi ama bir parça dikkate alacak olursanız eleştirilerin övgüye döneceğinden emin olabilirsiniz.
  • bu mu uçak yapacak zu ha ha...bu yapsa yapsa kağıttan uçak yapar
Yerli otomobil kadar kamuoyunda yer bulmasa da Türkiye'nin önemli projelerden biri de yerli uçak. İlk yerli uçağın 2014'te havada olması hedefleniyor.
 
Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım, yürütülen çalışmalarla ilgili son durumu CNBC-e'de katıldığı canlı yayında anlattı.
 
2011 yılında yerli uçağın üretilmesi için çalışmaya başladıklarını hatırlatan Yıldırım şunları söyledi: "İlk yerli uçağın yerlilik oranı yüzde 90'ın üzerinde olacak. Motoru Türkiye'de üreten iki kuruluş var. Onlarla işbirliği halindeyiz. Motorumuzu üretecekler. Bu teknoloji Türkiye'de var. Yazılım konusunda da THK Üniversitesi'nin bilgisayar mühendisleriyle birlikte, yazılım firmalarıyla birlikte yapacağız. Kendi yapacağımız, kendi mühendislerimizle yapacağımız uçağımızı da 2014'te göreceğiz" dedi.
"2014'TE GÖRECEĞİZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 6 yıl önce
gözüme uçak sokulsun istiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
canım benim sen hayal dünyasında gezinmeye devam et...üniversiteninde halini görüyoruz...sende uzaya gidecen herhalde :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Sayın genel başkanım, kuracağım dediğiniz ünüversiteyi inanmayanların gözüne sokarcasına kurup eğitime başladınız, tebrikler. Ben bunu da başaracağınıza inanıyorum ancak bu güzel çalışmalar yapılırken yapılan eleştirilerin haklı olduğu taraf Türk Kuşundaki mevcut yönetim zaafiyeti. Sizin yoğun programınız sırasında Türk Kuşu personelinin kendi içerisinde yaşadıkları sorunları size yansıtmadan çözebilecek kaliteli bir idari kadro oluşturma nız daha verimli ve kaliyeli bir eğitim seviyesi sağlayacak dolayısı ile sizde fazla yıpranmamış olacaksınız. Acizane bir tavsiye idi ama bir parça dikkate alacak olursanız eleştirilerin övgüye döneceğinden emin olabilirsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bu mu uçak yapacak zu ha ha...bu yapsa yapsa kağıttan uçak yapar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000